» » Березівська сільрада: Сподіваючись на інвесторів, покладається на свої можливості


Березівська сільрада: Сподіваючись на інвесторів, покладається на свої можливості

12-02-2018, 07:18
Переглядів 417
Березівська сільрада: Сподіваючись на інвесторів, покладається на свої можливості


Березівський сільський голова Сергій Чернуха:

Сподіваючись на інвесторів, покладаємося на свої можливості

2018 рік має стати знаковим для Березівської громади, адже нині тривають перемовини щодо залучення інвестора на територію сільської ради. Виготовляти сонячні енергоносії (батареї) тут планує житомирський підприємець. Для цього й місце підходяще підібрали. Дубовець став тим осередком, який відповідає всім вимогам інвестора.

Якщо керівництво Житомирської райдержадміністрації та Держгеокадастр підуть назустріч сільському голові Сергію Чернусі, і сприятимуть йому в реалізації задуму, то вже зовсім скоро в громаді з'явиться ще одне джерело наповнення бюджету, а заразом і нові робочі місця.
Березівська сільрада: Сподіваючись на інвесторів, покладається на свої можливості

Бо ж, попри те, що в громаду входить аж п'ять населених пунктів і налічує вона майже три тисячі мешканців - бюджетом похвалитися Березівська сільська рада не може. Очільник громади Сергій Анатолійович Чернуха пояснює, що велику роль у наповненні багатьох сільських бюджетів відіграє акциз із автозаправних станцій. Та їх, попри те, що через Березівку проходить автомагістраль Київ-Чоп - тут немає. Наповнюється сільська казна за рахунок земельного податку та ПДФО. Саме тому бюджет сільради на 2018 рік запланували 1 млн. грн., як і торік.

Коштів мало, каже сільський голова, а планів багато. Тож, виходячи із власних можливостей, намагаються спрямовувати фінансування туди, де проблеми стоять дуже гостро. Разом з тим, березівці звертаються за допомогою і в райраду, і в РДА. Великої допомоги і підтримки отримує громада й від тих підприємців, які працюють на території сільради. Саме завдяки їх небайдужості і готовності прийти на допомогу в будь-який час - у 2017 році багато чого вдалося зробити без коштів сільського бюджету.

ДОРОГА НА ЧЕРЕМОШНЕ

Під'їзд до Черемошного зі сторони Березівки протяжністю майже з один кілометр - неодноразово ставав каменем спотикань між владою і селянами. І стовідсотково, аж ніяк не додавала іміджу громаді. Важко взагалі було назвати це дорогою, а коли йшов дощ і дорогу розмивало повністю, сюди не можна було добратися на авто, важко було - навіть пішки. Через це неодноразово відмовлялися їхати й перевізники. І це за якихось 25 кілометрів від обласного центру. А все тому, що ця ділянка дороги стоїть на балансі райавтодору, і "руки до неї не доходили". Тож минулого року, уже не чекаючи районних асигнувань, сільський голова, заручившись підтримкою місцевих підприємств, організував ремонт дорожнього покриття. Щоб вода не затримувалася на дорозі, її зробили покатистою, вивезли 200 тонн сипучих матеріалів. 100 т виділило керівництво Березівського гранкар'єру, ще стільки ж закупив місцевий аграрій "Житомирщина-Агро". До того ж - допоміг і з технікою, і з паливно-мастильними матеріалами, і оплатою спецтехніки.

Дорога нарешті набула повнозначного вигляду. Проте, недовго нею тішилися. Бо ж час від часу її треба було грейдерувати, аби вона добре вляглася і вкаткувалася. На жаль, райавтодор знову - осторонь, а сільський очільник - з оновленою проблемою.

-Восени, коли ми побачили, що ніхто за дорогою не дивиться, хотіли знову самотужки, власними силами її прогрейдерувати, попросивши у пункті ДЕД (що базується на території Березівки) відповідну техніку. На жаль, більше двох місяців її ніяк не могли відремонтувати, а допроситися в Житомирі грейдера теж не можливо, - пояснює Сергій Чернуха, і додає, - як тільки-но навесні зійде сніг, ми обов'язково її порівняємо.

З районного бюджету було виділено кошти на Черемошнянську школу. Там затікав дах. Це першопричина того, що в класах неможливо було провести поточні ремонти, а грибок, який брався на стінах - ще й пряма загроза дитячому здоров'ю. Протягом року вдалося освоїти виділених 900 тис. грн., і нарешті замінити дах. Зараз приміщення оговтується від вологи та сирості, підсихають стіни і чекають на літню "реставрацію".

Та це - не єдина існуюча шкільна проблема. Твердопаливна котельня радянських часів - дуже затратна і не відповідає вимогам енергоефективності. До того ж знаходиться далеко від школи. А це - прямі втрати тепла по дорозі. Тому, тут ставлять за мету обладнати котельню з урахуванням сучасної техніки і перенести її ближче до школи - у приміщення колишнього парникового господарства. З часом, коли, можливо, створиться ОТГ, від цієї котельні можна було б опалювати і Будинок культури, що знаходиться поруч. Нині він теж волає про допомогу. Адже і дах, і опалення, і вікна - усе давно потребує повної заміни. До слова, проектно-кошторисна документація вже розроблена, і окреслюється вона сумою в майже один мільйон гривень. Та коштів на це поки не передбачається, бо є більш нагальніші потреби, каже сільський голова.

Кошторисною документацією на ремонт школи передбачено не лише заміну даху - вікна, двері, утеплення і фасад - нині чекають своєї черги. "Якщо й надалі районна влада та обласна будуть нам допомагати, то ми обов'язково з часом втілимо всі плани в реальність", - констатує сільський голова.

Є у планах Сергія Чернухи облагородити й ФАП у Черемошному. Там маленьке приміщення на пічному опаленні. Але через старі вікна тепло не тримається. Тож цього року планують замінити вікна на металопластикові. Заміну вікон планують провести і в Березівській амбулаторії сімейної медицини.

Минулого року, теж завдяки коштам із районного бюджету, вдалося замінити вікна в усіх чотирьох бібліотеках, що функціонують на території сільради.

Оновили й музичну апаратуру за сприяння районної влади. На ці потреби спрямували по 32 тис. грн. у три клуби: Березівка, Дубовець і Черемошне, а у військовому містечку Березівка-1 на ці кошти вирішили оновити "вбрання" сцени.

ОМРІЯНЕ ОСВІТЛЕННЯ

З розвалом Радянського Союзу, а затим - і колгоспів, про освітлення на селі давно забули. 2015 року, коли Сергій Чернуха очолив громаду, серед першочергових завдань поставив собі - відновити вуличне освітлення. І вже на початку 2016 року звернувся до Зарічанського РЕМу. Однак постало багато проблемних питань. Тоді пішов іншим шляхом. Почалася співпраця із фаховою фірмою у цій сфері - "Титан" із Житомира. Вони розробили документацію з урахуванням вже існуючих ліній електропередач, додали того, що не вистачало. Таким чином на капітальний ремонт вуличного освітлення, знову ж таки, з районного бюджету вдалося залучити кошти: Березівка (104 тис.), Дубовець (120 тис.) і військове містечко - (100 тис.). З 19 січня цього року - засвітилися вуличні ліхтарі в Березівці. У двох інших селах обладнання вже встановлено. Останнє слово - за оформленням та підписанням відповідних документів, які вже найближчим часом будуть готові.

БЕРЕЗІВКА-1: БЕЗГОСПОДАРНІСТЬ ЧИ ЗАКОНОДАВЧИЙ ПАРАДОКС?

Найбільш болючим залишається питання з територією військового містечка Березівка-1. Після розформування військової частини, адмінбудівлі, що раніше знаходилися на балансі Міноборони, були передані в сільську раду. А земля, на якій знаходяться приміщення - все ще "військова". Тож, користуватися повноцінно цими приміщеннями сільська рада не має права - ні продати, ні здати в оренду (лише те, що відповідає цільовому призначенню, наприклад, магазин, який тут і діє). Такий собі парадокс: вони нібито і є, але їх - нема.

За роки безгосподарності з ошатних будівель лишилися лише гарні спогади. Облізлі та розвалені стіни, вибиті та "розтягнуті" по хатах шибки та шифер, гнила підлога і постійні протяги - гірка реальність "цивілізованого" сьогодення.

- Якби нарешті вирішилося питання із землею, то ми б взялися тут хазяйнувати. У нас є багато планів. Перш за все, якщо ми говоримо сьогодні про майбутнє створення ОТГ - тут є прекрасна можливість облаштувати пункт зберігання техніки, який обслуговуватиме громаду, опорний пункт пожежної частини, сміттєвози та інше. Є такі об'єкти, де б могли в оренду брати наші бізнесмени, але, знову ж таки, через невідповідність із землею - усе гальмується.
На сьогодні маємо рішення сесії сільської ради, щоб передати приміщення колишнього КПП - громаді. На тому місці плануємо звести церковну капличку. Бо без Бога - не до порога. А там, де є церква, люди чують Боже слово, то з тими людьми легше жити і працювати. Проте, знову все впирається в земельну невідповідність.

У 2016 році ми зверталися до Міністра оборони Полторака, з проханням допомогти вирішити це питання. Він виділив на Березівську с/р (КЕЧ) близько 200 тис. грн. для проведення роботи щодо розмежування і виготовлення актів на землю. Вони були зроблені у 2016 році. Але далі діло не пішло. Наприкінці 2017 року навіть була виїзна комісія з представниками від області, КЕЧі, держлісгоспу і військового лісництва. Між собою вони так і не дійшли згоди, де чия територія. Тож справа знову "зависла".

Вирішення земельного протиріччя дозволить не лише сільській раді проводити господарські заходи, а й дасть можливість людям, що проживають на території містечка оформляти свою прибудинкову територію, будувати гаражі та інше.

Радіємо з того, що у 2016 році, вдалося відновити колишній дитсадок військової частини. Сьогодні тут прекрасний ремонт, нові меблі, іграшки. Тепло і затишно. У трьох групах виховується аж 75 малюків.

Тут також є прекрасний Будинок культури на 350 місць. Ми теж потихеньку намагаємося його відновити. Минулого року розпочали з ремонту фойє. До речі, цьогоріч, продовжуючи традицію святкування Днів села на території сільської ради - ми плануємо 17 березня, до дня створення військової частини, вперше провести так званий День села і в Березівці-1. Сподіваюся, що це стане гарною традицією.

БЕРЕЗІВКА - ЦЕНТР МАЙБУТНЬОЇ ОТГ?

У напрямку Новограда-Волинського серед чотирьох сільських рад Житомирського району, Березівська - найчисельніша. Навколо ще три - Садківська, Іванівська та Василівська. Цілком логічно, і згідно умов добровільного об'єднання громад, саме Березівка має стати центром майбутньої ОТГ.

Розмови про це точаться вже давно. Хтось - "проти" - вбачаючи в цій реформі остаточне знищення села. Хто - "за" - називає свої переваги. "Якщо держава внесе зміни до законодавства, згідно яких землі, що знаходяться на території сільських рад поза межами населених пунктів - будуть належати сільрадам, то можна говорити про позитивні зміни. Адже це відкриває нам широкі можливості щодо залучення інвестора. Звідси проста математика - нові робочі місця, податки, соціальна допомога, а відтак добротний бюджет і можливість працювати і розвиватися", - пояснює свою позицію Сергій Чернуха. І додає, що наразі ведуться перемовини з "сусідами", але ще поки конкретних домовленостей немає.

Сьогодні Березівка вирізняється прекрасною триступеневою школою, яка до речі, може стати опорною при ОТГ, діє амбулаторія сімейної медицини, аптечний кіоск. На території Березівки функціонує ветеринарний пункт, опорний пункт дорожньої служби, Березівське лісництво (ДП "Житомирське лісове господарство"), гранкар'єр та підприємство з виготовлення твердопаливних та газових котлів "Агротепломаш". До слова - один з десяти кращих платників податків району.

Територія Березівської сільської ради надзвичайно велика. Як і та кількість роботи, яку постійно треба тут робити. Лишається сподіватися, що держава, взявши курс на децентралізацію, не кине напризволяще людей, заманивши їх в ОТГ "солодкими обіцянками" у вигляді можливостей самостійно розпоряджатися власними коштами. А плани і задуми підкреслюватимуться фінансовими можливостями.

Альона ДЕНИСЮК
Фото автора

Березівська сільрада: Сподіваючись на інвесторів, покладається на свої можливості
Березівська сільрада: Сподіваючись на інвесторів, покладається на свої можливості
Березівська сільрада: Сподіваючись на інвесторів, покладається на свої можливості
Березівська сільрада: Сподіваючись на інвесторів, покладається на свої можливості
Березівська сільрада: Сподіваючись на інвесторів, покладається на свої можливості
Березівська сільрада: Сподіваючись на інвесторів, покладається на свої можливості
Березівська сільрада: Сподіваючись на інвесторів, покладається на свої можливості


dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...