» » Тетерівський дитсадок “Берізка”: скільки ще чекати добудови нових приміщень?


Тетерівський дитсадок “Берізка”: скільки ще чекати добудови нових приміщень?

14-01-2018, 08:25
Переглядів 94
Тетерівський дитсадок “Берізка”: скільки ще чекати добудови нових приміщень?
Дитячий садок - це невтомна й самобутня країна малечі. Це той світ, у якому дитина живе в найважливіший період свого розвитку. І від того, як їй тут ведеться, залежить не лише її майбутнє, а й майбутнє родини і всієї країни.
Шкода, що не всі це розуміють…
Саме такий висновок зробили працівники редакції газети "Сільське життя", відвідавши Тетерівський дошкільний навчальний заклад "Берізка".


Три роки тому я вперше завітала до цього закладу, познайомилася із завідуючою Людмилою Чорною та колективом чарівних дівчат, які старанно виконують свою роботу, піклуються про наше наймолодше покоління. Там було тепло і затишно. Та попри все, існувало ряд проблем, які потребували вирішення. Минув рік - а нічого не вирішилося. У працівників дитячого садка були надії і сподівання на новостворену Тетерівську об'єднану територіальну громаду, адже її засновники обіцяли зміни на краще, вирішення усіх відкритих питань.

Початок 2018-го. Прямуємо до Тетерівської "Берізки" аби побачити, як виглядає оновлений дитсадок.

Нарешті віднайшовши цей заклад у глибині серед приватних помешкань, блукаючи півгодини заболоченими дорогами села, спостерігаю ту саму картину, що і три роки тому. Зовнішній вигляд ніяк не змінився, лише старі дерева позрізали.

Як завжди, привітно зустріла мене завідуюча Людмила Володимирівна. У садочку тепло і затишно, як і колись, піднесеного настрою додала дітвора, яка напередодні Різдва вивчала та співала колядки.
Тетерівський дитсадок “Берізка”: скільки ще чекати добудови нових приміщень?

-Людмило Володимирівно, рада нашій зустрічі. Проходячи повз молодшу групу, звернула увагу, що там перебувають діти одного віку. Раніше було дві різновікові групи. Як тепер, дітей збільшилося?

-Ви правильно помітили. На сьогоднішній день у ДНЗ "Берізка" перебуває 108 дітей. З кожним роком йде тенденція до збільшення кількості бажаючих відвідувати наш заклад. Крім місцевих малюків, до нас привозять 27 дітей, які проживають поза межами Тетерівки, та 40 дітей з міста Житомир. Раніше у нас функціонували всього дві різновікові групи: ясельно-молодша "Веселка" та середньо-старша "Сонечко". Тепер вже 4 повноцінні групи: ясельна, молодша, середня і старша. Останню, четверту, відкрили буквально 2 січня нового року. А отже, збільшився і штат працівників. Тепер у нас працює 24 трудівника, з них 13 - це педагогічний склад. Усі вони дружні, трудолюбиві, дбайливо ставляться до вихованців.

- Я так розумію, що і площу Вам розширили? Вдалося-таки добудувати до приміщення садочка ще якусь частину? Мабуть, і завершилося вже будівництво нового харчоблоку, пральні і котельні?

- Будівля дитсадка розрахована лише на дві групи. Тому довгий час ми сподівалися на те, що нам добудують з фасадної сторони ще дві групи. Як бачите, віз і нині там. Скільки не зверталися до керівництва району, тепер до керівництва Тетерівської ОТГ, спонсорів, депутатів - безрезультатно. Єдиний вихід, який ми знайшли спільно з очільником громади та директором Тетерівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, - це облаштування декількох класів на першому поверсі у школі для двох груп: ігрові кімнати та спальні. Але ви ж розумієте, наскільки це незручно: половина дітей у садочку, половина у школі. І для працівників дошкільного закладу, і мені, як завідуючій, потрібно постійно бігати то туди, то сюди, хоч відстань і не дуже далека. І дітям вкрай незручно, особливо, коли влаштовуємо якісь спільні заходи для всіх груп. А уявіть, як забезпечити дітей харчуванням? Наші дівчата носять з садка їжу до школи за різної погоди. А дорогу ви ж бачили самі. Це дуже незручно, ну і неправильно.

Питаєте, чи завершили будівництво господарського приміщення? Будівництво завершили ще у 2011 році, але на стадії вигнаних стін та вставлених вікон. І все. А двері, внутрішні роботи, водопостачання, водовідведення та решту робіт ніхто не зробив і не збирається. Стоїть це приміщення, зимує, а в теплі пори року тут з'являються нові кущі, тріщини та безнадія. І так з року в рік. Шкода цю будівлю, адже і вікна пластикові, і збудована добре. Коли було розпочате будівництво нового приміщення, на всі роботи потрібно було 7 мільйонів гривень. Пройшов час і ціни змінилися. З новим керівництвом вирішили оновити проектну документацію на реконструкцію, та домогтися, щоб було співфінансування 50% з держави і стільки ж з сільської ради. Зараз, за цими підрахунками, на все треба вже цілих 19 млн. грн.

Крім того, в існуючій будівлі дитсадка потрібно замінити дах чи хоча б його відремонтувати, бо і у дитячій спальні вся стеля і стіни мокрі, і в інших кімнатах вода потрапляє всередину.

-Людмило Володимирівно, як працюється Вам з новою владою чи знаходите спільну мову та порозуміння?

-Намагаємося шукати спільну мову. Попри труднощі, про які ми вище говорили, все ж Тетерівська сільська рада виділяє нам трошки коштів на потреби садочка. Протягом минулого року, точніше ще з кінця 2016, нам виділено 400 тисяч гривень, за які ми закупили нову електроплиту, бойлери, нові ліжка в шкільному приміщенні, там же облаштували кімнати, зробили ремонти, зрізали аварійні дерева навколо дитсадка. Також 200 тисяч пішло на котельню, замінено всю електромережу садочка. На 2018 рік на потреби Тетерівського і Денишівського ДНЗ виділено 3 мільйони гривень. Сюди входять різні потреби: і заробітна плата працівникам, і оплата за комунальні послуги, харчування дітей, нова постіль і так далі. Сума невелика, якщо врахувати, що це ще й на два заклади. Але і на тому спасибі.

- Чи є якась допомога зі сторони спонсорів?


- Велику вдячність висловлюю народному депутату України Віктору Развадовському. Він у минулому році виділив нам півмільйона гривень на благоустрій території. Оскільки нам треба нові дитячі ігрові павільйони на майданчику, нову огорожу по всьому периметру. У 2016 році за його сприяння на нашій території встановлено дитячу гірку. Хочу ще подякувати помічнику Віктора Йосиповича, депутату Житомирської райради Василю Стаху за підтримку та взаєморозуміння. Нам допомагають навіть депутати з інших районів Житомирської області, зокрема, Ігор Ходорук, депутат з Романівського району, виділив нам для шкільних груп спеціальну мийку для посуду.

- Скільки обходиться батькам один день перебування дитини у ДНЗ "Берізка"?

- Відповідно до чинного законодавства, батьки оплачують лише 40% від повної вартості за харчування. Для старшої групи один день коштує 35 гривень, батьки ж оплачують лише 14. Для ясельної групи - 25 грн., а оплачують - 10. Є у нас 24 дитини, які відвідують садочок безкоштовно: діти з сімей учасників АТО, з багатодітних та малозабезпечених сімей.

- Пані Людмило, що б ви хотіли змінити у своєму садочку, якби в один момент вирішилися б наболілі питання? Можливо, у вас є якісь ідеї, задуми?

- Кожна мама, віддаючи своє маля до садочка, довіряє нам його життя і здоров'я. Коли дитину приводять вперше до ясельної групи - це великий стрес, як для дітвори, так і для мам. Зазвичай, коли зачиняються двері в групу, мами ще декілька хвилин стоять під ними, слухаючи, чи не плаче її кровинка, як вона себе поводить. Тому у цьому напрямку я б хотіла облаштувати групи камерами, а телевізор вивести у коридор чи навіть на вулицю, де батьки могли спокійно спостерігати, що відбувається у групі. А ще краще, зробити он-лайн трансляцію, щоб можна було з дому, з роботи, чи просто з телефону подивитися, чим займаються діти. Але, на жаль, це лише у задумах. Для початку треба вирішити всі нагальні проблеми.

-Дякую, що поділилися з нами цікавою ідеєю. Наша редакція буде слідкувати за вирішенням ваших питань.

Світлана Яременко
Тетерівський дитсадок “Берізка”: скільки ще чекати добудови нових приміщень?
Тетерівський дитсадок “Берізка”: скільки ще чекати добудови нових приміщень?
Тетерівський дитсадок “Берізка”: скільки ще чекати добудови нових приміщень?
Тетерівський дитсадок “Берізка”: скільки ще чекати добудови нових приміщень?

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...