» » Чи стане ліщинська "Ластівка" кращим дитсадочком району?


Чи стане ліщинська "Ластівка" кращим дитсадочком району?

20-01-2018, 07:23
Переглядів 897
Чи стане ліщинська "Ластівка" кращим дитсадочком району?
На початку 2017 року в кількох інтернет-виданнях Житомирщини поширювалася інформація про Ліщинський дошкільний навчальний заклад "Ластівка". Нарікання лунали в бік нещодавно зробленого ремонту, а найбільшого резонансу викликали фото з дитячих спалень. За словами авторів дописів вони нагадують бюро ритуальних послуг.

Журналісти редакції "Сільське життя" вирішили на власні очі побачити, яка насправді ситуація у дитячому садку, і чи все так, як пишуть в інтернеті?
Тепло, світло, затишно, без нав'язливих запахів тушкованої капусти та смажених рибних котлет, з якими у більшості асоціюються дошкільні заклади - таким було перше враження, коли ми зайшли до ліщинської "Ластівки".


Приміщенню дитсадочка близько сорока років. Збудоване воно ще за радянських часів потужним місцевим колгоспом "Здобуток Жовтня". Заклад великий і просторий, має два поверхи і розрахований на чотири групи, кожна з яких може містити по двадцять діток.

У зв'язку з політичними змінами в країні, розпадом Союзу, відбулися зміни і на місцях. Не оминуло це і дитячий садок. Почала зменшуватися кількість дітей, а відповідно - і груп. Занепав колгосп, а з ним - і піклування про дошкільнят. У дитячому садочку не проводилися ремонти, приміщення та територія довкола стала занедбаною, як і в більшості типових закладів по всій країні у суворі дев'яності роки минулого століття.

Коли ж у 2006-му році він перейшов на баланс до Ліщинської сільської ради, ситуація змінилася і стала покращуватися. Застій зрушив з місця.
На той час тут функціонувала лише одна група, а це - до двадцяти дітей. Завідувачем тоді призначили Володимира Москвича. До речі, він єдиний чоловік серед завідувачів ДНЗ Житомирського району.

З часом демографічна ситуація на селі стала покращуватися. З'явилася потреба у відкритті ще декількох груп: у 2010-му році запрацювала друга група, у 2016 - третя. Нині там перебуває 65 вихованців.

Тепер постало питання про відкриття четвертої групи, оскільки в дитячий садок підвозять дітей з сіл колишньої Туровецької сільради, та й місцевих малюків збільшилося.

Та не тільки місцева влада опікується майбутнім поколінням. Велику роботу варто відмітити і з боку депутатів. Зокрема, місцевий житель, він же - депутат Житомирської районної ради 7 скликання, член районної організації Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії "За добробут та соціальний захист народу" - Віктор Загладько. Левова частка добрих справ для покращення соціальної інфраструктури села Ліщин - його заслуга.

Один з таких соціальних напрямків - відродження ДНЗ "Ластівка". І перше, що впало нам в око, коли ми завітали у центр Ліщина - ошатна будівля садочка, що ще здалеку привертає до себе увагу своєю новою шатровою покрівлею. Про її встановлення та іншу допомогу, яку отримав садочок від депутата, нам і розповів сам Віктор Миколайович Загладько.

- У 2015-му році з районного бюджету було виділено 750 тисяч гривень на заміну старого даху та проведення капітального ремонту частини другого поверху дитсадка, а також на виготовлення проектно-кошторисної документації для реалізації запланованих робіт. У результаті - вже маємо нову сучасну шатрову покрівлю та капітальний ремонт старшої групи "Казка". Зокрема, замінено стару електричну проводку на нову, проведено монтаж нових приборів освітлення, заміна дерев'яних віконних блоків на металопластикові, встановлено систему пожежної сигналізації, внутрішнє оздоблення ігрових кімнат, спалень і санвузлів та багато іншого.

Але на цьому ми не зупинимося. У наших планах найближчим часом спільно з керівництвом Станишівської ОТГ, в.о. Ліщинського старости Галини Бочковської - відкрити четверту групу. У минулому році тут також зробили капітальний ремонт, для відкриття залишилося владнати лише організаційні питання.

У недалеких планах - реалізувати два проекти: проведення капітального ремонту першого поверху та утеплення фасаду (так звана "термосанація"), з подальшим зовнішнім оздобленням приміщення. Ремонт двох груп передбачає заміну усієї електромережі, встановлення нової сантехніки в санвузлах, заміна підлоги та інше. Для цього вже є і проектно-кошторисна документація, і проведена експертиза. Це першочергові завдання на 2018 рік, на що потрібно, згідно з документацією, близько 3 мільйонів гривень.

Наразі залишається відкритим питання з благоустрою території садочка. Відповідно до чинних нормативів, для кожної з груп повинен бути окремий ігровий майданчик, обладнаний тіньовими навісами, встановлено гойдалки, гірки, пісочниці та інші грально-розвивальні зони. А сама територія закладу потребує встановлення зовнішнього освітлення, заміни колишніх бетонних доріжок на сучасну тротуарну плитку, приведення у належний стан огорожі. За попередніми підрахунками - сума вимальовується в 2,5 мільйони гривень. Думаю, з часом ми і ці питання вирішимо.

У моїх планах зробити Ліщинську "Ластівку" - найкращим дошкільним навчальним закладом району! Адже для цього є всі передумови, а головне - наше спільне бажання.

Після такої оптимістично налаштованої розмови з депутатом Віктором Загладько, ми пішли у напрямку спалень, щоб все ж таки переконатися, чи дійсно тут не зовсім дитяча атмосфера, як писали про це інтернет-дописувачі. Та те, що ми побачили, зовсім не відповідало тому, про що раніше писалося. Усі три спальні пофарбовані у світлі, заспокійливі кольори, покривала з різноманітними дитячими малюночками та виставленими, ніби під лінієчку, подушками, створювали атмосферу тепла, комфорту та затишку.

Кому краще знати про свій заклад, як не завідувачу закладу Володимиру Москвичу?

-Володимире Несторовичу, Ви на посаді завідувача вже 12 років. Приймали його у не досить пристойному стані. Розкажіть про ті зміни та перевтілення - від нікому непотрібного, занедбаного дитячого садка до того, яким - вже можна сміливо пишатися, не дивлячись на те, що ще не всі роботи завершено.

-Так, ви праві. Коли мене призначили завідувачем, то було видно, що ремонту тут ніхто не робив ще з радянських часів. Але приємно, що я одразу знайшов підтримку від сільського голови, місцевих підприємців та батьків. Спільними зусиллями, потроху, все почало зрушуватися з мертвої точки. З часом замінилася частина старих прогнилих дерев'яних вікон на нові металопластикові, у підвальному приміщенні оновили всі труби та систему каналізації, робилися щороку поточні ремонти. Постійно нам допомагає, і досі ніколи не відмовляє у проханнях про допомогу генеральний директор місцевого СТОВ "Ліщинське" - Олег Мазур. Нещодавно за його сприяння ми закупили та встановили нову плиту на кухні, придбали миючий пилосос, постільну білизну. Не кажучи вже за те, що за потреби, він постійно забезпечує транспортом. Знаходимо спільну мову і з нинішнім сільським головою Станишівської ОТГ Юрієм Матвійчуком, з нашим Ліщинським очільником Галиною Михайлівною. Окрему подяку висловлюю депутату Віктору Загладьку, який так піклується про наш заклад. Завдяки цим людям ми виходимо на новий рівень, садочок розвивається, рухається вперед.

У нас сформувався гарний колектив в кількості двадцяти чоловік, п'ять з яких - вихователі. З відкриттям ще однієї групи з'являться нові робочі місця, завдяки чому штат збільшиться. З харчуванням перебоїв немає, завжди все вчасно та, згідно з усіма нормами, потрапляє дітям на столи. Вартість одного дня за дитячі страви складає 40 гривень. Проте батьки платять лише 50%. Іншу суму компенсує держава. Звісно, є діти, які відносяться до пільгових категорій, вони перебувають у садочку абсолютно безкоштовно - за рахунок держави.

Ми відвідали дитячий садочок "Ластівка" в Ліщині, зробили вже свої висновки, які не збігаються із суб'єктивним баченням деяких видань минулорічної давнини. Найголовніше, що садочок існує, він живе, у ньому гомонять діти. Цей ДНЗ на шляху до повної трансформації. Звісно, як і в кожного, є свої недоліки, та в кого їх нема? Хіба що у тих, хто нічого не робить. Ми побачили в очах людей прагнення до кращого, бажання досягти повного комфорту. Сподіваємося, спільними зусиллями реалізуються всі плани та задуми.

Світлана Яременко
Чи стане ліщинська "Ластівка" кращим дитсадочком району?
Чи стане ліщинська "Ластівка" кращим дитсадочком району?
Чи стане ліщинська "Ластівка" кращим дитсадочком району?
Чи стане ліщинська "Ластівка" кращим дитсадочком району?
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...