» » Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями


Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями

26-11-2017, 16:18
Переглядів 1084
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Наші читачі з публікацій у газеті “Сільське життя”, на сайті silske.org та з моїх виступів на численних нарадах, сходах сіл та особистого спілкування чудово знають про моє вкрай негативне ставлення до так званої “реформи” з “добровільного” об’єднання територіальних громад, а фактично - до насильного знищення сільрад та створення “резервацій” на селі.

Все це нагадує таку ж “реформу” 2000 року пана Кучми, коли було знищено економічну основу українського села - колгоспи, які протягом довгих десятиліть були «локомотивами» їхнього розвитку. А методи брехні, фальсифікації, омани, залякування, що використовує нинішня влада, нагадують діяльність більшовиків з колективізації та розкуркулення, що відбувалися майже століття тому. Тобто, від чого ми пішли у 1991 році у «незалежність», до того ж і повернулися протягом 26 років її імітації.

Зараз нинішні “реформатори”, на догоду своїм американським господарям, продовжують цю “чорну справу”. А у їхніх суперників, справжніх патріотів України, з часом з’являється все більше аргументів, щоб показувати ганебну суть діяльності мерзотників, які ведуть нашу державу до повної катастрофи, в тому числі й шляхом знищення українського села.


Нещодавно мені довелося відвідати кілька населених пунктів Тетерівської “резервації”, гучні скандали з якої останнім часом все частіше лунають в інформаційному просторі України: від спроб місцевої влади закрити Корчацьку школу та звільнити директорку Денишівської школи до незаконного вилучення дітей у сім’ї Батєнькових. Але, як виявилося, це є лише вершиною “айсберга”, бо проблеми там з кожним місяцем існування “добровільно” створеної з фальсифікаціями ОТГ нарощуються, мов сніжний згусток, що невдовзі може стати лавиною, яка поглине це штучно створене утворення, разом з казкою від влади про “райське життя” там.

Хочеться розповісти читачам та громадськості району про те, що кинулося в очі у деяких селах ОТГ Тетерівської сільради, тобто про свої журналістські враження. Тим більше, що оцінку ситуації, задуми та плани зі сторони керівництва Тетерівської ОТГ дізнатися не вдалося, оскільки домовитися про інтерв’ю з сільським головою Валентиною Ільницькою так і не вдалося.

ТЕТЕРІВКА

Центр села Тетерівка виглядає дуже привабливо. Сучасні будівлі сільради, Будинку культури, школи та православного храму складають архітектурний ансамбль, що радує око - особливо в сонячну погоду.
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями

Проте всі вони побудовані задовго до створення “резервації” і лише підтверджують втрачені можливості тетерівців для розвитку свого населеного пункту. Але й “дурні” кошти, що кинула влада на створення “показушної” ОТГ під Житомиром тут також використовуються недостатньо раціонально.

Якщо школа тут, дійсно, перетворена на сучасний заклад освіти, то, наприклад, будівля сільради викликає певні запитання.

Так, “вбухавши” значні кошти у її ремонт, місцева влада не помічає будівельного браку навіть на будинку, де сама й розміщується. Ринви під дахом місцями взагалі відсутні, водостічні труби у занедбаному стані, з розривами, то ж у мокру погоду зовнішні стіни мокнуть і чорніють, а тому вже згодом від цієї “краси” мало що залишиться. Знову потрібно буде робити ремонт.

Дехто з сільських голів на це свідомо закриває очі, оскільки, чим менше будівельники дбають про якість ремонту, тим частіше потрібно новий ремонт, тим більше очільники громад отримують “відкати” до власних кишень.

У нашій наскрізь корумпованій державі з “кастрованими” заїжджими грузинами “правоохоронними органами” це стало нормою. Тому, чим частіше потрібно виділяти кошти (і побільше) на різні ремонти, тим багатшими стають керівники будівельних підприємств та місцеві чиновники.

До речі, колись просторі приміщення будівлі Тетерівської сільради зараз вщент забиті перепланованими та розділеними кабінетами та кабінетиками. Про величезну армаду чиновників у цій “резервації” газета “Сільське життя”, як і інші ЗМІ, писали багато, зараз ми спостерігаємо за тим, що їх тулять по всім вільним “щілинам”, мов тарганів, нехтуючи будь-якими розумними межами.

Раніше, коли тут людей вводили в оману “добровільним” об’єднанням і проливали ріки “патоки” про позитив від знищення чотирьох сільрад, селянам на вуха “вішалася локшина” про те, що це призведе до скорочення кількості чиновників та про те, що всі ці служби будуть розміщуватися у тих же будівлях колишніх сільрад.

На ділі ж “скорочення” службовців перетворилося на багаторазове їх збільшення, а їхнє утримання “з’їдає” всі кошти, що надходять (хотів сказати заробляє - але це зовсім не так) до бюджету ОТГ. І лише завдяки подачкам з державного бюджету, тобто за наші з вами гроші, ця “резервація” поки ще офіційно не визнана банкрутом.

Щодо “ефективного” використання будівель знищених сільрад, то про це ми поговоримо нижче, а про “столицю” Тетерівку можу сказати те, що там цих «слуг народу» напихано, мов “оселедців у діжці”. Навіть у Будинку культури.

До речі, місцеві активісти постійно дорікають сільському голові В.Ільницькій щодо неефективного використання коштів під час його ремонту. Зокрема, вони запитують: навіщо було міняти плитку підлоги у фойє, якщо вона й так була у нормальному стані? Та й питання до якості внутрішнього ремонту виникають у будь-кого, хто туди зайде. Чому, наприклад, на стіні вже є потьоки? Або чому мокріють пройоми вікон - і це ще до справжніх морозів? Що ж буде взимку - побачимо.

Новизною біля будівлі сільради виглядає постамент Матері Божої - мабуть, як ще одна ознака курсу місцевої влади на католизацію “резервації”, що було зрозумілим ще під час спроби перетворити Корчацьку школу на католицьку?

ПЕРЛЯВКА

У цьому селі при чуднівській трасі також за наші з вами гроші, шановні читачі, теж наведено “марафет”.

Мається на увазі ремонт клубу, де знаходиться й ФАП. Це, якщо дивитися з дороги. А якщо підійти ближче, то та “єврокраса” меркне.
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями

Що там “реформатори” нагородили всередині побачити не вдалося, бо вхід був зачинений. Чому? На вікні висіло аж два пояснення: «Сьогодні завідувач клубом працює у БК с. Дениші» та «Сьогодні завідувач клубом працює у БК с. Тетерівка». Як завідувач розривається одразу на два місця роботи - невідомо? Тим більше, що вона є завідувачем все ж клубу у Перлявці. Може все пояснює інше оголошення на тому ж вікні, в якому завідувачка клубу Н.Ослівська запрошує жителів Перлявки до участі в різних гуртках, які ще будуть організовані у приміщенні клубу. Тобто, ніяких гуртків там поки не створено, а завідувачка працює “на панщині” у Тетерівці та Денишах. Можливо через такий “кавардак” вона зовсім втратила просторову орієнтацію. Бо чим ще можна пояснити, що на тому ж вікні “оголошень” ми бачимо пояснення, що Перлявський сільський клуб знаходиться під орудою відділу культури і туризму Житомирської РДА?

Але повернімося до самої будівлі клубу і оглянемо її хоча б зовні.

“Короною” будь-якої будівлі є дах. Так от, саме з нього у перлявського клубу починаються проблеми, які будуть посилюватися з кожним роком, поки сільський голова не вирішить робити тут черговий ремонт, яких, як ми вже вияснили, очільники громад очікують, як “манни небесної”. Причому ремонтувати даний об’єкт доведеться вже невдовзі. Чому?

По-перше, пофарбований шифер даху швидко вицвів і почав облазити.

По-друге, на ньому немає отворів для вентиляції, через що дерев’яні конструкції на горищі швидко зогниють.

По-третє, на даху не облаштовано снігоутримувачів, відсутність яких призводить до того, що сніг взимку сповзає вниз і зриває ринви. Після цього вода заливає стіни та фундамент, які від вологості зеленіють, чорніють, а потім тріскаються й обсипаються.

По-четверте, те, що описано у попередньому пункті, яскраво можна побачити з тильної сторони клубу, бо там ті самі ринви відсутні взагалі.

По-п’яте, на будівлі водостічні труби відсутні взагалі, через що негатив, на якому зосереджено увагу читачів у пунктах 3 та 4, лише посилюється.

По-шосте, залишивши старий дах, лише підфарбувавши його, будівельники, за замовленням тетерівських чиновників зробили й фасадні роботи, через що, скоріш за все, стіни були нарощені. В результаті можна побачити, що, якщо ліва частина даху закриває фронтон впритик (якщо не звертати увагу на те, що шифер місцями відбитий і не може захистити від вологи), що вже є грубим порушенням будівельних норм, то праворуч, наприклад, пілястра опинилася поза межами даху. Тому за рік-два вона, під дією вологи, відвалиться й подальша руйнація двох кутових стін вже неминуча.

Нагадую, що увесь цей брак видно “неозброєним” оком. Але ж тетерівська влада всього цього “не побачила”, акт прийомки підписала, а грошики, наші з вами, перерахувала бракоробам (будівельникам чи проектантам) повністю. Задарма? Гадаю, що відповідь тут риторична.

І ще на останок про перлявський клуб. Збудовано за ним й новий туалет на дві кабінки. Проте його чомусь не проштукатурили, хоча замки вже вставили і потрапити туди можна лише “по блату”. Якщо комусь приспічить, то є два варіанти - поруч стоїть старе дерев’яне “відхоже місце”, чи давній сарайчик поруч.
Обирайте, кому що краще.

КОРЧАК

Село Корчак донедавна було центром однойменної сільради, куди входили й села Перлявка та Катеринівка, до якої я спочатку й завернув. Змін там позитивних не видно. Все так само стоять ферми-розвальні колишнього колгоспу, неподалік яких зведено нове диво техніки - вишка для мобільного зв’язку. На безлюдній вулиці намагався завести розмову з одним місцевим жителем, але той був у далеко непридатному для нормальної бесіди стані.

Під час заїзду до Катеринівки запам’яталися мішки зі сміттям, що знаходяться поруч з дорогою. Чому вони не вивезені - питання до тетерівської влади. Мабуть, сюди делегацій для демонстрації “райського життя” у “резервації” не возять.

У Корчаку у будівлі колишньої сільради розмістилися, зокрема, в.о. старости, служби соцзахисту, військовий обліковець (який за півтора роки не забезпечив призову на строкову службу жодного призовника), бібліотека, Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).

За давньою звичкою зайшов до бібліотеки. Протягом останніх років (ще до знищення сільради) тут створено нормальні умови для функціонування “храму книг”. Проте підшивка на “Сільське життя” тут відсутня - тетерівська сільрада не передплачує для своїх об’єктів нашу газету через справедливу критику її діяльності.
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями

Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями

На виставковому стенді - “макулатура”, якою нинішня влада мерзотників сіє розбрат між громадянами України, викреслює з пам’яті наше славне радянське минуле, а про діяльність колишнього колгоспу, який і був двигуном розвитку навколишніх сіл протягом десятиліть, теж інформації - по крихті.

Треба сказати відверто, що наші бібліотекарі, у більшості своїй, у часи лихоліття останніх чверть віку проявили і проявляють себе “безхребетниками”, які сліпо виконують всі ідеологічні настанови будь-якої влади, аби утриматися на посаді. Їхнє високопарне “сіяння доброго і вічного”, про що вони багато говорять, більше нагадує посів зерна на асфальті. Бо зараз людей треба кликати на боротьбу за свої права, за майбутнє цієї держави. Але сільська інтелігенція сидить, мов миша за віником, і абсолютно не відповідає вимогам, що виставляє сучасність місцевій еліті. А немає її, то немає й всеукраїнської еліти, немає справжнього народного лідера, який повів би маси у напрямку, потрібному всім нам, а не закордонним господарям Порошенка, які використовують Україну у власних цілях, мов дешеву повію.

Ось такі думки виникають після відвідування наших бібліотек.

ЦНАП знаходиться поруч. Скільки пропагандистської полови було видано порошенковими агітаторами щодо ЦНАПів з провладних телеканалів та інтернет-сайтів! Ніби й головною метою створення “резервацій” була поява саме ЦНАПів. Не створення економічного підгрунтя на селі, якими колись були знищені такими ж “реформаторами” колгоспи, не створення сільгоспкооперативів чи сприяння розвитку фермерства та індивідуального селянського господарства - ні, про це “реформатори” й не заїкаються. Цим вони лише ще раз підтверджують свої справжні наміри стосовно українського села - знищити його остаточно, як потенціально могутнього конкурента для закордонних господарів нинішньої влади.

Тому “показуха” у цій “реформі” - перш за все. Тому про ЦНАПи пропагандистські трубадури виспівують цілі арії мало не щодня.

Щодо Центру надання адміністративних послуг у Корчаку, то й тут галасу було чимало. Приїздив навіть сам ідеолог нинішнього знищення українського села (який розуміє це село, мов заєць геометрію) наш земляк і просто бізнесмен при владі (як і Порошенко) Гена Зубко. І приїздив не сам, а з численною зграєю провладних журналістів, щоб показали усій Україні, а головне - чиновникам з Міжнародного валютного фонду, які й видають кредити нашій збанкрутілій державі, яке ж диво-дивенне створено у Корчаку - ЦНАП!!!

І от пройшов рік. Я не Зубко, стада проплачених “писак” під рукою не маю, а тому зайшов до корчаківського ЦНАПу тихенько, без апломбу.

За робочими столами з комп’ютерною технікою, у теплі та затишку розмістилися чотири штатні працівники центру. Біля віконців для відвідувачів - жодної людини. Як кажуть у футболі - 4:0 на користь чиновників. Добре, думаю, може я не тоді зайшов і взагалі тут такі черги, що не проштовхнешся? Запитую, у старшого клерка, а скільки ви обслужили відвідувачів, скажімо, за минулий місяць. Він порахував у журналі і вийшло - 219 відвідувачів.

Якщо взяти до уваги лише робочі дні, то виходить, що ЦНАП щодня обслуговує до десятка відвідувачів, або, в середньому, по … 2,5 відвідувача, як кажуть дядьки у селі, “на рило”. А зарплату їм дай, премію теж, нарахування на зарплату додай, забезпеч комп’ютерною технікою та інтернетом, приміщення опали, подай електроенергію тощо. Ось така “ефективність” роботи армади чиновників тетерівської “резервації”, про що постійно пишуть місцеві видання.

Звичайно, будівля колишньої сільради з фасаду відремонтована гарно, по-сучасному (про якість поки не говоримо - побачимо вже за рік), але з тильної сторони, у пострадянську “незалежну” епоху навряд чи що там робилося. Бо такі собі “реформатори”, на кшталт Зубку, туди не заглядають, оскільки, як кажуть, вигляд там далеко не телегенічний. Яскравий приклад порошенкової “показухи”.

Проте в останні півроку Корчак найбільше “прославився” з іншої причини. Замість обіцяного “раю”, тетерівська влада поставила місцевих жителів перед фактом закриття місцевої школи. Про це ми писали, і писали багато, тому немає сенсу читачам ще раз повторювати перипетії тієї ганебної історії. Зараз важливо знати, що ж зі школою тепер?

Скоріш за все, “залізна леді” Валентина, “цариця тетерівська”, все ж переламала місцевий люд “через коліно”. Як корчаківці не пручалися на різних зборах, як не перекривали трасу, все одно пані голова свого домоглася - місцева школа фактично не працює.

Зрозуміти людей можна - вони турбуються про навчання власних дітей, а тому, навіть якщо вони й незгодні з діями пані Ільницької, пана Весельського, депутатів сільради, то все ж школярам потрібно забезпечити нормальний навчальний процес. Тому, поки йде судовий процес, в якому оскаржується рішення тетерівської влади на закриття школи чи перетворення її на католицьку, дітей зараз відвозять до Денишівської та Тетерівської шкіл.

Принципово водить своїх трьох дітей до Корчацької школи лише подружжя Батєнькових, про конфлікт з якими тетерівських чиновників також неодноразово сповіщала місцева та центральна преса.

Ось так - лише три учні, до навчального процесу з якими залучено одну вчительку. Чудова школа, що збудована у 1993 році за сприяння народного депутата Верховної Ради Радянського Союзу В.Венгловської, і яка ще півроку тому жила повноцінним життям, зараз стоїть сиротою при дорозі, бо якась мерзота вже нажилася на цьому і наживеться ще більше, якщо суд не захистить знищені права місцевої громади, або поки селяни не дозріють до того, щоб взятися за вила.

Про розвиток подій навколо корчацької школи газета “Сільське життя” буде постійно сповіщати наших читачів.

ДЕНИШІ


Два роки тому депутати нині знищеної Денишівської сільради проголосували за створення ОТГ з центром саме у цьому селі. Але тодішній сільський голова В.Ільницька, на догоду обласній владі, що займалася й займається фальсифікаціями під створення “резервацій”, просто переписала протокол. І записала, що нібито денишівські депутати підтримали ініціативу створення ОТГ з центром в Тетерівці.

На відповідні звернення з цього приводу пан президент Порошенко та “реформовані” грузинами-наймитами поліція та прокуратура мір ніяких не прийняли, надавши лише відписки. Вони, як бачимо, знаходяться “в долі” ганебної справи знищення українського села - прикривають всі порушення законодавства. Ось на цій брехні та шахрайстві і створена Тетерівська “резервація”, до “райського життя” в якій далеко, як свині до неба, а проблеми та невдоволення “місцевих рабів” лише зростає.

У Денишах будівля колишньої сільради також занепадає. Колись “з помпою” зроблений ремонт лише причепурив фасад, який так само заливається водою і руйнується на очах - бо, знову ж таки, ринви там відсутні. А з тильної сторони - вигляд ще гірший, ніж у Корчаку.
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями

Що ж там відбувається всередині? Фінансовий відділ та бухгалтерія вже виїхали звідси - поближче до “цариці Валентини” - у тетерівський “білий дім”. З цього приводу навіть було організовано святковий фуршет - прямо посеред робочого дня. Пам’ятаю, як кілька місяців тому заїхав до Тетерівської сільради і здивувався порожнім кабінетам у цьому органі місцевого самоврядування. Знайшов усіх разом з В.Ільницькою по галасу в одному з кабінетів, де саме “обмивався” переїзд до Тетерівки фінансистів та бухгалтерів.

Більшість приміщень у будинку колишньої денишівської сільради порожні і закриті, як і Будинок культури та колишній дитсадок. На другому поверсі бібліотека є, але якось потрапити туди в останні роки не вдається - доводиться “цілувати замок”. Порожні на другому поверсі й інші приміщення.

На першому поверсі зайнято лише два кабінети. В одному сидить землевпорядник, на якого навішені й функції “в.о. старости”, обрання яких на чесних виборах чомусь не допускає тетерівська верхівка. Так, замість повноцінних колись сільських рад, які дбали про розвиток своїх територій, зараз в селах сидять в.о. старост, ставлять печатки на довідках, а з інших питань відправляють селян до Тетерівки. Ось і вся “турбота” про розвиток цих сіл. Дасть гроші “цариця Валентина” на щось - добре, а ні - то чекайте.

“Сидить” у денишівському “теремку” колишньої влади і служба у справах сім’ї, молоді та спорту. Шість чоловік у штаті. Чесно кажучи, про їхню роботу нічого сказати не можу, бо не проживаю на території “резервації”. Чув лише про скандал всеукраїнського масштабу із залученням центральних ЗМІ - про вилучення дітей від подружжя Батєнькових, які, нібито, неправильно виховують та утримують своїх нащадків. Тут “цариця Валентина” програла їм “всуху” і дітей довелося повернути батькам. Щодо кількості працівників цього підрозділу теж виникають сумніви.

Ще один денишівський об’єкт гучно пролунав у засобах масової інформації - це новий дитсадок “Сонечко”, на відкриття якого минулого року також приїжджав головний “реформатор” сучасного українського села Гена Зубко, який “реформує” це село навіть уявлення не маючи, чим воно зараз живе.

Та й це йому не потрібно. Головне для нього чітко виконувати команди та інструкції господарів з-за кордону. А чим це закінчиться - хіба це важливо для мільйонера Зубка? Надоїсть йому це, подасться у свої рідні “закордони”, а ви тут довбіться як можете.

Але повернімося від “лірики” до реалій. Пройшов рік з часу відкриття дитсадка “Сонечко”. Що ми маємо?

Сайдінг на фронтоні будівлі покоробився і тримається лише на “чесному слові” будівельників - вірніше лише на кількох саморізах. На веранді вже з’явилися щілини між вікнами та проймами. Це так – на перший погляд, гадаю, що будівельник-фахівець під час прискіпливого огляду знайде більше недоліків.
А мене більше цікавило, як розміщуються дітки у цьому ДНЗ?

Перше враження - це неймовірна тиснява. Навіть не потрібно бути професіоналом, щоб відчути, що санітарні норми у цьому плані не витримуються. У спальних кімнатах мало того, що ледь можна пройти між ліжечками, так вони ще й у два яруси. Та й не дивно, бо ж у цьому закладі, розрахованому лише на 60 дітей, “напхано” - понад дев’ять десятків!

Чверть віку тому я служив у славній Радянській Армії і цим горджуся. Так от, мені доводилося спостерігати за подібною тиснявою у казармах під час військових навчань, коли передислоковувалася велика кількість військ. Тоді, щоб всіх розмістити, іноді ліжка розташовувалися навіть у три яруси. Але це ж у армії, для здорових чоловіків та й то тимчасово. А тут, у денишівському дитсадку, це на постійній основі.

Більше того, у день мого відвідування цього дитсадка, дітей було майже норма. Інші - захворіли чи з інших причин, але були відсутніми. Не будемо зациклювати увагу на тій “дрібниці”, що фінансування з сільського бюджету харчування цих діток відбувається від кількості їх списочного складу і де опиняються харчі за три десятки відсутніх вихованців - невідомо. Вірніше - нам невідомо. Хочеться зосередити увагу наших читачів, громадськості та керівництва району, “правоохоронних” органів, якщо вони такі у нас ще є, що через власні амбіції тетерівської “цариці Валентини” та її власні види на будівлі Корчацької школи та Буківської сільради, саме у денишівський ДНЗ “Сонечко”, з порушенням всіх санітарних та протипожежних норм, “напхано” тридцять “зайвих” дітей.

Сумніваюся, що хтось з тих органів, що мають доглядати за дотриманням законодавства та інструкцій, відгукнеться на дану публікацію та притягне тетерівських чинуш до відповідальності, але для мене головне, щоб батьки знали, що здоров’я їхніх дітей та онуків у дитсадку “Сонечко” знаходиться під постійною загрозою. І робили для себе висновки.

Хай поїдуть, напрклад, у дитсадок села Кмитів, що знаходиться по київській трасі, і зараз приєдналося до Глибочицької ОТГ, де я днями побував - вони там побачать якими мають бути нормальні умови для малюків у дитсадку.

БУКИ

Навряд чи хто коли скаже, що село Буки, яке донедавна було столицею сільради, було “центром цивілізації” у нашому районі. Навпаки - воно було одним із занедбаніших. І от, всупереч моїм доводам про безперспективність знищення власної сільради та приєднання до Тетерівки, про що я говорив і під час особистих зустрічей, і на сторінках “Сільського життя”, місцева “інтелігенція”, все ж вирішила зіграти у “тоталізатор” під назвою “добровільне об’єднання громад”. Причому, як я казав, почала грати у завідомо програшну гру. І, звичайно ж, програла. Програло й село Буки, й села, що входили до складу сільради - Тригір’я, Нова Рудня, Руденька.

Судити можна відразу при в’їзді в село: розвалені ферми колишнього могутнього колгоспу так і не “воскресли”, а ще більше поросли чагарниками.
В.о. старости, колишній Буківський сільський голова А.Красніцький говорить відверто: очікуваних результатів від “добровільного” об’єднання місцевий люд так і не побачив. Не будемо говорити про те, що взимку вже немає кому й сніг почистити на вулицях, бо це “дрібниця” порівняно з ошуканством у інших сферах.
Так, під час агітації за входження до Тетерівської “резервації” буківцям було обіцяно у будівлі сільради створити дитсадок. Цього не зроблено.
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями
Тетерівська ОТГ: Подорож у "рай земний" з сумними враженнями

“Цариця Валентина” визнала це недоцільним і направила буківських діток до Денишів - у дитсадок “Сонечко”, як описано вище, грубо порушивши при цьому санітарні та протипожежні норми.

Та хіба це для тетерівського керівництва так важливо, коли потрібно економити на всьому, щоб вчасно виплачувати зарплату, премії та доплати величезній армаді тетерівських чиновників, яких, навіть за найскромнішими підрахунками, втричі більше, ніж раніше працювало у чотирьох знищених сільрадах? І це ще при тому, що далеко ще не всі органи створені у даній “резервації”, оскільки інструкції з-за кордону у цій “реформі” вимагають ще власного казначейства, відділення поліції, протипожежної служби - всього 23 підрозділи. То ж, “цариця Валентина” у справі створення величезної кількості чиновників ще “недопрацювала”.

Ось так діток разом з батьками у Буках місцева влада “обвела навколо пальця".

А самі буківці, як справжні українці, перехитрили навіть самих себе.

Але не лише через це переймається "головний печатник" (бо ставить печаті на довідках) Буків Анатолій Красніцький. Сталося так, що в останній рік потужно запрацювало каменеобробне підприємство "Дивогран", яке розташовується на території колишньої Буківської сільради. Зараз воно перераховує у Тетерівку 200 тисяч гривень податків щомісячно. Тобто, буківці, якби не знищили свою сільраду, мали б додатковий щорічний дохід у 2,5 млн. гривень, що у рази більше їхнього бюджету дворічної давнини. І пішли б ці кошти на розвиток, в основному, Буків, а зараз вони осідають десь у Тетерівці і невідомо хто і куди їм "робить ноги". Ще й пояснити це місцевому люду ніхто не хоче - скільки не вимагала громада публічного звіту від тетерівських керманичів на сході села, вони їх просто ігнорують.

То ж, стосовно "добровільного" приєднання Буків до Тетерівки у народі кажуть: поспішиш - людей насмішиш.

Ось такі враження від поїздок територією Тетерівської "резервації". Прямо скажемо - вони невтішні. Так і хочеться сказати чинушам, які, за завданням з-за кордону, пропихають справу знищення нині діючих сільрад: поїдьте до Тетерівської "резервації", погляньте, що ви, іроди, натворили. Бо ж з ваших київських кабінетів цього не видно. Опустіться на землю, горе-"реформатори" - головні вороги українського села! dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...