» » Підвищення зарплати чи підкуп вчителів?


Підвищення зарплати чи підкуп вчителів?

23-01-2018, 06:52
Переглядів 418
Підвищення зарплати  чи підкуп вчителів?
За попередніми підрахунками Міністерства освіти і науки України очікувана середня зарплата шкільного вчителя у січні 2018 року має скласти 7 тис. 600 гривень - інформує прес-служба МОН.

"Ми маємо наповнити школи новим сучасним змістом освіти. Це неможливо зробити без підняття соціального статусу вчителя, тому хочу повідомити, що на засіданні Уряду прийнято дві постанови, що врегульовують збільшення заробітних плат для вчителів. Зокрема, ми збільшили граничний розмір надбавки для вчителів до 30%", - розповіла міністр Л. Гриневич.

Так, розміри максимальної надбавки педагогічним працівникам зростають від 20% до 30%. Також встановлено нижню межу такої надбавки - не менш як 5%.
"З 1 вересня 2018 року збільшення зарплати обов'язково має бути поширено не лише на педагогів, що отримують зарплату за кошти державного бюджету, а й усіх педагогів, зокрема тих, що отримують зарплату з місцевих бюджетів - вихователі дитсадків, майстри у професійно-технічних навчальних закладах та інші", - зазначають у міністерстві.

Нагадаємо, наприкінці 2016 року анонсувалася мінімальна заробітна плата вчителя без категорії з 1 січня 2017 року - 5266 гривень. В серпні минулого року прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що в проект бюджету на 2018 рік Уряд закладає 25-відсоткове підвищення зарплат вчителів.
Середня місячна зарплата медичного працівника в Житомирській області станом на кінець минулого року складала 4 тис. 853,05 грн.

Від редакції. Підвіщення зарплати вчителям, це справа добра і потрібна. Проте на деякі аспекти все ж варто звернути увагу.

Ми розуміємо, що під час занепаду економіки зарплата вчителям підвищується не за рахунок економічно обгрунтовуваного наповнення бюджету, а за рахунок перекидання коштів з однієї "дірки" в іншу.

Ще гірше, коли дані підвищення відбуваються за рахунок додаткового друку величезної маси гривні. Таке підвищення зарплат швидко нівелюється інфляцією та зростанням цін. Саме це ми зараз і спостерігаємо.

Водночас, ми повинні розуміти, що дане підвищення зарплат, можна вважати елементарним скуповуванням режимом Порошенка прихильності вчителів напередодні президентських та парламентських виборів: щоб вони залишалися такими ж соціально та політично інертними, "не лізли в політику", а мовчки заповнювали дітям мізки ідеологічними догмами, розробленими пропагандистами режиму та переписувачами нашої історії.

Складається враження, що порошенківці платять вчителям за те, щоб вони й надалі продовжували ігнорувати давно назрілу потребу їхньої участі у формуванні та активізації діяльності місцевої еліти, яка має бути організуючою та спрямовуючою силою у відстоюванні інтересів селян. Бо ж це самоусунення вчителів від громадського життя дуже вигідне всім режимам, що існували у роки "незалежності" України. Оскільки відсутність місцевої еліти унеможливлює створення всеукраїнської еліти та лідера, які й здатні організувати народ на зміну влади олігархів та створення демократичної держави, держави для людей, а не для олігархів. Так і хочеться запитати у вчителів: ви з олігархами чи з народом?

То ж, після інформації про підвищення зарплати вчителям, у нас виникає запитання до влади: то це підвищення чи плата за мовчання та інертну позицію?
Тоді, чи може вчитель-пристосуванець, який налаштований лише на те, щоб якось відчитати свої години, проімітувати позакласну роботу та встигнути на рейсовий автобус, виховати соціально активних громадян, які можуть навести лад у цій державі? Запитання риторичне. Тим більше, коли вчителі демонструють повну байдужість до всіх “реформ” навіть у освіті - галузі, що стосується їх безпосередньо. І тут ми бачимо їхні суцільні “одобрямси”, як у радянські часи.

У будь-якому випадку, на нашу думку, вчителям варто переглянути свою роль та місце у цій державі, що за чверть віку так і не стала ні демократичною, ні міцною. В тому числі й через їхню пасивність у громадському житті. Про якість нинішньої освіти ми вже не говоримо, бо це є темою окремої розмови.

Якщо хтось з вчителів забажає продовжити розмову на цю тему, редакція готова до дискусії.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...