» » Корупція в “оборонці” процвітає


Корупція в “оборонці” процвітає

7-11-2017, 17:32
Переглядів 533
Корупція в “оборонці” процвітає
Держконцерн "Укроборонпром" відповів на звинувачення в корупції, яке зробили журналісти програми "Наші Гроші з Денисом Бігус" в своєму телесюжеті, пише "Левый берег".

За даними журналістів, Київський, Житомирський і Харківський бронетанкові заводи, що входять в "Укроборонпром" перерахували 93 млн. грн. за постачання деталей фірмі-прокладці. Причому керівництво оборонного заводу у селищі Новогуйвинське нібито перерахувало 49 мільйонів гривень на фірму-”прокладку” вже за директорства О.Бабіча, який нещодавно пішов на підвищення: очолив флагман української оборонки - Харківський бронетанковий завод. Можна лише дивуватися цинізму безкарного розкрадання бюджетних коштів за часи правління Порошенка, який так засуджував за це режим Януковича під час передвиборчої боротьби за посаду президента, і за часи правління якого ситуація значно погіршилася. Так, керівництво Житомирського БТЗ пішло на чергову аферу навіть при тому, що колишній керівник підприємства С.Бутенко знаходиться під слідством за такий же злочин, а його заступник Лагута вже знаходиться на лаві підсудних теж за це ж.

Блюзнірством виглядає те, що гроші на оборонку забрані від й так зубожілого народу і безбожно розкрадаються бізнесменами при владі, в тому числі і причетними до бізнесових структур “чесного і безкорисливого” Порошенка.

У своєму досить великому коментарі, пов'язаному із відеосюжетом у програмі “Наші гроші”, "Укроборонпром", намагаючись пригасити черговий корупційний скандал, вказує на ряд неточностей, які допустили журналісти, але ні словом не згадує фірму-”прокладку” "Оптімумспецдеталь".

"Укроборонпром" не несе відповідальності за господарську діяльність контрагентів і комерційних структур, з якими вони співпрацюють. Але заради недопущення будь-яких угод Концерн кожен раз питає у контролюючих і правоохоронних органів інформацію про постачальників і їх можливої фіктивності ", - заявили в концерні.

Як наголошується в сюжеті, ці гроші в 2015-2017 роках отримало ТОВ "Оптімумспецдеталь", яке офіційно приписане на адресу масової реєстрації і має "мертвий" телефон.

Журналісти з'ясували, що до літа 2015 року ця компанія взагалі не мала відношення до військової техніки - вона називалася ТОВ "Юридична Компанія" Оптимум" і надавала юридичні та бухгалтерські послуги. Однак в травні 2015 назву і приписку фірми змінили і оформили її власником Володимира Волохача - "34-річного киянина, який жив з матір'ю в старій "хрущовці", а останні півроку, за її ж словами, був безробітним". Після цього компанія почала активно отримувати гроші від трьох оборонних заводів.

З того часу "Оптімумспецдеталь" фігурувала в різних розслідуваннях прокуратури та податкової про вимивання бюджетних грошей з оборонних підприємств, ухиленні від податків і незаконному переведенні в готівку, однак жодне з них вироком для посадових осіб фірми так поки і не скінчилося.
"Вісником державних закупівель" також простежили зв'язок Волохача з представником заводу Петра Порошенка "Кузня на Рибальському" (колишня "Ленкузня") з питань оборонних поставок Віталієм Жуковим.

Репортер Житомира

Від редакції “СЖ”. Нещодавно на аеродромі в Озерному, Порошенко, як завжди, з пафосом, нібито передав у зону “АТО” чергову партію нібито підремонтованих танків. Так от, в інтернеті пройшла інформація, що військові відмовилися їх прийняти, оскільки якість того “ремонту” вкрай низька. Навіть фарба зовні облазила під час дотику.

Зрозуміло, що за цей “ремонт” бюджетні кошти були сплачені у повному обсязі. Тільки у чиїх кишенях вони опинилися, наші “реформовані” грузинами за американським зразком “правоохоронні” органи виявити не можуть. Та й, скоріш за все, не хочуть. Чому? Відповідь риторична...


dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...