» » "Швидка" без лікаря чи фельдшера? Абсурд і геноцид!


"Швидка" без лікаря чи фельдшера? Абсурд і геноцид!

26-12-2017, 05:34
Переглядів 565
"Швидка" без лікаря чи фельдшера? Абсурд і геноцид!
Реформування медичної галузі передбачає суттєві зміни в організації надання екстреної медичної допомоги населенню. Зокрема, пропонується ввести до складу "швидкої" парамедиків, які виїжджатимуть за викликами до пацієнтів, визначатимуть ступінь важкості захворювання, надаватимуть невідкладну допомогу та, залежно від потреби, доставлятимуть хворого до стаціонару або до спеціалізованих відділень екстреної допомоги, що відкриватимуться у потужних лікувальних закладах.

Чи бути таким змінам, і як до цього ставляться працівники екстреної швидкої медичної допомоги у Житомирському районі, кореспондент газети "Сільське життя" поцікавилася у завідувача відділенням-пунктом постійного базування бригад екстреної медичної допомоги Житомирського району КУ "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" Житомирської обласної ради" Володимира Тарана.

"Швидка" без лікаря чи фельдшера? Абсурд і геноцид!

-Володимире Петровичу, про важливість і значення вашої служби знає бодай кожен, адже викликати "швидку", набираючи 103 на телефоні, вчать ще з дитячого садочка. Перш, ніж перейти до питання реформування, розкажіть, яка ситуація склалася на даний час у відділенні-пункті постійного базування бригад екстреної медичної допомоги Житомирського району?

-Швидка допомога - це первинна ланка медицини. Працівники швидкої допомоги одні з перших, хто зіштовхуються з людським горем, бідою та різними "нештатними" ситуаціями, які виникають у наших мешканців. Головне завдання нашої служби - вчасно надати якісну висококваліфіковану медичну допомогу.
На сьогодні роботу екстреної допомоги населенню Житомирського району забезпечують 37 фахівців, з них медичний персонал - два лікаря та 14 фельдшерів. Цілодобово чергує чотири бригади, у розпорядженні яких 5 автомобілів швидкої допомоги.

-З якою бідою люди звертаються до вас найчастіше?

-З людиною може трапитися будь-що і в будь-який час. Це життя, тому іноді складно передбачити ситуацію чи запобігти її виникненню. Проте, дійсно є найпоширеніші проблеми, з якими до нас звертаються пацієнти: різні травми, опіки, отруєння, невідкладні стани: гостра кардіологічна, неврологічна, хірургічна чи соматична патології, пологи. У будь-якому разі, ми повинні негайно зреагувати у певній ситуації і вчасно та якісно надати першу медичну допомогу, та, за потреби, швидко госпіталізувати хворого до лікарні.

-Який обсяг роботи виконується за добу?

-Середня кількість викликів на добу становить 30-35. А тому за рік - це приблизно 11 тисяч. До цього числа входять і так звані безрезультатні виклики. Шкода, що люди не розуміють, адже такими викликами, вони можуть забрати життя у тих, хто дійсно потребує екстреної допомоги. Не кажучи вже про те, що один виїзд коштує від 400 до 700 гривень.

-Який радіус обслуговування "швидкої" та чи вкладаєтесь ви в нормативи часу?

-Радіус обслуговування складає 55 кілометрів. Сюди входять села та селища Житомирського району та 12 дачних масивів, загальна кількість населення 70 тисяч чоловік. Найвіддаленіший населений пункт Житомирського району від нас - село Глибочок. Туди дістаємося приблизно за 30 хвилин. Але ж є багато нюансів, які не залежать від нас. Наприклад, складні погодні умови чи культура водіїв на дорогах, які не завжди пропускають карету швидкої допомоги.

Зауважу, що ми обслуговуємо не лише наш район. Виклик "швидкої" відбувається на Центральній диспетчерській, що знаходиться у місті Житомирі. Саме там визначають, який пункт екстреної медичної допомоги є найближчим до хворого. Тому інколи доводиться виїжджати і, наприклад, до Андрушівського району.
Більше того, зараз складається така ситуація з об'єднаними територіальними громадами, куди приєднуються нові населені пункти з сусідніх районів, тому наш радіус автоматично збільшиться.

-Чи відповідає оснащення медичних автомобілів усім потребам?

-Це питання є досить болючим для нас. Оскільки з 5-ти машин - лише одна, яка більш-менш сучасна. І та, вже має три роки щоденного пробігу, ще і нашими дорогами. Решта чотири - в поганому стані, їм всім по 15 років, а то і більше, вони просто зношені і майже не підлягають ремонту. Проте все необхідне для надання першої допомоги у нас є.

-А як забезпечені обладнанням, медикаментами, від цього ж залежить життя хворого!?

-Щоб ви розуміли, за 5 років, як ми існуємо незалежно від Центральної районної лікарні, жодної нової апаратури не з'явилося в нашій службі. Електрокардіографу - близько 12 років.

(Це є ще одним свідченням неефективності всіх "реформ" в Україні. Бо коли 5 років тому створювали станції "швидких" у нинішньому статусі, то багато теревеніли про "світовий досвід", "європейські цінності", але результат, як завжди, виявився плачевним - ред.)

-З якими ще проблемами стикаєтеся ви у своїй повсякденній роботі?

-На даний час у нашій службі дуже багато проблем. Починаючи із застарілого обладнання, транспорту, тих самих поганих доріг, якими щодня доводиться прямувати для порятунку життя, до нестачі спеціалістів, незадовільного стану приміщення нашого пункту, у якому ремонту не було вже понад 7 років, вкрай низької заробітної плати. Цей ланцюжок можна продовжувати. Але, попри все, мої колеги працюють добросовісно, немає жодних нарікань від пацієнтів за останні роки, ми не відмовляємо жодному виклику, виконуємо свою роботу навіть в екстремальних ситуаціях, а інколи і ризикуючи своїм життям та здоров'ям. Ми віримо, що все налагодиться.

З приходом нового головного лікаря Центральної районної лікарні Тараса Собка, я особисто налагодив з ним співпрацю, адже у нас є спільна справа - медицина, порятунок людей. Він обіцяв найближчим часом допомогти з ремонтом, обладнанням.

-А тепер повернемося до “реформи”. У чому її основна суть?

- За планом медичної реформи, "оновлена" і "реформована" швидка допомога НЕ ЛІКУВАТИМЕ та НЕ СТАВИТИМЕ ДІАГНОЗІВ. Вона відмовиться виїздити на виклик, якщо причиною є підвищений тиск, висока температура чи щось подібне. Підставами для виклику можуть бути тільки травми при аваріях або ж стан на межі життя та смерті. Бригада складатиметься з парамедика та екстреного медичного техніка, тобто водія, функцією котрого буде підтримання життєдіяльності хворого до лікарні.

- Чи вбачаєте ви перспективу у цій "реформі"? Як сприйняв колектив таку трансформацію з висококваліфікованих лікарів, фельдшерів, частина яких є навіть вищої категорії, у простих парамедиків?

- Можу сказати однозначно: усі ці нововведення дуже невчасні. Наше законодавство абсолютно не готове до введення змін, згідно з якими люди без медичної освіти та відповідної професійної підготовки, не знаючи специфіки захворювань і законів, які стосуються екстреної медичної допомоги, її надаватимуть. Власне, законодавством у нас навіть не передбачено таких професій, як парамедик, медичний технік. Та й самі медичні заклади не готові до змін, які пропонуються, - повинні бути відділення екстреної медичної допомоги, де має бути сконцентровано набагато більше фахівців і набагато ширшого профілю, ніж у наших приймальних відділеннях лікарень наразі.

- У зв'язку з цим у людей виникають запитання - хто ж такі парамедики і чи правда, що зі "швидкої" заберуть лікарів?


-Парамедики - це люди з середньою та вищою медичною освітою, які проходять багатогодинну практику за фахом "медицина невідкладних станів", які мають специфічне навчання і сертифікацію з надання медичної допомоги. Це фахівці, які на додипломному етапі навчання отримують теоритичні та практичні навички з медицини невідкладних станів.

Функції лікарів, фельдшерів та парамедиків - різняться, останні не повинні ставити діагноз, призначати лікування, а головним завданням матимуть - доставити пацієнта до лікарні. У всіх нас виникає запитання: навіщо замінювати фельдшера парамедиком? Адже фельдшер має більше повноважень, ніж медична сестра, але менше, ніж лікар. Він має право призначати і проводити лікування. Тоді як спеціалізація "Парамедик" передбачає лише надання першої медичної допомоги хворій або травмованій людині і доставку її до медзакладу.

Як обіцяє нам Уряд, лікарі зі "швидкої" перейдуть на роботу до спеціалізованих відділень невідкладних станів - консультуватимуть, оглядатимуть хворих, яких привезла "швидка", надаватимуть невідкладну допомогу та направлятимуть на подальше лікування до стаціонарних профільних відділень.

Проте наші ж лікарі швидкої не приховують свого негативу до цих змін.

-А як може бути інакше, коли дану "медичну реформу" проводить американка, яка жодного дня не працювала в українській медицині і уявлення не має, як вона функціонує?.. Хочеться сподіватися, що в Україні знайдеться сила, що завадить запланованому геноциду нашого народу - в тому числі й шляхом знищення нашої медицини, що створена і працює десятиліттями для охорони здоров'я людей. Дякую вам за нелегку працю. Хай Вам щастить!

Світлана Яременко


До теми.

Палата №6: “реформа” медицини від американської наймички

Нещодавно в Україні скасували професію фельдшера. Замість неї в класифікаторі з'явилися парамедики і екстрені медтехніки. Серед працівників швидкої допомоги зараз легка паніка - ходять чутки, що всіх їх звільнять, а відбирати в парамедиків, які і будуть працювати в екстреної допомоги, збираються тільки тих, хто в змозі підняти людину вагою в 100 кг. У міністерстві охорони здоров'я України запевняють, що екстрену допомогу дійсно чекають серйозні зміни, але не завтра.

Водій стане медтехніком

Згідно з планами МОЗ (який в статусі "в.о. міністра" очолює американська наймичка Уляна Супрун - ред.) фельдшери повинні будуть пройти перепідготовку і стати парамедиками, а фахівців за новою спеціальністю готуватимуть протягом трьох років в вузах. Водіїв швидких в екстрених медтехніків перевчать всього за три тижні. Самі працівники швидкої - в легкій паніці. "Нам сказали, що ми можемо звільнятися і шукати собі нову роботу. Адже в парамедиків візьмуть тільки тих, хто зможе піднімати людину вагою в 100 кг. Я двадцять років пропрацювала в швидкій, але мої фізичні можливості ще ніхто не перевіряв", - обурюється лікарка столичної швидкої.

Один з медичних керівників анонімно розповів "Вістям", що зараз відбувається в швидкій: "Поки працюють фельдшери. Але після змін в класифікаторі професій вже виникають проблеми з нарахуванням заробітних плат, тому що, якщо професії фельдшера немає, то кому і як платити?"

За його словами, швидше за все, фельдшерів автоматично перейменують в парамедиків, тому для пацієнтів, по суті, нічого не зміниться. А ось точна дата реформи швидкої невідома. За словами джерела, це буде не раніше середини наступного року - коли всі пройдуть курси перепідготовки.

Ті, що залишаться, повинні спочатку пройти курси в три-чотири місяці. Але програм навчання ще немає, і щоб когось відправляли на курси, я ще не чув. Тим більше що в місцевих бюджетах грошей на курси не передбачено".

"Потрібно ж і водіїв переучувати. Якщо брати модель США, то там водій повинен вміти робити штучне дихання, перев'язки ", - говорить джерело в МОЗ.

Разом з парамедиками в лікарнях повинні відкритися нові відділення, куди швидка буде доставляти пацієнтів. Причому в них передбачаються повноцінна лабораторія, УЗД, рентген. "У Києві ще є такі відділення - два на лівому і правому березі, і дитяче - в Охматдиті. А в регіонах нічого такого немає. Питання: куди везти пацієнта в районному центрі, наприклад, в Карпатах. До Львова, чи що? І це при тому, що бувають випадки, коли кожна хвилина може стати останньою для пацієнта. Знову ж таки, в бюджетах немає грошей на розширення приймальних відділень для швидких", - розмірковує медик.

Як пояснив нам головний лікар Дніпропетровського центру первинної медико-санітарної допомоги №12 Іван Кондратенко, поки дійсно нічого не зміниться. "Те, що прийняло Міністерство, - це поступове внесення змін до нормативних документів. Коли ж реформа запрацює, то викликати парамедика, наприклад, на високий тиск, ви вже не зможете. Але чіткого списку, на які виклики повинні виїжджати парамедики, нам ще не показували", - уточнив "Вістям" Кондратенко.

(Та й це не дивно, бо досвід українських "реформ" показує, що українська влада все приховує від народу до останнього, оскільки після цих "реформацій" відбуваються лише значні погіршення матеріального стану для народу. Так, до цих пір від нас приховуються реальні й фантастичні ціни за медичні послуги, які "американська туристка" пропонує встановити для населення. А там дійсно плата така, що краще відразу купляти собі домовину, аніж влазити у величезні борги для лікування - ред.)

Знову погрожують протестами


До речі, як уточнює "Вістям" голова Незалежної профспілки працівників швидкої допомоги Запоріжжя Анатолій Сидоренко, вимоги до парамедиків відрізняються від фельдшерських, хоча в міністерстві і кажуть, що зараз це одне і те ж.

"Наприклад, парамедик всіх категорій повинен мати водійське посвідчення категорії "Д", щоб можна було водити машину швидкої допомоги. А, враховуючи, що у нас 75% фельдшерів - жінки і їх вже поставили перед фактом, що їм самостійно доведеться навчатися на водія, то ситуація, м'яко кажучи, катастрофічна", - говорить Сидоренко.

За його словами, зараз медики, побоюючись "поліпшень" від МОЗ, обговорюють питання звільнень, через що нестача фахівців на місцях може тільки збільшитися. Медики вимагають від керівництва країни або зовсім скасувати "медичну реформу", або відстрочити її запуск на три роки, до першого випуску парамедиків з навчальних закладів. В іншому випадку знову погрожують виходити на протести по всіх областях. "Замінити фельдшерів або лікаря на парамедика, який не володіє методами діагностики, не можна. Це катастрофа для України", - говорить глава Київської профспілки медпрацівників Лариса Канаровська.

Анастасія Кучкіна

(Дивно, але чому оцей сучасний геноцид нашого народу "не помічають" "національно-свідомі" патріоти та "ахтивисти" і не виступають рішуче проти цього? Чи не тому, що всі вони підгодовуються доллярами з американських фондів і виконують лише команду своїх господарів з Вашінгтона - щодо роздуття русофобської істерії та постачання "гарматного м'яса" у вир одвічного американо-російського протистояння за панування у світі? - ред.)
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...