» » Житомирські “князьки” вже ділять Україну на очах


Житомирські “князьки” вже ділять Україну на очах

25-12-2017, 08:21
Переглядів 661
Житомирські  “князьки” вже ділять Україну  на очах
Дожилися: приміські села мають платити за своїх дітей у школах та дитсадках Житомира?

Депутати Житомирської міської ради проголосували за звернення до інших місцевих рад щодо оплати за дітей у школах та дитсадках.

Таке рішення було прийняте на сесії міськради 18 грудня. За звернення проголосували 33 депутати з 36 присутніх (всього у міській раді 42 депутати).
"Загальна кількість вихованців та учнів навчальних закладів у 2017-2018 навчальному році складає 42195 осіб, з яких у закладах дошкільної освіти міста виховується 914 дітей, а у закладах загальної середньої освіти 1774 учні, які зареєстровані у населених пунктах Житомирської області", - зазначається у зверненні.

Міська рада пропонує Житомирській облраді, районним та селищним радам і радам ОТГ відшкодовувати кошти на утримання вихованців дитсадків та учнів ЗОШ, які проживають за межами міста.

"Ми можемо показати зараз, скільки дітей ходить, щоб вони заклали в своїх бюджетах ці кошти. Якщо ні, то ми кажемо, що з січня чи з лютого ми припиняємо прийом дітей з районів. У нас є черга, в першу чергу ми приймаємо міських, а якщо будуть місця - то інших", - сказав мер Сергій Сухомлин, зауваживши, що мова йде про нових учнів та вихованців.

Чому влада міста Житомир поділила дітей на "своїх" і "чужих"?

Ще 19 липня виконавчий комітет Житомирської міської ради прийняв рішення щодо звернення до Житомирської обласної ради, районних, селищних рад і ОТГ щодо відшкодування витрат з міського бюджету на навчання дітей, які не є жителями Житомира. Таке рішення прийнято "враховуючи недостатність коштів міського бюджету та наявність дітей та учнів, які навчаються та виховуються у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, а проживають за межами міста, з метою приведення у відповідність фінансування дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів до можливостей міського бюджету", йдеться у тексті документа.

За це рішення проголосували всі 16 присутніх членів виконкому.

"За відповідними документами, ці діти не є жителями міста Житомир, але навчаються у наших садочках і школах. Сума витрат становить 27 млн. 278 тис. грн.", - сказав начальник управління освіти і науки Житомирської міськради Валентин Арендарчук.

Загалом, як йдеться у відповідному повідомленні на сайті міської ради, у Житомирі в школах та дитячих садках навчаються понад 2600 дітей із районів, витрати на освіту яких покриваються із міського бюджету, і таке звернення пов'язане із перевантаженістю навчальних закладів міста. Зокрема, на 100 місць в дитсадку претендує 147 дітей.

"Ми підрахували, що 914 дітей із районів виховуються у дитсадках Житомира. І 1774 дитини навчаються у наших школах. Витрати на їх освіту несе міський бюджет. Не бюджет населеного пункту, де проживає дитина, а Житомир", - зауважив В. Арендарчук.

У свою чергу заступник міського голови Матвій Хренов підкреслив, що вартість утримання однієї дитини у житомирському дитсадку складає 20,1 тисяч гривень на місяць, а у школі 14,97 тисяч гривень, з яких 10 тисяч - кошти державного бюджету, а 4,97 тисяч гривень із міського бюджету. Таким чином, як каже пан Хренов, минулого року потреба у коштах на утримання дітей з районів складала 27,2 мільйонів гривень.

Далеко не секрет, що основний фінансовий тягар у разі запровадження подібного механізму ляже саме на Житомирський район, адже в ДНЗ, ЦРД, НВК міста навчається найбільше наших маленьких співгромадян - 644 дитини з 914, не зареєстрованих у м. Житомирі. Найбільше діток з Іванівки (102), Станишівки (89), Довжика (46), Глибочиці (44) та Ліщина (44).

Аналогічна ситуація й зі школами. З 1744 учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Житомира, які навчаються у закладах освіти, але не зареєстровані на території міста наш район представлений 1465 учнями. Серед них 293 зі Станишівки, 206 - з Кам'янки, 189 - з Іванівки, 104 - з Глибочиці, 88 - з Тетерівки, 85 - з Вересів, 72 - з Левкова, 71 - з Новогуйвинського, 70 - з Оліївки та 48 - з Зарічан. Таким чином, лише по ЗНЗ відшкодування з бюджету нашого району має скласти 21 млн. 931,050 тис. грн.

А й дійсно, чи маємо ми право ділити дітей на "своїх" та "чужих", адже тоді ми зайдемо дуже далеко. Приміром, як бути тим батькам, що змушені жити у найманому житлі або у передміських дачах, працюючи у місті і на благо міста? Як бути з медичною та освітньою реформою, які передбачають укрупнення центрів надання відповідних послуг. Абсурд, скажете ви. Дійсно, але чомусь міські чиновники вважають дещо інакше.

"Батьки дітей працюють у Житомирі, відповідно й податки ідуть у Житомир. Тому подібне звернення виглядає несправедливим", - каже депутат обласної ради Дмитро Кропачов. Це звернення - лише початок обговорення проблеми, і воно вказує на необхідність освітньої реформи, після якої держава не перекладала б частку своїх обов'язків на місцеві громади, каже він.

"Гроші повинні у повному обсязі "ходити" за дитиною, а навчання має покриватися освітньою субвенцією. Батьки мають право самі обирати школу, в якій навчатимуться їхні діти - це право гарантовано законами України. Сьогодні ми часто спостерігаємо, як бездумне навантаження місцевих бюджетів оплатою непедагогічного персоналу та комунальних послуг призводить до "оптимізації", яка граничить зі здоровим глуздом та суперечить законам України і гарантованим Конституцією правам. Подібне відбувається у двох ключових соціальних галузях - освіті та медицині", - вважає депутат.

"Виконкому Житомирської міської ради я насамперед радив би звернутися до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України і поцікавитися, чому вони впроваджують децентралізацію бюджету за принципом "даємо доходи з податків у місцевий бюджет на 1 грн., але передаємо витрат та зобов'язань на 2 грн.". Саме так вони вчинили із середньою освітою, приймаючи державний бюджет-2017. Від такої децентралізації вже колотить усю країну. Зрозуміло, що треба конструктивно обговорювати і вирішувати це питання. Проте треба не сваритися з приводу того, хто має покривати нестачу коштів на навчання дітей, а просити повернути у повному обсязі фінансування навчання дітей з державного бюджету.

У світі є практика, коли формуються освітні округи, і школи фінансуються за рахунок виключно місцевих бюджетів. Подібна практика існує, скажімо, в США. Але ж нам далеко ментально, законодавчо та адміністративно-територіально до такого підходу. Причому в ньому є свої недоліки, бо якість освіти залежить від фінансової спроможності громади", зазначає пан Кропачов.

Тим більше, що середня річна вартість навчання однієї дитини у Житомирі, схоже, взята зі стелі. Адже у районі, де навантаження на освітні заклади куди нижче, вартість навчання далеко не всюди перевищує вказані майже 15 тис. грн.

За повідомленням житомирських інтернет-сайтів

Як має відповісти Житомирський район на провокацію зі сторони житомирських бізнесменів при владі?

Якщо житомирські бізнесмени, які захопили владу в Житомирі під прапорами Блоку Порошенка, вирішили зекономити та направити “відпиляні” з освіти у сільських дітей кошти за потрібними для власного збагачення коштами схемами, то Житомирська районна рада та адміністрація також мають зробити певні кроки у відповідь.

По-перше, відібрати на території району усі земельні ділянки, що належать житомирянам. Спочатку у ідіотів, що приймали вище наведене рішення у міськраді.
По-друге, ввести для житомирян транспортний збір за користування дорогами району, для чого встановити відповідні КПП на виїзді з обласного центру. Для Сухомлина та його “гоп-компанії” він має бути більшим у двадцять разів за встановлений тариф.

По-третє, ввести “водний збір” за купання на водоймах району, а також за використання “районної води” для пиття, приготування їжі, миття та справляння туалетних потреб житомирян.

По-четверте, ввести додатковий збір для власників будинків на території району, хто зареєстрований у Житомирі.

По-п'яте, ввести плату для міста за забруднення наших річок відходами каналізації та іншими стоками.

Також можна зробити платними поїздки до лісів, збирання грибів та ягід - все, що можуть надумати депутати Житомирської райради. Навіть нехай це ненажерливе сухомлинське кодло платить нам за користування нашим повітрям, сонцем, дощем та снігом. А чого б і ні? До ідіотів потрібно й ставитися як до тих, хто не з повна розуму.

А як події розгортатимуться далі - читайте у наступних номерах “Сільського життя”, якщо, звичайно, ви газету встигаєте передплатити до 28 грудня.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...