» » Житомирська райрада: юрист та кадровик Світлана Садовська


Житомирська райрада: юрист та кадровик Світлана Садовська

10-02-2018, 06:56
Переглядів 912
Житомирська райрада: юрист та кадровик Світлана Садовська
Садовська (Рожко) Світлана Олександрівна народилася 5 вересня 1988 року.Початкову освіту здобула в Іванівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Житомирського району.

З 2005 по 2009 рік навчалася у Міжрегіональній Академії управління персоналом на факультеті Правознавства, який закінчила за напрямом підготовки "Право". Далі продовжила здобувати вищу освіту у ПАТ "Вищий навчальний заклад "Міжрегіональна Академія управління персоналом", де здобула кваліфікацію спеціаліста з правознавства.

З квітня по грудень 2014 року працювала юристом у ТОВ "Будівельна компанія "ЄвроФасад" в м. Новоград-Волинський; з квітня по грудень 2015 року - юрисконсульт Комунальної установи "Обласний медичний консультативно-діагностичний центр" Житомирської обласної ради та Асоціації лікарів Житомирської області.

З кінця 2015 року і дотепер працює у виконавчому апараті Житомирської районної ради на посаді начальника відділу з юридичних питань, кадрового забезпечення та комунального майна. Є слухачкою Національної академії державного управління при Президентові України. Виховує доньку
.


Начальник відділу з юридичних питань, кадрового забезпечення та комунальної власності Житомирської районної ради - молода, амбіційна і позитивно налаштована Світлана Садовська. Нещодавно з нею розмовляла кореспондент газети “Сільське життя”.

- Світлано Олександрівно, з якою метою створений ваш відділ, і які напрямки роботи він охоплює?

- Відділ з юридичних питань, кадрового забезпечення та комунальної власності є структурним підрозділом виконавчого апарату Житомирської районної ради. Він створений у березні минулого року, щоб упорядкувати роботу виконавчого апарату районної ради, оскільки відбувається дуже багато змін, реформ у різних галузях, а відповідно, у зв'язку з цим, зміни у законодавствах. Тому за поданням голови районної ради та пропозицією апарату райради на першій сесії 2017 року депутатами було прийнято відповідне рішення про створення.

У відділі працює три фахівця за трьома напрямками: начальник відділу - юрист, головний спеціаліст з питань комунальної власності Сергій Уницький та головний спеціаліст з питань кадрового забезпечення Тетяна Булаєнко.

Незважаючи на різні спрямування роботи ми спільно виконуємо свої завдання. Наприклад, багато питань комунальної власності ми вирішуємо спільно з Сергієм Олександрович. До того ж я входжу до складу робочої групи з управління комунальним майном, головою тендерного комітету, який проводить продаж та закупівлю майна. В мої обов'язки входить слідкувати за тим, щоб кожне рішення чи документ, підготовлений моїми підлеглими був юридично грамотним.

- Яка основна діяльність очолюваного вами структурного підрозділу районної ради?

Відділ має широкий спектр покладених завдань. Зокрема, здійснення координаційної роботи відділу та працівників апарату щодо вивчення та узагальнення змін у чинному законодавстві та механізмів його застосування , розробка проектів договорів районної ради, комунальних, підприємств, закладів та установ, надання правової та консультаційної допомоги депутатам районної ради, фахових консультацій у підготовці проектів рішень іншим відділам, надання методичної і практичної допомоги селищній, сільським радам району з юридичних, земельних, кадрових питань, питань комунальної власності. Проте основною діяльністю є сесійна робота, тобто підготовка проектів рішень районної ради, розпоряджень голови, які в подальшому розглядаються на засіданнях сесій.

- Скільки проектів рішень вашого спрямування підготовлено на розгляд сесій протягом минулого року?

- На розгляд сесій районної ради ми підготували 73 проекта рішень правового характеру, з питань регулювання земельних відносин, управління об'єктами комунальної власності та інших.

- Зазвичай, відділ з юридичних питань одразу асоціюється з розглядами справ у судах. Чи займаєтеся ви такою діяльністю?

- Авжеж, ще один напрямок нашої діяльності - претензійно-позивна робота. Головне завдання - представлення інтересів районної ради в судах, а саме у Господарському суді Житомирської області, Житомирському обласному адміністративному суді, Житомирському районному суді та здійснення правового супроводу шляхом надання письмових пояснень, відзивів на позовні заяви, апеляційні та касаційні скарги.

За час існування відділу можу з упевненістю сказати, що ми з усіма працюємо злагоджено, знаходимо спільну мову і усі питання вирішуємо на місцях. Тому жодного разу за цей час районна рада не подавала позову до суду. В усіх справах ми виступаємо у якості відповідачів, а найчастіше - третіми особами, тобто тут ми надаємо тільки пояснення, а ніяких юридичних наслідків для районної ради не передбачається. Судові процеси є довготривалими, тому поки що немає справ, які були б уже завершені і за якими прийнято відповідні рішення. Наразі на розгляді у суді перебуває близько 15 справ за різними процесами: цивільними, господарськими, адміністративними. Для прикладу: триває розгляд позову про визнання скасування права власності на об'єкт нерухомості, позову про захист ділової репутації, який подало підприємство на нашу посадову особу та на районну раду, позову на районну раду щодо визнання строку контракту безстроковим. Зараз ми знаходимо юридичні обґрунтування нашої позиції, сподіваємося, що рішення суду буде прийнято на нашу сторону.

- Зараз все більше уваги у нашій країні приділяється викоріненню проявів корупції в органах державної служби. Чи уповноважений ваш відділ слідкувати за дотриманням працівниками апарату районної ради Закону України "Про запобігання корупції"?

- Так, відділ займається контролем за дотриманням антикорупційного законодавства. Я як начальник відділу є уповноваженою особою щодо запобігання корупції у виконавчому апараті районної ради, а також серед керівників наших комунальних установ та підприємств. У зв'язку з цим, наші співробітники проводять роз'яснення вимог законодавства щодо відомостей, необхідних для заповнення та подачі Е-декларацій, проводять постійну консультаційну робота з повідомленням про зміни вимог чинного антикорупційного законодавства України. Зараз починається період, коли потрібно подати до 1 квітня електронну декларацію за 2017 рік. Тому ми постійно нагадуємо, щоб не пропустили терміни і вчасно все подали.

- Як щодо співпраці з Житомирською райдержадміністрацією?

- Звісно, ми з ними тісно співпрацюємо. Зі свого боку, надаємо фахову оцінку чи рекомендацію у підготовці певних рішень, які приймаються їхніми підрозділами, і які стосуються нашої спільної діяльності.

- Чи надаєте консультації мешканцям Житомирського району? Адже у сільських радах не передбачені спеціалісти з юридичних питань.

- Ви маєте рацію, при сільських радах не працюють юристи. Хоча вони необхідні. На скільки мені відомо, раніше деякі сільські ради наймали юрис-консультів на договірній основі. Наприклад, у Станишівці, Левкові були. Але це ж додаткові витрати і не кожен сільський голова міг собі дозволити витрачання бюджетних коштів на такого спеціаліста. А такий фахівець, на мій погляд, необхідний, оскільки діяльність органів місцевого самоврядування має безпосередньо базуватися на законодавчих підставах та в межах чинного законодавства.

Усім, хто звертається, наші працівники надають фахову допомогу в межах своєї компетенції, або ж підказують людині, куди краще звернутися з даного питання. Це відбувається як в усній формі, так і готуємо відповіді на письмові звернення. Протягом минулого року розглянуто близько 100 звернень громадян щодо їх інтересів та порушених прав. Крім того, більше 150 звернень надійшло від підприємств, установ, організацій району.

-Пані Світлано, скажіть, будь ласка, якщо жителям району потрібна юридична консультація, чи вони виявляють бажання внести якусь пропозицію, що стосується питань району, куди їм звернутися за допомогою?

- На офіційному сайті районної ради є розділ "Електронні петиції", а отже, відповідно до законодавства, будь-хто з мешканців Житомирського району може розмістити електронну петицію з пропозиціями, які стосуються саме нашого району. Протягом двох днів розглядається ця пропозиція, якщо вона є в межах правового поля, то цю петицію виставляємо на розгляд та збираємо підписи.

Різні запитання та зауваження можна оформити письмовим зверненням до Житомирської районної ради. Тоді громадянин, у будь-якому випадку, отримає відповідь.

- Дякую за бесіду.

Світлана ЯРЕМЕНКО
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...