» » Соціальні послуги в наш час є дуже актуальними


Соціальні послуги в наш час є дуже актуальними

4-12-2017, 07:25
Переглядів 762
Соціальні послуги в наш час є дуже актуальними
Допомога людям похилого віку, малозабезпеченим, інвалідам є одним із пріоритетних завдань сучасного українського суспільства. Для соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам похилого віку, одиноким непрацездатним громадянам, інвалідам, малозабезпеченим та іншим громадянам, які перебувають в скрутних життєвих обставинах та потребують допомоги, в Житомирському районі діє територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадян, який вже 10 років очолює Олександр Мельник.

-Олександре Петровичу, розкажіть про вашу роботу. Що таке Територіальний центр соціального обслуговування та з якою метою він створений?

-У Житомирському районі Центр існує з квітня 1999 року, і був створений на базі відділення соціальної допомоги вдома, яке було організоване ще навесні 1989 року відділом соціального забезпечення. Головними завданнями нашої установи - це надання якісних соціально-побутових послуг одиноким непрацездатним громадянам, пенсіонерам, інвалідам та іншим соціально незахищеним верствам населення, які спрямовані на підтримання їхньої життєдіяльності та соціальної активності.

-Житомирський район за своєю площею доволі великий. І ваші підопічні проживають у різних його куточках. Чи забезпечений Центр працівниками? Як вони справляються з таким обсягом роботи?

- Відповідно до штатного розпису, в територіальному центрі працює 98 чоловік. Але ж ви розумієте, це разом із бухгалтерами, водіями, охоронцями, техпрацівниками. Безпосередньо соціальних робітників відділення соціальної допомоги вдома - 75 осіб, які надають підопічним більше 40 видів соціальних послуг. У вересні 2017 року нам додатково було введено в штат 6 одиниць соціальних робітників. Навантаження на 1 соціального робітника складає 13,5 чоловік, при нормативі 6.

Проте, усі вони відповідально виконують свою роботу, проявляють велику турботу про своїх підопічних, розуміння їхніх потреб та надають посильну допомогу, часто, не рахуючись зі своїм власним часом, виконують ряд робіт.

До речі, користуючись нагодою, хочу подякувати від імені всіх наших працівників керівництву Житомирського району, депутатському корпусу Житомирської районної ради за те, що в цьому році ми вперше отримали матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань.

-Які напрямки роботи охоплює установа? Чи існують структурні підрозділи?

-Територіальний центр має два структурних підрозділи: відділення соціальної допомоги вдома та відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

Станом на 1 листопада 2017 року на обліку у відділенні соціальної допомоги вдома перебуває та обслуговується 1011 осіб. Сюди входять інваліди, учасники Бойових дій, сім'ї загиблих, учасники Великої Вітчизняної війни, діти війни, ветерани праці, потерпілі від ЧАЕС.

Протягом десяти місяців 2017 року у зазначене відділення взято на облік 88 нових людей, а вибуло - 180 чоловік, з яких 144 померло.

У відділенні організації надання адресної грошової та натуральної допомоги знаходиться на обліку та обслуговується 1003 людини, в тому числі 203 обслуговуються виключно відділенням.

Завданням відділення організації надання грошової та натуральної допомоги є надання гуманітарної допомоги особам, які через похилий вік, багатодітність, малозабезпеченість чи вади здоров'я опинилися в скрутних життєвих обставинах.

-А яка ситуація з фінансуванням Територіального центру? Згідно з вашими розрахунками, у яку суму обходиться обслуговування одного вашого підопічного?

-Наш центр фінансується з місцевого бюджету та є юридичною особою. Бюджет на 2017 рік, згідно з кошторисом, складає 5,3 млн. гривень, що забезпечило стовідсоткове фінансування.

Середня вартість обслуговування однієї особи у відділенні соціальної допомоги вдома у 2017 році складає 5234 гривень.

Загалом, за десять місяців поточного року територіальним центром надано гуманітарної допомоги на суму 879 тисяч гривень.

-Чи є спонсори? Як вони допомагають Центру?

-Протягом 2017 року відділенням натуральної допомоги було підготовлено та розіслано 346 прохань в різні організації, бізнесові структури, релігійні конфесії. В результаті надійшло гуманітарної допомоги понад 11 кілограм у вигляді речей б/в, засобів реабілітації та гігієни, продуктів харчування на загальну суму - 529 тисяч гривень, та коштами на суму майже 14,5 тисяч.

Найбільшу гуманітарну допомогу ми отримуємо від благодійного фонду "Хлібний дім", директор фонду Маргуліс Аркадій Нухимович, за що ми вдячні йому.

-На якому рівні відбувається співпраця з селищною та сільськими радами району, з іншими державними структурами?

-Територіальний центр веде постійну співпрацю з сектором у справах сім'ї, молоді та спорту відносно виявлення та оформлення малозабезпечених та багатодітних сімей. Протягом 10 місяців було по районній програмі "Молодь і родина Житомирського району на 2017-2018 рр", було надано допомогу 104 особам, які мають багатодітні сім'ї та малозабезпечені родини.

Також територіальний центр тісно співпрацює з головами сільських рад, особливо під час проведення благодійної акції "Милосердя" до Дня людей похилого віку, до Дня інваліда, до Дня білої Тростини. Ми постійно організовуємо привітання довгожителів, яким виповнилось 100 і більше років продуктовими наборами та коштами. А ось із службою у справах дітей та центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді у нас немає такої співпраці, на жаль.

-Як ви налагоджуєте роботу з об'єднаними територіальними громадам, адже вони стали самостійними, і не входять у ваше підпорядкування?

- На території Житомирського району протягом 2016-2017 року створено та діють дві об'єднані територіальні громади, це Тетерівська ОТГ та Станишівська ОТГ, з якими ми підтримуємо виробничі стосунки. Зокрема, Тетерівській громаді допомагали в заведенні документації, було надано зразки документів, розповіли, як їх заповнювати, які книги та журнали вести в себе, зразок Положення про територіальний центр і так що потрібно в телефонному режимі вирішуємо.

До Тетерівської громади в лютому 2016 року було передано 109 підопічних та переведено 10 соціальних робітників, які обслуговували даних підопічних.

У грудні 2016 року була створена ще одна громада, це Станишівська. На даній території знаходиться та обслуговується 131 людина, обслуговує їх 11 соціальних робітників та 1 фахівець з соціальної роботи.

З утворенням Станишівської ОТГ в територіальному центрі не виникло ніяких проблемних питань, щодо зміни штатної чисельності соціальних робітників та кількості громадян, які отримують соціальні послуги і згідно наданого нами розрахунку на утримання штату, нам щомісячно перераховують кошти, щоб ми надавали послуг. За що ми дякуємо голові Станишівської ОТГ Матвійчуку Юрію Вікторовичу та депутатам цієї ради за порозуміння і підтримку.

У жовтні 2017 року створено ще дві громади, це Глибочицька ОТГ - де знаходиться на обліку і обслуговується 49 підопічних, яких обслуговує 4 соціальні робітники, та Оліївська ОТГ - 25 підопічних та 2 соціальні робітники. На даний час ми надали вищезазначеним громадам розрахунки на 2018 рік за надання послуг підопічним, які проживають на їх територіях і надіємось що вони з розумінням підійдуть до цієї справи, і також заключать з нами договори.

-На завершення нашої розмови хочу запитати: які проблеми існують у Територіальному центрі?

-З усім намагаємося справлятися, аби наші підопічні не відчували себе покинутими, одинокими. Проте є проблеми всередині нашого Центру, які поки що ми вирішити без сторонньої допомоги не в силах.

Територіальний центр є балансоутримувачем адмінприміщення, де розміщено дві установи - територіальний центр та управління праці та соціального захисту населення Житомирської РДА.

Матеріально-технічна база територіального центру - незадовільна. Немає приміщень, щоб повноцінно функціонувати, щоб можна було надавати нові види соціально-побутових послуг такі, як перукарські, швейні, ремонт взуття, мультидисциплінарні команди, університет III віку і інші. Потребує ремонту будівля старого гаражу, де можна було б розмістити склади. Не має водопостачання та водовідведення до приміщення територіального центру, туалет розміщений на вулиці.

У нас навіть немає, де зібрати людей, щоб провести збори, наради - кожен раз просимо то в міському територіальному центрі, то в Житомирській райдержадміністрації, то в міському будинку культури.

Нашу роботу, та ще й в умовах жорстокого грошового дефіциту проводити нелегко. Пошук фінансових та матеріальних ресурсів, подолання труднощів - постійні наші супутники. Однак, ми розуміємо, що все вирішується не одразу і не одним днем, особливо коли люди від нас чекають допомоги, без якої вони не можуть обійтися.

-Дякую вам з розмову.

Світлана ЯРЕМЕНКО

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...