» » У Житомирському районі завершуються ремонти котелень у закладах освіти


У Житомирському районі завершуються ремонти котелень у закладах освіти

21-11-2017, 14:12
Переглядів 423
У Житомирському районі завершуються ремонти котелень у закладах освіти
Розвиток освіти, підвищення її якості задля виховання здорового майбутнього покоління є особливо важливим питанням для Житомирського району. Саме тому одним із першочергових завдань в цьому напрямку є створення сучасних та комфортних умов для навчання наших дітей.

Упродовж 2016-2017 років відділом освіти райдержадміністрації надавалась велика увага проведенню реконструкцій, капітальних та поточних ремонтів у загальноосвітніх навчальних закладах району. У тому числі й в частині заміни газових котлів на твердопаливні.

Зокрема, з метою економії бюджетних коштів та у зв'язку із необхідністю скорочення об'ємів споживання природного газу, райдержадміністрація продовжує роботи по заміні застарілого котельного обладнання у школах на сучасне та більш ефективне.

Так, упродовж 2016 року здійснено капітальні ремонти котелень у наступних навчальних закладах:

- Глибочанська ЗОШ І-ІІ ст. - замінено старі неефективні твердопаливні котли на сучасні (витрачено 594,140 тис. грн.);

- Кам'янська ЗОШ І-ІІ ст. - встановлено 1 твердопаливний котел (витрачено 106,489 тис. грн.);

- Оліївська ЗОШ І-ІІ ст. - встановлено 1 котел на дровах (витрачено 277,435 тис. грн.).

При цьому у Кам'янці та Оліївці школи раніше опалювалися газовими котлами.

Окрім того, у 2016-2017 роках проведено капітальний ремонт котельні у Миролюбівській ЗОШ І-ІІІ ст., де було демонтовано старі котли на дровах та встановлено 2 нових на загальну суму 440,844 тис. грн.

У 2017 році заходи, спрямовані на економію витрат на енергоносії та скорочення споживання природного газу, продовжуються. Було прийнято рішення про відмову від газу, як основного енергоносія, та вже проведено такі роботи:

- здійснено капітальний ремонт котельні Озерянківської ЗОШ І-ІІ ст. (встановлення котла на твердому паливі) на суму 232,343 тис. грн.;

- проведено капітальний ремонт котельні Головенківської ЗОШ І-ІІ ст. (встановлення 2 котлів на твердому паливі) на суму 480,592 тис. грн.;

- здійснено технічне переоснащення котельні з заміною котельного обладнання Коднянської ЗОШ І-ІІІ ст. (встановлення 1 твердопаливного котла) на суму 263,645 тис. грн.

Окрім того, проведено капітальний ремонт котельні Руднє-Городищенської ЗОШ І-ІІ ст. (замінено 2 твердопаливні котли) на суму 295,993 тис. грн..
Замінено котли з газових на твердопаливні також і в школах у Зарічанах та Ліщині. Фінансування цих робіт у сумі 492 тис. грн. здійснювалося Станишівською сільською радою ОТГ.

Завершуються роботи по реконструкції системи теплопостачання з встановленням теплогенератора модульного в Іванівській ЗОШ І-ІІІ ст. (здійснено повну заміну системи опалення та встановлено теплогенератор на твердому паливі), у процесі закінчення роботи по спорудженню навісу для палива.

Загалом, із урахуванням робіт у Іванівці, за останні два роки на ремонти та переобладнання шкільних котелень у районі використано майже 4,5 млн. грн.

Продовжують працювати на газу лише дві шкільні котельні у районі - у Пряжівській та Високопічській №1 ЗОШ, де переобладнання є економічно недоцільним.
Усі вищевказані заходи дозволяють забезпечити гідні умови для навчання дітей, що проживають в селах району, підвищити якість освітніх послуг та комфортність перебування учнів за рахунок дотримання в приміщеннях всіх санітарно гігієнічних нормативів. Важливим результатом є й зменшення видатків на оплату усіх видів енергоносіїв.

На фото з архіву редакції газети "Сільське життя" - Головенківська ЗОШ І-ІІ ст.

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...