» » Посадовець, що знищує українське село, відвідав Вереси


Посадовець, що знищує українське село, відвідав Вереси

23-03-2018, 13:36
Переглядів 843
Посадовець, що знищує українське село, відвідав Вереси
Як повідомляє прес-служба Житомирської ОДА, формування мережі первинної медицини включатиме ті амбулаторії, які на сьогодні діють та надають послуги.

Одну з таких амбулаторій у с. Вереси відвідали Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко разом з головою ОДА Ігорем Гундичем та головою обласної ради Володимиром Ширмою сьогодні, 20 березня, перед презентацією проекту формування мережі закладів первинної медичної допомоги у сільській місцевості.


"Є ініціатива Президента України про підвищення якості надання медичних послуг у сільській місцевості. Це передбачає надання максимальної можливості доступу до лікаря, додаткове обладнання для первинного рівня, можливість комунікації зі спеціалістами вторинного рівня, передачі даних та проведення додаткових аналізів. Ми зараз знаходимося в амбулаторії, де сімейний лікар "від Бога", приймає від 25 до 40 людей на день, але не має можливості консультації зі спеціалістами другого рівня. Потрібно направляти пацієнта до районного центру або далі, щоб проконсультувати. Ми хочемо зробити абсолютно інший підхід до первинної медицини, ніж він був до сьогодні", - зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, 23 області вже готові рухатися вперед у створенні мережі амбулаторій. Від Міністерства охорони здоров'я очікуються лише перелік послуг, порядок надання медичних послуг і перелік обладнання, який може бути запроваджений для первинної медицини. Як анонсував голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич, у 2018 році на Житомирщині будуть побудовані перші 10 з 35 запланованих амбулаторій нового зразка з житлом для лікарів. На це спрямують 50 млн. грн. державної субвенції.

"Сьогодні ми презентуємо мережу медичних закладів 5 областей, яка вже побудована. Покажемо, як вона працюватиме, скільки медичних закладів включено, які лікарі працюватимуть, яке обладнання та сучасні методи можна використовувати. Запросили партнерів з Канади, бо вони мають досвід передачі даних з первинного рівня на вторинний і можуть порекомендувати, яке обладнання потрібно, щоб ефективно працювати на місцях. Ми розраховуємо на ту інфраструктуру, яка наявна в органів місцевого самоврядування. Можливо, вона не відповідає тим вимогам, які ми ставимо, але місця, де зараз працюють ФАПи та амбулаторії, вибрані найкращі - вони знаходяться у центрах населених пунктів та обслуговують людей. Нам потрібно підсилити їх якість, мотивувати медичний персонал і умовами, і заробітною платою, і житлом", - наголосив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

Коментар головного редактора газети “Сільське життя” Валерія Івановського:

- Як відомо, пан Зубко, житомирський мільйонер, є ідеологом знищення українського села шляхом ліквідації сільрад та створення силоміць ОТГ, які отримали в народі назву “резервацій”. Тому виглядає дивним те, що він поїхав дивитися на здобутки медамбулаторії у Вересах - до села, яке не має ніякого відношення до тієї “децентралізації” і доказує, як, наприклад, і ті ж Левків чи Садки, що й без об’єднань-приєднань, якщо сільський голова на місці, потенціал сільрад у нинішньому статусі далеко не вичерпаний. Навіть якщо той же Зубко “обікрав” їх на ПДФО.

І чому цей “київський гастролер” побував у Вересах наскоком? Чому не зустрівся з людьми у Будинку культури? Хай би хоча б раз, перед тим як проголошувати на замовлення закордонних господарів різні “реформи”, поговорив з народом. Там би він почув, що думають селяни про Порошенка, його самого, про американську штрейкбрехерку Супрун, яка “добиває” нашу медицину, а також про створення “резервацій”. Але Зубко не пішов на зустріч з людьми і ще раз продемонстрував відірваність режиму Порошенка від народу.


Довідково:
Амбулаторія загальної практики - сімейної медицини у с. Вереси обслуговує більше 2200 людей. Має 7 медичних працівників. На день приймає від 20 до 40 людей. Радіус обслуговування - 8 км. За тиждень 5-6 людей направляють на інші рівні медицини.
Наприкінці 2017 року за кошти районного бюджету тут завершили утеплення фасаду, що дало змогу підвищити температуру всередині амбулаторії з 14 до 20 градусів.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...