» » СТОВ “Ліщинське” годує й Єгипет, Туніс, Ізраїль


СТОВ “Ліщинське” годує й Єгипет, Туніс, Ізраїль

21-01-2018, 09:10
Переглядів 786
СТОВ “Ліщинське” годує й Єгипет, Туніс, Ізраїль
6,5 мільйонів гривень сплатило до бюджету ліщинське підприємство

Одним із найкращих та найпотужніших сільськогосподарських підприємств Житомирського району по праву можна назвати СТОВ "Ліщинське".


Підприємство існує вже давно, проте такої потужності, як зараз, набуло з 2008 року. Очолює його Олег Мазур.

СТОВ "Ліщинське" орендує землі на території Житомирсього району і входить в західний кластер агрохолдингу AgroGeneration. Підприємство обробляє землі на теренах Ліщинської, Пісківської та Сінгурівської сільських рад загальною площею 4,8 тисяч гектарів. Основна спеціалізація - вирощування зернових і технічних культур.

Сільгосппідприємство забезпечує жителів району робочими місцями. 60 чоловік працює на постійній основі, а у сезонні періоди збільшується на 15-20 працівників. В автопарку наявні близько 30 одиниць сучасної іноземної техніки.

Так, сільськогосподарське товариство є одним із найбільших платників податків Житомирського району: за 2017 рік до державного бюджету від нього надійшло 6,5 мільйонів гривень.

Щороку підприємство має хороші показники від своєї діяльності.

У минулому році зі 100 га озимої пшениці урожайність становила 63 ц/га, з 520 га ярого ячменю - 58 ц/га, з 660 га сої - 36 ц/га, з 1000 га кукурудзи - 110 ц/га. Та, окрім кормових культур, тут вирощують ще гречку та пивоварний ячмінь. Урожай гречки сягнув 450 тонн. Показником високої врожайності пивоварного ячменю є той факт, що кожна четверта пляшка пива в Україні вироблена саме з нього.

Реалізовується продукція не лише на внутрішньому ринку. 50% зібраного врожаю експортується за кордон: Єгипет, Туніс, Ізраїль і т.д.

СТОВ "Ліщинське" бере активну участь й у соціальному розвиткові сіл. Підприємство надає допомогу школам, дитсадкам, закладам культури, сільрадам на розвиток благоустрою - нікому не відмовляють у підтримці. Ліщинські землероби чистять вулиці своєю технікою від снігових заметів. Щороку на День Святого Миколи-Чудотворця, Новий рік забезпечують дітей у закладах освіти солодкими подарунками, на День людей похилого віку не забувають про найстарше покоління.

Цьогорічна зима виявилася напрочуд теплою. Цікаво, чи вплине така тепла зима на урожайність 2018 року? З таким питанням звернулися до генерального директора СТОВ "Ліщинське" Олега Мазура:

-Однозначно, аномально теплі погодні умови, які зараз відзначаються в нашому регіоні, можуть мати негативний вплив на перезимівлю озимих зернових культур, тому що більшість посівів вже досягла фази кущіння. Рослини спочатку прискорили ріст, а потім їх накриють морози. Взагалі, у нашому регіоні погода дуже впливає на ріст зернових культур. У 2017 році через дощову осінь на два місяці був відтермінований збір урожаю. Таку культуру, як кукурудза, ми зібрали вже на початку січня вже 2018 року. Тож нам залишається лише спостерігати, як кліматично проявить себе зима, а по весні будемо приймати рішення, що пересівати, а що залишити.

Редакція "Сільського життя" бажає ліщинцям і всім землеробам району, щоб погода цьогоріч була все ж більш поважливою до них.

Світлана Яременко


А як розпочинався 2017 рік для працівників СТОВ "Ліщинське" можна ознайомитися в публікації на нашому сайті dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...