» » Хто приєднається до Житомира?


Хто приєднається до Житомира?

17-04-2018, 17:42
Переглядів 1050
Хто приєднається  до Житомира?
ВРУ внесла зміни до закону "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо приєднання громад сіл, селищ до міст обласного значення
Законом №6466 встановлено, що повноваження сільської, селищної ради, її виконавчого комітету та сільського голови, що приєдналися до міської територіальної громади, припиняються з дня набрання чинності рішення про добровільне об'єднання територіальних громад. Про це інформує прес-служба Верховної Ради.

З моменту припинення повноважень селищної ради та селищного голови повноваження міської ради та міського голови поширюються на територію цієї громади.

Цей закон набирає чинності з 1 травня 2018 року.

У пояснювальній записці до цього закону чказано, що об'єднання територіальних громад міст обласного значення з іншими територіальними громадами не здійснюється через об'єктивне небажання міських голів та міських рад міст обласного значення, які представляють переважно дуже великі або великі територіальні громади, йти на нові місцеві вибори для об'єднання з малими сільськими, селищними територіальними громадами.
Для вирішення вказаної проблеми законом пропонується поширити на територіальні громади міст обласного значення порядок приєднання до спроможних об'єднаних територіальних громад інших територіальних громад без проведення перших виборів до міської ради. Для цього законом пропонується прирівняти територіальні громади міст обласного значення до спроможних об'єднаних територіальних громад.

Територіальні громади міст обласного значення у всіх випадках є спроможними територіальними громадами і є основою формування нових територіальних громад. Тому прирівняння їх до спроможних об'єднаних територіальних громад є виправданим.

Щодо міста Житомир, то до нього ще можуть приєднатися сільради, що ще не знищені "децентралізацією": Левківська, Вересівська, Іванівська. Проте бажання бути поглинутими обласним центром вони не виявляють.

х х х х х

Депутати Верховної Ради так і не змогли прийняти законопроект "Про службу в органах місцевого самоврядування", який необхідний для розвитку місцевих громад.

Цей законопроект у Верховній Раді був прийнятий у другому читанні ще торік на початку лютого, а в дію мав вступити з 1 травня 2017-го. Зауважимо, що він відповідає законодавству про державну службу, зокрема щодо визначення категорій та рангів посадовців місцевого самоврядування, оплати праці, а також вступу громадян України на службу в органи місцевого самоврядування, її проходження та припинення.

Втім, Президент України Петро Порошенко наклав на нього вето та відправив на доопрацювання.

Повторний розгляд після важкого доопрацювання Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" (нова редакція), №2489 відбувся 3 квітня. Але голосування було невдалим.

Річ у тім, що з одним зауваженням Глави держави щодо оплати праці ВРУ погодилася, а от щодо іншого - запровадження конкурсного відбору на посади заступників міських, селищних та сільських голів - знайти порозуміння парламентарі так і не змогли.

Таке гальмування законодавчого процесу вкрай негативно впливає на залучення фахових спеціалістів для роботи в ОТГ, що, загалом, стримує розвиток цих громад.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...