» » Житомирський район - приклад для наслідування


Житомирський район - приклад для наслідування

2-12-2017, 08:36
Переглядів 310
Житомирський район -  приклад для наслідування
Протягом нинішнього року робота Житомирської райдержадміністрації, її управлінь та відділів була спрямована на виконання Програми економічного і соціального розвитку району на 2017 рік. Хоча цей рік ще не завершився, та деякі підсумки вже можна підбити. Отож, у якому стані економіка Житомирського району розповіла начальник відділу економічного розвитку і торгівлі Житомирської райдержадміністрації Олена Гречко.

- Олено Борисівно, як давно ви обіймаєте таку відповідальну посаду у Житомирській РДА? Які основні завдання стоять перед вашим відділом?

- Загалом, за своїми плечима я маю 10 років стажу державної служби у сфері соціально-економічної політики. Начальником відділу економічного розвитку і торгівлі мене призначено з жовтня 2013 року. У відділі, окрім мене, ще працює два головних спеціаліста.

Основними завданнями нашого структурного підрозділу є забезпечення реалізації на території району державної політики економічного і соціального розвитку, координація проектної діяльності, сприяння розвитку міжнародного співробітництва у різних сферах, забезпечення реалізації на території району єдиної державної зовнішньоекономічної політики, державної політики у сфері інвестиційної діяльності та державно-приватного партнерства та багато інших.

Одним із важливих завдань - розроблення і впровадження різноманітних Програм. Наразі у своїй роботі ми керуємося розробленими нами та нині діючими Програмою економічного і соціального розвитку на 2017 рік, Програмою малого і середнього підприємництва Житомирського району на 2017-2020 р.р., Програмою залучення інвестицій в економіку Житомирського району на 2016-2020 рр.. До речі, ми вже підготували щорічну Програму соціально-економічного розвитку на 2018 рік, у грудні вона буде затверджена сесією Житомирської районної ради, що дасть можливість вступити в дію з наступного року.

- Житомирський район один із найпотужніших та найперспективніших районів Житомирської області за усіма показниками. Завдяки чому вдається досягти гарних результатів?

- За результатами оцінки результативності діяльності районних державних адміністрацій та виконкомів рад міст обласного значення Житомирський район вже декілька років поспіль посідає 3 місце.

Чітко і правильно розроблена та реалізована Програма соціально-економічного розвитку дає гарні результати, дозволяє району посідати перші місця.

Крім того, наш район увійшов до 5-ки лідерів серед області за напрямками: інвестиційного розвитку та зовнішньоекономічної співпраці, ефективність ринку праці, розвитку інфраструктури.

- Розкажіть про стан промисловості в районі. Скільки існує промислових підприємств на території району? Які з них є найпотужнішими та найбільшими наповнювачами бюджету?

- Питання стабільної роботи промислових підприємств району, збільшення асортименту продукції та поліпшення її якості постійно перебувають у полі зору керівництва райдержадміністрації, тому що промислові підприємства не лише створюють додаткові робочі місця, забезпечуючи добробут власних сімей і громади у цілому, а й є головними донорами бюджету району.

На території Житомирського району функціонує 27 промислових підприємств. Найпотужнішими та найбільшими платниками податків є: ТОВ "Кромберг енд Шуберт", ТОВ "Аскона - Південь", ТОВ "Житомиртепломаш", ДП "Житомирський бронетанковий завод", ДП "Житомирський лісгосп", ТОВ "Фабрика Класум", ТОВ СП "АТЕМ-ФРАНК", ТОВ "АЙС ТІМ", ТОВ "Юка-Інвест" та інші.

Загалом, підприємствами району за січень-серпень поточного року реалізовано споживачам промислової продукції майже на 1375,9 млн. грн. А це означає, що питома вага промислових поставок району в обласному обсязі реалізації склала 5,8 %.

- Олено Борисівно, яка ситуація із заробітною платою? Чи є заборгованість на підприємствах?


- Середньомісячний розмір заробітної плати за ІІІ квартал 2017 року складає 6296 грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року зарплата зросла на 54,0%.

Позитивним показником є те, що з 2010 року у нашому районі відсутня заборгованість з виплат заробітної плати.

- Як розвиваються суб'єкти господарювання?Ситуація в країні склалася таким чином, що найважче виживати так званим ФОПам, особливо, які займаються торговельно-роздрібною діяльністю. Чи зменшується їхня кількість у районі?

- Станом на сьогодні в Житомирському районі зареєстровано 4108 суб'єктів підприємницької діяльності: з них 2824 - фізична особа-підприємець та 1284 - юридичних осіб. Якщо ж порівнювати з відповідним періодом минулого року, то показник збільшився на 53 особи. Працевлаштовано на новостворені робочі місця 712 осіб.

Погоджуюсь, що саме ФОПи частіше припиняють свою діяльність. Якщо ж проаналізувати ситуацію за 2016-2017 роки, то загалом припинили функціонувати близько 280 фізичних і юридичних осіб. Левову частку з них займають ФОПи.

- Економіка району впевнено рушає вгору. Чи впливає це на зниження рівня безробіття?

- Протягом десяти місяців 2017 року послуги Житомирського міського центру зайнятості отримали 1154 особи Житомирського району. За сприянням цієї служби 938 з них отримали роботу. Порівнюючи з 2016 роком, то рівень безробіття знизився на третину, зараз це показник становить близько 165 осіб.

- Чи відбувається у вас співпраця з іноземними країнами? Хто з інвесторів надав перевагу Житомирському району та розгорнув свій бізнес у цьому році?

- За результатами оцінки результативності діяльності районних державних адміністрацій та виконкомів рад міст обласного значення за січень - червень 2017 року, за напрямом "Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця", що включає 4 показники, які характеризують ситуацію із залученням у розвиток районів міст обласного значення інвестиційних ресурсів та стан зовнішньої торгівлі товарами (експорт) Житомирський район посів 4 місце.

За І півріччя поточного року в економіку району залучено понад 4 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій, а обсяг капітальних інвестицій - 210,3 млн. грн.

Так, влітку розпочав свою діяльність у селі Гай німецький інвестор ТОВ "Озонінвестмент", створивши своє підприємство ТОВ "Мила кізонька гай", яке спеціалізується на виробництві та переробці продукції козівництва.

Також голландська компанія ТОВ "Профуна" спрямувала інвестиції для будівництва звіроферми по розведенню норок у селі Сінгури.

За рахунок динамічного зростання інвестицій, які трансформуються у інновації, у нові конкурентоздатні виробництва, здійснюється економічне зростання, технологічна модернізація, і на цій основі підвищуються кількісні і якісні показники господарської діяльності підприємств.

- Які країни найбільше інвестують в економіку Житомирського району?

- Серед країн світу лідерами прямого іноземного інвестування в економіку району є: Німеччина, Франція, Польща, Нідерланди, Австрія, Азербайджан, Узбекистан, Республіка Молдова, Кіпр.

- Олено Борисівно, з такими позитивними показниками, як відбувається наповненість районного бюджету?

- У 2017 році за 9 місяців до районного бюджету надійшло 136,5 млн. грн власних доходів при плані 112,5 млн. грн. Заплановані показники виконано на 121,3%.

- Дякую за спілкування. Бажаю економічного зросту Житомирському району.

Світлана ЯРЕМЕНКО
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...