» » Садківський сільський голова Михайло Яромов: "Під лежачий камінь вода не тече"!


Садківський сільський голова Михайло Яромов: "Під лежачий камінь вода не тече"!

3-02-2018, 01:36
Переглядів 758
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "Під лежачий камінь вода не тече"!
Михайло Яромов працює Садківським сільським головою лише два роки. За плечима немалий стаж роботи в сільськогосподарській сфері, майже десять років із яких - на керівній посаді. Тож, коли у 2015 році перед садківською громадою постав вибір - кому довірити керівництво селом, переважна більшість населення віддала свій голос саме за Михайла Валентиновича.
Два роки… Мало це, чи багато?! Проте - результати вже добре проглядаються. Позаду 2017 рік. Для багатьох він був нелегким. Адже у час державних реформаторських планів працювати доводиться по-новому. Тож, із якими здобутками Садківська громада увійшла в рік новий, і до чого прагне у 2018 році - про це наша розмова із сільським головою - Михайлом Яромовим.


-Михайле Валентиновичу, розкажіть нашим читачам про те, чим жила ввірена Вам громада протягом минулого, 2017 року?

-Якщо говорити про результати роботи, то варто спершу сказати, що їх добре показувати "на голому місці". Тож, якби я прийшов працювати і тут все було зроблено, то складно було б придумати щось нове. Проте, на початку мого головування в громаді дійсно майже нічого не було. Кожен із двох років моєї роботи починався з того, що на початку року я збирався з депутатами і питав їх - які основні напрямки роботи нашої сільської ради по соціально-економічному розвитку на рік. Окреслювали плани, впрягалися і починали працювати. І сьогодні вже сміливо можна говорити і про дороги, і про освітлення та багато іншого. Тож, про все по черзі.

На 15-ій сесії VII скликання ми затвердили план роботи на 2017 рік. Пунктом першим в ньому стояло - завершення будівництва і відкриття дошкільного навчального закладу.

У серпні 2016 року ми взялися за будівництво дитячого садочка. Це було одне з першочергових завдань, адже на території сільради проживає 1060 чоловік, багато з них дітки дошкільного віку. А дитсадка до цього часу не було. Лише при школі, у маленькій класній кімнаті тіснилися дітки, яких готували до школи. Так звана група короткотривалого перебування дітей. Нам вдалося залучити майже 4 млн. грн. із державного фонду регіонального розвитку, ще 500 тис. грн. додали з сільської ради, і спільними зусиллями на початку травня 2017 року ми відкрили повноцінний садочок. Сьогодні там, у двох групах, виховується 39 малюків.

Також ми розпочали будівництво спортивного комплексу. Він складається з двох полів: міні-футбольне поле зі штучним покриттям та багатофункціональний спортивний майданчик для трьох видів спорту - волейбол, баскетбол і великий теніс. Назвали його символічно - "Юність". Згідно проектно-кошторисної документації його вартість обраховується у 2 млн. 300 тис. грн.

Основні роботи уже виконані - встановлена огорожа, усі необхідні щити, покладене штучне покриття на міні-футбольному полі. Лишився благоустрій. Навесні покладемо поліуретанове покриття на другому майданчику, намалюємо розмітки і розвісимо сітки, (до слова - вони вже закуплені і лише чекають свого часу).

Окремо для спортсменів, які з'їжджатимуться на змагання - ми закупили і вже скоро встановимо роздягальні у вигляді двох модульних вагончиків. Аби вони в чистому взутті могли заходити на спортмайданчики, по боках вистелимо двометрові доріжки із тротуарної плитки. Подбали й про вболівальників. Аби їм було зручно і комфортно, додатково облаштовуємо бесідку. Вона теж у нас багатофункціональна. Окрім того, що там будуть лавки для сидіння, посередині поставимо два столи для настільного тенісу. Поряд вистачає місця й для інших спортивних принад: турників, брусів, гирь та інше. Але це трохи згодом.

Крім того, важливо, аби на території комплексу дотримувалися чистоти й порядку. Задля цього буде встановлено десять сміттєвих баків. Їх нам допоміг придбати місцевий орендар.

-Як збираєтесь утримувати такий комплекс?

-Я рахую, що ми будуємо його в першу чергу для дітей. У нас є школа, і тому під час відкриття цього спорткомплексу ключі від майданчика вручимо саме директору. Щоб діти на уроках фізкультури могли тут повноцінно займатися. Разом зі школою й будемо його утримувати, заключивши з ними договір на співпрацю. Це один з елементів утримання. Наступне - плануємо ввести посаду інструктора з фізичної культури в сільраді. Тобто, до обіду займатимуться школярі, потому - інструктор буде вести гуртки за напрямками спорту. За тренування буде встановлена символічна ціна, аби мати змогу оплачувати заробітну платню інструктору.

-Важко не помітити великий став, що з'явився на околиці Садків. Розкажіть детальніше про нього.


-Ще одним пунктом роботи на 2017 рік була охорона земель від підтоплення з реконструкцією гідроспоруди. 8 років на рахунку сільської ради лежали кошти від втрати земель сільгосппризначення. Ми вичитали, що є постанова Кабміну, згідно якої ці кошти можна направляти на охорону земель. Тож ми використали цих 250 тис. грн., додали ще 500 тис. грн. з сільської ради і провели реконструкцію гідроспоруди. У результаті цього у нас, як понижуюча водойма - з'явився прекрасний став. Нині він наповнюється водою. А цього року ми облаштуємо там територію і створимо для жителів та гостей літню зону відпочинку.

Також за минулий рік нам вдалося упорядкувати придорожні меліоративні канали по вулицях, де відбувалося підтоплення - розчистили канали і відвели грунтові води.

У належному стані намагаємося тримати і водомережі: і в Садках, і у Вигоді. Для цього побудували станцію знезалізнення води.

-Для багатьох населених пунктів стихійні сміттєзвалища - велика проблема. Як вдається Вам контролювати цю ситуацію?

-Дійсно, санітарний стан навколишнього середовища - важлива ланка нашої роботи. Для цього минулого року ми придбали причеп до трактора, і організовано вивозимо сміття від населення у кожну третю суботу місяця. Встановили символічну ціну - 5 грн. за мішкотару. Люди ідею підтримали, непроти платити, кошти це не великі, та із задоволенням цивілізовано позбуваються домашнього непотребу. Маємо великий котлован, вивозимо туди сміття, періодично його загортаємо.

-Чим ще відзначився минулий рік?


-Протягом року ми провели поточний ремонт доріг до обох сільських кладовищ, придбали і встановили там бетонні огорожі.

У планах було встановлення обеліску слави в центрі Садок. З цим питанням ми теж впоралися, і урочисто відкрили його на честь героїв України, які воювали за свободу і незалежність нашої держави.

-А чи є на території сільської ради воїни, які брали участь в АТО? Як допомагаєте їм?

-Серед наших жителів 21 людина побувала в АТО. Дякувати Богу, усі вони повернулися додому живими. До державних свят ми вручаємо їм грошові винагороди, грамоти. Кожному ми вже виділили земельні ділянки, як і належить згідно чинного законодавства. Врегулювали питання й пільгового перевезення громадян. На ці цілі було виділено 200 тис. грн. - виписано квитки, і цілий рік люди їздили по 8 разів безкоштовно щомісяця.

-Багато зроблено за минулий рік. А чим плануєте займатися протягом 2018 року?

-Планів у нас багато. Перше, це поточний ремонт доріг місцевого значення, на які виділено 550 тис. грн. Зокрема плануємо провести ямковий ремонт та підсипку на вулицях: Кузнєчній, Новій, Поперечній, Ольги Кобилянської, і в с. Вигода - вул. Молодіжна, і Шевченка.

Капітальний ремонт плануємо провести центральної вулиці Тімірязєва. Дорогу від початку села до центра ми зробили, а центр поки що не чіпали. Наразі ми вже маємо виготовлений проект. Ним передбачено розширення центральної площі, заміна повністю асфальтного покриття, і саме основне, з двох сторін: зліва і справа - двометрові тротуари, а по боках - лавки. Тоді все буде виглядати красиво. Освітлення в нас є, ще встановимо два "лежачі поліцейські" біля школи і церкви, і усі відповідні дорожні знаки.

Заплановано облаштування ще однієї меліоративної труби по вул. Тімірязєва. Кошторисом на ці цілі передбачено 60 тис. грн.

Важливим питанням лишається приватизація земельних ділянок у власність територіальної громади Садківської сільської ради у кількості 9 штук.

Облаштувати збираємося і територію біля футбольного поля на початку села: заїзд автомобілів, встановлення бесідок для відпочинку громадян і баки для збору сміття.

На колективне звернення громадян заплановано й розчистку водойми, що в центрі Вигоди.

На виконання програми питної води у цьому році передбачено придбання автомобіля для перевезення питної води. У нас є комунальне підприємство, де ми хочемо поставити станцію іонної очистки води, з метою реалізації її в м. Житомир. Це дасть змогу хоч якось поповнювати фінансові ресурси підприємства. Бо нині воно є збитковим. Адже переважна більшість жителів - пільговики. І доходи від реалізації води не покривають витрат.

Важливим питанням залишається підтримка і допомога жителям сільської ради у плані обробітку присадибних ділянок. Селяни сьогодні не можуть займатися городництвом, бо люди, які мають приватну сільгосптехніку, дуже дорого беруть за свої послуги. Задля цього збираємось в поточному році придбати трактор із набором сільськогосподарської техніки, мікроавтобус та малогабаритне авто - на це вже виділили 1,5 млн. грн. Коли матимемо власний трактор - будемо брати кошти виключно на дизпаливо і заробітну плату трактористу - це буде суттєва допомога для людей.

Ще в нас є проект реконструкції (котельні) на першому етапі, а потім - системи теплопостачання всієї адмінбудівлі сільської ради. Адже нині приміщення опалюється газом, а це дуже затратно. Тож, ми вже закупили твердопаливний котел за 37 тис. грн., а влітку проведемо усі необхідні роботи.

Багато роботи запланували і з облаштуванням зони відпочинку навколо ставка: дорогу туди ми підсипали вже - коли копали фундамент під спортивний комплекс. Цю землю вивезли на дорогу. Ми її розгорнемо, підсиплемо щебенем і зробимо добрий під'їзд. Тут буде облаштовано зупинку. За нею шлагбаум і надпис "Карпати". Так ми вирішили назвати нашу зону відпочинку. Чому? Тому, що коли ми розчищали ставок, усю землю викинули по обидві сторони. Ми плануємо її засадити деревами. І в майбутньому, коли дерева підростуть - воно буде мати вигляд гір. Ми виокремили пляжну зону завдовжки 70 м, завеземо сюди пісок, встановимо "лежаки", і матимемо прекрасний пляж.

Тут же натягнемо сітку для пляжного волейболу. А зі сторони поля (там сільський випас) буде огорожа, аби тварини не заходили на територію відпочинку. Встановимо модульний вагончик. В одній його частині буде сторожкою для охоронника, в іншій - невеличка бар-стійка для кави, чаю, прохолодних напоїв.
Зліва від дамби у нас за планом шестиметровий причал для катамаранів і лодки. А посеред ставу - дві кормушки для риби. Обов'язково маємо запустити рибу (білого амура і толстолоба) - аби зберегти водоймище, інакше воно заросте очеретом. Для любителів спортивної риболовлі тут будуть усі умови. На винос рибу не відпускатимуть.

-Амбітні плани мають підкріплюватися фінансовими потоками. Як наповнюється бюджет сільської ради і з якими цифрами увійшли в 2018 рік?
-Основним джерелом наповнення бюджету є податок на землю, нерухомість та акциз. Цього року ми затвердили бюджет у розмірі 4 млн. 720 тис. грн. (для порівняння - у минулому році він фактично закладався в 5 млн. 135 тис. грн.). Утім ми маємо кошти від перевиконання. Сприяють нам у реалізації наших планів і депутатський корпус районної ради, йде на зустріч і обласне керівництво. Звертаємось за допомогою до всіх, стукаємо у всі можливі двері. Бо планів у нас багато, а під лежачий камінь вода не тече.

-Дякую за змістовну розмову. Нехай щастить!

Садківський сільський голова Михайло Яромов: "Під лежачий камінь вода не тече"!
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "Під лежачий камінь вода не тече"!
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "Під лежачий камінь вода не тече"!
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "Під лежачий камінь вода не тече"!
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "Під лежачий камінь вода не тече"!
Садківський сільський голова Михайло Яромов: "Під лежачий камінь вода не тече"!

Альона Денисюк
Фото автора
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...