» » Стоматологічна допомога у Житомирському районі - світового рівня


Стоматологічна допомога у Житомирському районі - світового рівня

20-12-2017, 09:29
Переглядів 183
Стоматологічна допомога  у Житомирському   районі  - світового рівня
Страх перед походом до стоматологічного кабінету в людині закладається від самого дитинства і часто не зникає навіть у поважному віці. Найкращий спосіб її подолати - знайти висококваліфікованого та уважного лікаря, візит до якого приноситиме мінімум фізичних і моральних страждань. Саме до такого спеціаліста, головного лікарея КУ "Територіальне стоматологічне об'єднання", депутата Житомирської районної ради Володимира Нижника пощастило потрапити мені. Та не на прийом, а на інтерв'ю, де мала можливість поставити актуальні питання щодо якості надання стоматологічних послуг мешканцям району.

- Володимире Тимофійовичу, бути стоматологом - це Ваша мрія з дитинства?


- Стоматологом бути абсолютно не планував. Я люблю техніку, збирався вступати до Житомирського автодорожнього технікуму. Та, коли прийшов подавати документи, виявилося, що одного з перелічених не вистачає у мене. Через тиждень за порадою маминого брата я здав документи в Житомирське медичне училище на зубного техніка. Ось таким чином, я став на шлях стоматології. Потім закінчив Київський інститут і став лікарем стоматологом-ортопедом.

- Де було Ваше перше місце роботи? Як дійшли до посади Головного лікаря КУ "Територіальне стоматологічне об'єднання?

- Я прийшов працювати до відділення стоматології при Житомирській районній лікарні у 1981 році, це було моє перше місце роботи за фахом, мій перший досвід, який ліг в основу всього мого трудового шляху. Починав з простого лікаря стоматолога-ортопеда у стоматологічному відділенні Житомирської центральної районної лікарні. У 1991 році мене було призначено завідуючим стоматологічним відділенням ЦРЛ. Мені, як молодому спеціалісту, було доручено відкрити в районі протезування зубів золотом. А у 1997 році, точніше 20 березня, згідно з розпорядженням голови Житомирської райдержадміністрації, наше відділення відокремилось і стало самостійною юридичною установою КУ "Територіальне стоматологічне об'єднання" Житомирської районної ради. Ми були першими і, фактично, єдиними у Житомирській області серед стоматологічних відділень, хто став юридично незалежним від районної лікарні.

Тоді і постало питання: хто очолить самостійне стоматологічне об'єднання? Керівництво району довірило таку відповідальну справу саме мені, тому що я 5 років вже очолював стоматологічне відділення ЦРЛ. А з травня 1997 року я працюю головним лікарем КУ "Територіальне стоматологічне об'єднання". У цьому році ми з колективом відзначали 20-річний ювілей з дня створення установи та мого перебування на посаді.

- У якому стані тоді, наприкінці 90-х, знаходилася стоматологія Житомирського району? Чи змінилася вона тепер?


- З моменту, коли я вперше прийшов працювати ще у відділення стоматології при районній лікарні, і до моменту відокремлення - мало що змінилося: застаріла техніка ще 50-х років, яка викликала у пацієнтів страх, навіювала жахіття. Мабуть, тому у нас ще з дитинства відклалося у пам'яті той неприємний свист бормашини і те жахливе відчуття, коли стоматолог проводив різні маніпуляції із зубом пацієнта. Вже не кажу про матеріал для виготовлення зубних протезів чи для пломб. А що вже говорити про ремонт приміщення, коли це були важкі часи, переламні, коли кошти на такі потреби не виділялися. Тому моя задача, як Головного лікаря полягала у тому, щоб якнайшвидше модернізувати та осучаснити кабінети та обладнання.

І ми це зробили. Пишаюся своїм колективом. Нині, згідно зі штатним розписом, в об'єднанні працює 50 чоловік. Вони молодці. Разом ми вивели стоматологію Житомирського району на новий, європейський рівень. Гордістю є нові турбінні стоматологічні установки, якими облаштовані усі стоматкабінети району. А це: 5 кабінетів у лікувальному і 3 у ортопедичному відділенні нашої комунальної установи, та у 14 кабінетах у населених пунктах району. У жодному районі немає такої сучасної техніки,за допомогою якої практично безболісно, швидко та якісно проводиться лікування та протезування зубів. Дякуючи народному депутату України Віктору Развадовському, тодішньому голові Верховної Ради України Володимиру Литвину та керівництву Житомирського району за аж 23 новітніх стоматологічних машини! Тому за такими новими технологіями ми працюємо вже більше 15 років. Звісно, будь-які маніпуляції із зубами - це трішки неприємно. Але це вже не той панічний страх, який був, наприклад, у мого покоління. По великому рахунку, кардинально змінилося все - і препарати для анестезії, і лікувальні засоби, і пломбувальні матеріали, і медичне обладнання - у всіх цих напрямках стався величезний прорив.

- Пане Володимире, поки ми з Вами спілкуємося, я роздивилася ваш кабінет: затишний, теплий, має приємну атмосферу. Мабуть, не так давно був зроблений ремонт?

- Протягом 2017 року зроблено чимало. Особливо це стосується ремонтних робіт. Я, як депутат Житомирської районної ради, член бюджетної комісії домігся виділення коштів для покращення становища КУ "Територіальне стоматологічне об'єднання". Відтак завдяки коштам депутатського корпусу Житомирської районної ради за кошти районного бюджету проведено великий комплекс поточних ремонтних робіт: облаштовано новітній рентгенкабінет, зроблено ремонт хірургічного кабінету, здійснено промивання опалювальної та каналізаційної системи, замінено старі вікна на металопластикові, закуплено та встановлено у кабінети 8 кондиціонерів, закуплено новітні медичні інструменти та стоматологічне обладнання та інше. Усе обійшлося на суму 670 тисяч гривень.

- Після такого глобального оновлення чи стали послуги платними?

- Щороку до нас звертаються близько 50 тисяч людей. Ми обслуговуємо населення Житомирського району і для його мешканців лікування зубів проводимо зовсім безкоштовно. Щодо протезування, то такі послуги ми безкоштовно надаємо лише пільговим категоріям, яким оплачує місцевий бюджет, відповідно до чинного законодавства. Принаймні, так було до теперішнього часу, що буде з наступного року - не відомо. Планують ввести в дію медичну реформу, але поки що не хочу забігати наперед.

- Ще до того, як мені вдалося переступити поріг районного стоматоб'єднання, звернула увагу, що при вході проводяться якісь ремонтні роботи. Тобто,бачу ви максималіст, не зупиняєтеся на досягнутому і постійно працюєте над вдосконаленням. Що у планах на найближчий час?

- Планів багато є. Так, ми хочемо, щоб наше стоматологічне об'єднання було одним з найкращих. Тому докладаємо зусиль, аби відповідати високому рівню. У найближчий час ми перекриємо дах та встановимо радіо лічильники. А далі - буде видно.

- Володимире Тимофійовичу, абсолютно не дивно, що Ваші заслуги відзначено на державному рівні, присвоївши звання "Заслужений лікар України". Коли це було?

- Найбільша для мене відзнака - це вдячні та задоволені пацієнти, адже саме для їхнього здоров'я та комфорту існує наш медичний заклад. Проте приємно, що керівництво нашої держави оцінило моє бажання та намагання покращити якість стоматологічних послуг, присвоївши у 2013 році звання "Заслуженого лікаря України" за вагомий внесок у розвиток вітчизняної системи охорони здоров'я, надання висококваліфікованої медичної допомоги та багаторічну сумлінну працю.

- Дякую за спілкування. Я бажаю здійснення усіх задумів, здоров'я Вам та процвітання Вашій установі.

Світлана Яременко


Стоматологічна допомога  у Житомирському   районі  - світового рівня
Головний лікар КУ ТСО, депутат Житомирської райради Володимир Нижник та головна медична сестра Оксана Осипчук.
Стоматологічна допомога  у Житомирському   районі  - світового рівня
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...