» » Житомирська райрада: як пройшла остання сесія року


Житомирська райрада: як пройшла остання сесія року

29-12-2017, 06:49
Переглядів 233
Житомирська райрада: як пройшла остання сесія року
22 грудня відбулося засідання чергової п'ятнадцятої сесії Житомирської районної ради 7 скликання, останньої у 2017 році. Його провів голова ради Сергій Крутій. У роботі сесії взяли участь голова Житомирської РДА Сергій Микитюк, заступник голови Житомирської райради Олег Білецький, 29 депутатів, прокурор Житомирської місцевої прокуратури Андрій Грабович, начальник Житомирського районного відділу поліції Сергій Крошко, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри процесів машинного обладнання Житомирського національного агроекологічного університету Іван Грабар, секретар районної територіальної виборчої комісії Валентина Колокольцева, керівник Житомирського військкомату, військовий комісар Андрій Матвієць, головний редактор газети "Сільське життя" Валерій Івановський, керівники районних управлінь, служб та підрозділів адміністрації та районних органів державної влади, очільники підприємств, установ та організацій, селищний і сільські голови, представники Тетерівської, Станишівської, Глибочицької та Оліївської об'єднаних територіальних громад, старости громад, селищний та сільські голови, керівники навчальних закладів району, працівники виконавчого апарату районної ради, представники громадськості.

Засідання районного самоврядного органу розпочалося традиційно з привітання іменинників з нагоди ювілейних дат народження, а також із вручення державної нагороди. Відповідно до Указу Президента України від 1 грудня 2017 року, за значний особистий внесок в соціально-економічний, культурно-освітній розвиток української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю, з нагоди 26-ї річниці з дня незалежності України присвоєно почесне звання "Заслужений працівник освіти України" депутату Житомирської районної ради Ларисі Вербило. Ювілярів - Високопічського сільського голову Анатолія Маслова, депутатів Валерія Клименка та Миколу Гребенюка привітали букетами квітів та оплесками.

Відповідно до регламенту, було обрано лічильну комісію у складі трьох депутатів: Валерія Клименка, Андрія Якимця та Віталія Рожко.

Засідання сесії розпочалося з виступу секретаря районної територіальної виборчої комісії Валентини Колокольцевої, яка повідомила про припинення повноваженнь депутата районної ради від партії "БПП "солідарність" Романа Стасюка, у зв'язку з обранням його депутатом Оліївської ОТГ, та визнання новим депутатом Житомирської районної ради сьомого скликання Олександра Станіславова, головного лісничого Березівського лісництва Житомирського лісгоспу.

Після того слово надали керівнику Житомирського військкомату, військовому комісару Андрію Матвійцю, який розповів про свої здобутки як військового комісара та здобутки військкомату в цілому. На знак подяки за тісну співпрацю, взаєморозуміння та надання допомоги він вручив Подяки головам Житомирської райдержадміністрації Сергію Микитюку, районної ради Сергію Крутію та головному спеціалісту РДА Володимиру Загоровському.

Загалом, на сесії розглянуто 45 важливих питань.

Першим з них депутати заслухали інформацію начальника Житомирського районного відділення поліції Сергія Крошка про діяльність у сфері забезпечення публічної безпеки і правопорядку в Житомирському районі. У депутатів та присутніх на пленарному засіданні було декілька запитань та зауважень до виступаючого. Зокрема, Левківський сільський голова Олександр Окоча звернувся до виступаючого та до присутніх з наболілою темою, а саме виникнення аварій на небезпечній ділянці дороги, що веде до села Левків, де ще за радянських часів встановлена кільцева розвилка, через яку там мало не кожен день стаються аварії. До нього приєднався і Василівський сільський голова Петро Андросович, який перейнявся проблемою освітлення на небезпечній ділянці дороги траси міжнародного значення при в'їзді до села Василівка та у Болярці. Учасники засідання прийшли до висновку: підготувати звернення до відповідних органів, створити робочу групу і, нарешті, вирішити хвилюючі питання.

На сесії депутатами було затверджено ряд програм: Програму економічного і соціального розвитку Житомирського району на 2018 рік, Програму забезпечення відкритості в діяльності Житомирської районної ради та Житомирської районної державної адміністрації на 2018-2020 роки, Програму про кошти для забезпечення виконання депутатських повноважень та порядок їх використання на 2018-2020 роки, Програму надання окремих видів пільг громадянам Житомирського району на 2018 рік, Районну (комплексну) цільову соціальну Програму забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2018- 2022 роки, Програму організації харчування школярів у закладах загальної середньої освіти Житомирського району на 2018 рік і т.д.

Крім того, народні обранці внесли певні зміни до вже існуючих і діючих Програм: внесення доповнень до районної Програми по забезпеченню здійснення Житомирською райдержадміністрацією повноважень, визначених законами України та делегованих Житомирською районною радою, на 2016-2017 рр, до районної Програми фінансування робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання комунальних, загального користування місцевого та державного значення автомобільних доріг у Житомирському районі на 2016-2020 роки, до Комплексної програми розвитку цивільного захисту населення Житомирського району на 2017-2018 роки, визначення розміру фінансових ресурсів на виконання у 2018 році Програми про кошти для забезпечення виконання депутатських повноважень та порядок їх використання на 2018-2020 роки, внесення змін до Заходів щодо реалізації Районної Програми соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам'яті загиблих на 2016-2018 роки.

Перша третина питань розглянута депутатами без додаткових зауважень. Проте дискусію викликала тема проведення електронних торгів. Депутат від фракції УКРОП Сергій Котвицький не погодився із доповідачем Світланою Садовською, начальником відділу з юридичних питань, кадрового забезпечення та комунальної власності виконавчого апарату районної ради. У результаті чого виникли дебати, і дане питання вимушено перенесли на кінець сесії аби вивчити його детальніше задля прийняття правильного рішення.

Загалом, на 15 пленарному засіданні сесії, як і зазвичай, Сергій Котвицький у другій половині засідання брав активну участь в обговоренні багатьох розглянутих питань. Як, до речі, і Василь Стах, депутат від Житомирської районної організації Всеукраїнської Чорнобильської Народної Партії "За добробут та соціальний захист народу", який вносив і доповнення до них.

Жвавого обговорення набули теми об'єктів нерухомого майна територіальних громад сіл, селищ району, що підлягають приватизації у 2018 році та оцінка майна, яке підлягає відчуженню. Доповідав тут депутат та працівник виконавчого апарату райради Сергій Уницький.

Багато уваги приділили і питанням, пов'язаних із землею. Тут розглянули такі питання: Про затвердження технічної документації по визначенню нормативної грошової оцінки земельної ділянки, загальною площею 50,0000 га, яка надається в оренду гр. Лук'янчуку М. М. для ведення фермерського господарства (01.02) на території Сінгурівської сільської ради (за межами населеного пункту); про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що передається в оренду ТзОВ "ПОЛІССЯ ЗЕРНОПРОДУКТ", загальною площею 6,5924 га. для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (11.02) на території Станишівської сільської ради (поза межами населеного пункту); про затвердження технічної документації по визначенню нормативної грошової оцінки земельних ділянок, загальною площею 20,2452 га, які перебувають в оренді ТОВ "Украгротехтрейд" для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Садківської сільської ради (поза межами населеного пункту); про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, загальною площею 0,7628 га, яка передана в оренду громадянам Дідику А.С. та Тарасевичу Я.А. для іншого сільськогосподарського призначення - 01.13 (обслуговування комплексу складів-зерносховищ), розташованої на території Сінгурівської сільської ради (поза межами населеного пункту).

Незважаючи на велику кількість важливих питань, найголовнішим для району було прийняття бюджету на 2018 рік. Про плани на майбутнє у цьому напрямку доповіла начальник управління фінансів Житомирської райдержадміністрації Наталія Ходоровська. Нібито з усім депутати погодились, але не Сергій Котвицький. У нього виникли питання до спортивної сфери, а саме, чи має право фінансувати держава дитячо-юнацькі спортивні школи, у яких немає жодних тренерів? На це питання відповів керівник ДЮСШ "Колос" Віктор Бойко. Їхня розмова мала дискусійний характер, де кожен відстоював свою позицію. Стало гаряче настільки, що голова ради Сергій Крутій мусив закликати дискусантів до порядку. В результаті бюджет Житомирського району на 2018 рік був прийнятий майже одноголосно: лише один депутат утримався під час голосування.

В цілому робота депутатів на пленарному засіданні пройшла конструктивно і виважено. З усіх запропонованих до розгляду питань були прийняті відповідні рішення.

На завершення голова Житомирської районної ради Сергій Крутій подякував усім присутнім за плідну роботу та привітав з наступаючими святами учасників останнього у цьому році засідання сесії районної ради 7 скликання.

Світлана Яременко


dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...