ТЕТЕРІВСЬКА ШКОЛА: В НОГУ З ЧАСОМ » Сільське життя


» » ТЕТЕРІВСЬКА ШКОЛА: В НОГУ З ЧАСОМ


ТЕТЕРІВСЬКА ШКОЛА: В НОГУ З ЧАСОМ

6-11-2017, 07:28
Переглядів 164
ТЕТЕРІВСЬКА ШКОЛА: В НОГУ З ЧАСОМ
Діти проводять в школі більшу частину свого дня, тому школа - це не лише приміщення, це атмосфера заохочення та розвитку. Саме такою є Тетерівська школа Житомирського району. Приваблива зовні, чиста та відремонтована всередині, з світлими, просторими та теплими класами, а ще - власною їдальнею - ця школа створює затишну домашню атмосферу. Як вдалося досягти таких умов у навчальному закладі, розповіла читачам газети "Сільське життя" директор Тетерівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, педагог із 18-річним стажем Олена Самолюк, яка очолює цей храм знань вже 7 років. До речі, саме цей освітній заклад визнаний нашою редакцією кращим у районі за 2016 рік.
ТЕТЕРІВСЬКА ШКОЛА: В НОГУ З ЧАСОМ

- Олено Миколаївно, розкажіть про роботу директора з власного досвіду, чи важко бути керівником навчального закладу?

- Бути керівником - це, насамперед, піклуватися про тих, чий успіх і доля залежать від тебе, та виправдовувати їхню довіру. Робота директора школи полягає в згуртуванні усіх трьох колективів: учнівського, вчительського й батьківського. Директор має бути прикладом: як гарним учителем, так і умілим господарем. Найголовніше наше завдання, як педагогів, - створити такі умови, щоб школа була осередком мрій, де кожен учень повірить в те, що зможе себе реалізувати як особистість.

- Як ви налагоджуєте контакт з учителями та що можете сказати про педагогічний колектив?


- Наші вчителі - досвідчені фахівці, творчі особистості, знають і люблять свою справу, відповідальні, на них завжди можна покластися. Колеги постійно працюють над покращенням навчального процесу, беруть участь в різних заходах, посідають призові місця на різних конкурсах.

Підтвердженням цього є і цьогорічна перемога нашого колективу- золота медаль у конкурсі- виставці "Сучасні заклади освіти-2017" з тематичної номінації "Розробка та впровадження інноваційних проектів, тренінгових технологій, програм і рішень для осучаснення навчального процесу та підвищення рівня знань молоді".

Педагогічний склад школи повністю укомплектований. У цьому році навіть збільшилася кількість вчителів - з 22 до 29. Більшість з них - це місцеві жителі. Я дуже люблю свій колектив і пишаюся ним.

- Пані директоре, зовні школа достатньо велика. Скільки учнів вона може прийняти у свої стіни та скільки отримують знання зараз?

- На сьогоднішній день в школі навчається 294 учні, а це на 34 більше, ніж торік. Тобто тенденція іде до збільшення кількості дітей. У цьому році виявили бажання отримувати освіту в нашому навчальному закладі 31 учень. У випускному, 11-му класі, зараз навчається 11 школярів. Загалом, школа розрахована на 489 учнів, тому якщо і надалі буде збільшуватись кількість бажаючих у нас вчитись, то маємо для цього всі можливості.

У нас відвідують школу діти не лише з Тетерівки, а й приїжджають з сусідніх сіл: Улянівки, Перлявки, Корчака, Катеринівки та навіть з міста. Проїзд у маршрутках для цих учнів є безкоштовним.

- Скажіть, що ви робите, аби першачкам було легше адаптуватися до школи? Оскільки перейти від іграшок до навчання зазвичай діткам важко.

- Ви маєте рацію. Ми створюємо такі умови, щоб діти якомога легше перейшли на інший етап свого розвитку. Тому на базі школи функціонує дитячий садочок "Берізка", в якому перебувають діти середньої та старшої групи. Він допомагає діткам краще адаптуватися до школи, а отже, до першого класу вони ідуть вже готовими до навчання саме в цьому закладі.

- Відомо, що навчальний процес не стоїть на місці, з кожним роком впроваджується багато різних нововведень. Що нового відбулося у Тетерівській школі у цьому навчальному році?

- Так, звісно, ми намагаємося іти в ногу з часом. У цьому році ми впровадили поглиблене вивчення іноземної мови у 5-6-х класах. Це означає, що збільшили кількість годин на тиждень англійської мови та ввели в навчальний процес польську.

Таке рішення було прийнято за результатами анкетування серед батьків: 85% мають бажання, аби їхні діти вивчали в школі польську мову. Нині вона в тренді, адже відправитися на навчання за кордон і отримати європейську освіту мріють зараз багато школярів.

Крім того, як факультатив, польська мова вивчається в 1-2-му та 9-10-му класах.

Також у 10-му класі запровадили профільне навчання з української мови, в 11-му посилене вивчення історії України та рідної мови. До того ж в 11-му класі існує факультативний практикум-підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання.

Якщо ж говорити про те, що нового у школі з 1 вересня, то у нас, відповідно до україно-американської програми "Корпус миру", стажуються чотири американці-волонтери, які безкоштовно проводять уроки англійської мови. Вони прибули з Вашингтона, Каліфорнії та Огайо. Тут проживають у сім'ях наших педагогів та учнів. Особисто в моїй родині проживає дівчинка афро-американка. Волонтери пробудуть у нас два роки, поділяться своїм закордонним досвідом, візьмуть для себе наші знання та вміння.

- Як у Вас із позашкільною освітою? Окрім факультативів чи є якісь гуртки для всебічного розвитку школярів?

- Позакласна діяльність охоплює всю освітньо-виховну роботу в позакласний час і спрямована на забезпечення потреб особистості у творчій самостійній діяльності за інтересами, стимулювання її творчого самовдосконалення та задоволення потреб дітей і молоді у професійному самовизначенні відповідно до їх здібностей.

Тому, як і в багатьох інших навчальних закладах, наші учні відвідують різноманітні гуртки, які функціонують на базі школи.

У зв'язку із ситуацією в країні, наша школа все більше націлена на патріотичне виховання учнів. Тому ми організували військово-патріотичний гурток "Джура", де ми прививаємо любов до Батьківщини.

Без перебільшення, гордістю школи є Тетерівська шкільна команда Юних інспекторів руху "АвтоЛад". Наші Юні знавці Правил дорожнього руху цьогоріч стали безумовним лідером змагань і однозначним переможцем на міжнародних змаганнях у Білорусі під час зльоту команд ЮІРівців.

Про гуртки у нашій школі можна говорити багато, оскільки їх у нас у достатній кількості.

- Майже два роки, як ваша школа перейшла у підпорядкування до відділу освіти новоствореної Тетерівської ОТГ. Які стосунки у вас складаються із місцевою владою, чи беруть участь вони у житті освітнього закладу?


- Я людина не конфліктна, намагаюся з усіма знайти спільну мову. Завжди була у гарних стосунках з керівництвом відділу освіти Житомирської райдержадміністрації. Так і тепер, ми з місцевою владою знаходимо порозуміння і підтримку. Вони не стоять осторонь, завжди допомагають фінансово.
За останніх півтора року за кошти місцевого самоврядування відремонтовано підвальне приміщення школи, а це 136 тис. грн., відремонтовані санвузли - 141 тис. грн. У планах - очисні споруди, а це ще - 198 тис. грн.

Також вони допомогли із придбанням нових підручників для 1-4-х класів та 7-9-х, підручники для поглибленого вивчення англійської мови, трьох мультимедійних дошок. Скажу відверто - керівництво ОТГ дуже нам допомагає, на ремонтні роботи виділяють щонайменше по 40 тис. грн. Я вже не беру до уваги навіть такі дрібниці, як миючі та чистячі засоби, які вони теж для нас закуповують в достатній кількості.

- А хто ще вам допомагає у вирішенні нагальних питань? Адже комфорт і затишок підростаючого покоління - це на першому місці.

- Дуже хочу подякувати саме батькам. З якими проблемами ми б не зверталися - є порозуміння і віддача, вони завжди ідуть назустріч.

Велика дяка народному депутату України Віктору Развадовському, депутату Житомирської обласної ради Володимиру Кропивницькому, депутату Житомирської районної ради Василю Стаху та Олександру Українцю, місцевим депутатам.

Вдячні багатьом людям.

- Олено Миколаївно, від кого залежить, на Вашу думку, якісна освіта у школі?

- Було б простіше, якби якість освіти у школі залежала лише від учителя. Безумовно, що левова частка залежить від учителя, але освіта, це не те, що можна передати з рук у руки, це наполеглива праця учня і внесок батьків, які виховують ставлення дитини до навчання і школи, відповідальність і працелюбність, без яких не можна отримати якісну освіту.

- Вдячна за розмову.

Світлана Яременко


Лариса Юрченко, заступник директора Тетерівської школи з навчально-виховної роботи, проводить урок української мови в 11 класі. Залюбки читає та передплачує газету "Сільське життя".
ТЕТЕРІВСЬКА ШКОЛА: В НОГУ З ЧАСОМ

ТЕТЕРІВСЬКА ШКОЛА: В НОГУ З ЧАСОМ
ТЕТЕРІВСЬКА ШКОЛА: В НОГУ З ЧАСОМ
ТЕТЕРІВСЬКА ШКОЛА: В НОГУ З ЧАСОМ
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...