» » У Житомирі жителі вулиці Малікова відкинули “бандеризацію”


У Житомирі жителі вулиці Малікова відкинули “бандеризацію”

13-11-2017, 05:51
Переглядів 655
У Житомирі жителі вулиці Малікова відкинули “бандеризацію”
Корольовський районний суд м. Житомира відмовив у задоволенні позову кількох “національно-свідомих” житомирян щодо перейменування вулиці Малікова на Сурину Гору. Постанова суду опублікована в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Як відомо, 18 лютого 2016 року бізнесмен від Блоку Порошенка Житомирський міський голова Сухомлин у присутності журналістів підписав розпорядження про перейменування в рамках виконання закону про «декомунізацію» 87 вулиць і провулків обласного центру. Відразу після розпорядження мера про перейменування вулиць на сесіях міської ради почали піднімати питання про зміну нових назв. Найбільш активно виступали мешканці мікрорайону Малікова, де однойменна вулиця отримала назву «Сурина Гора». Організований спротив житомирян з того району “бандеризації” був настільки наполегливим, що Сухомлин змушений був офіційно визнати, що перейменування було помилкове, і розпорядженням від 19 квітня 2016 року скасував пункт про перейменування вул. Малікова.

З цим не погодилися кілька “патріотів” проамериканського та русофобського гатунку, які звернулися з цього приводу до суду, щоб все ж знищити ім’я командира Житомирського партизанського з’єднання Степана Малікова, який також у роки Великої Вітчизняної війни 1941-45 років, у часи окупації України, був і членом Житомирського обласного штабу партизанського руху, уповноваженим Центрального комітету Компартії України з організації партизанського підпілля і партизанського руху на Житомирщині.

Після об'єднання окремих партизанських загонів Малікова було призначено командиром з'єднання імені Миколи Щорса, 14 грудня 1943 року реорганізованого в партизанську дивізію. 27 травня 1943 Степана Федоровича затверджено на посаду 1-го секретаря Житомирського підпільного обкому КП(б)У, яку він займав до квітня 1944 року.

Саме під керівництвом Малікова були встановлені надійні зв'язки з підпіллям міст і сіл, визначені завдання окремим загонам і групам, які в результаті були повністю виконані. Маліков організував тісну взаємодію і якісний зв'язок з партизанськими з'єднаннями Сабурова, Федорова, Наумова, Ковпака, партизанами Білорусі.

Всіх зусиль Маліков доклав аби пройшла успішно Житомирсько-Бердичівська наступальна операція військ 1-го Українського фронту. Партизани під час цієї операції тримали під контролем усі залізниці, що вели до лінії фронту.

З 1944 року він - заступник голови виконавчого комітету Київської обласної ради депутатів трудящих. У 1944-1949 роках - заступник наркома (міністра) торгівлі Української РСР.

Серед тих, хто намагався “декомунізувати” ім’я С.Малікова був і відомий і давній русофоб та “національний патріот” пан Дехтієвський, колишній заступник голови Житомирської РДА, який обіцяв “золоті гори” за американські гроші під час влади “помаранчевих пройдисвітів”, а до цього обіцяв нам “сало в шоколаді” від розвалу Радянського Союзу, а коли доліз до влади з “помаранчевою чумою”, то обіцяного щастя населенню району так і не приніс. Але, як бачимо, й досі йому кортить повчати народ “розуму” своїми наскрізь збанкрутілими націонал-ідеями.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...