» » ПОЛІТВ'ЯЗЕНЬ ЖУРНАЛІСТ В.МУРАВИЦЬКИЙ: «МОГО КОТА ПРОКУРАТУРА ВВАЖАЄ АГЕНТОМ ДНР»


ПОЛІТВ'ЯЗЕНЬ ЖУРНАЛІСТ В.МУРАВИЦЬКИЙ: «МОГО КОТА ПРОКУРАТУРА ВВАЖАЄ АГЕНТОМ ДНР»

25-10-2017, 19:42
Переглядів 1111
ПОЛІТВ'ЯЗЕНЬ ЖУРНАЛІСТ В.МУРАВИЦЬКИЙ: «МОГО КОТА ПРОКУРАТУРА ВВАЖАЄ АГЕНТОМ ДНР»
24 жовтня, в Корольовському районному суді міста Житомира відбувся судовий процес над журналістом Василем Муравицьким. Його, нагадаємо, звинувачують у державній зраді за ряд публікацій, в яких міститься критика діючого в Україні режиму. Муравицький вже 3 місяці знаходиться в СІЗО.

Підтримати Муравицького приїхали волонтери правозахисної групи «Успішна варта», а також відомий журналіст, який також потрапив під каток «правосуддя по-новому», Руслан Коцаба.

Василь Муравицький наполягає, що звинувачення проти нього носять виключно політичний характер.

«Вони взяли мою колонку, в якій я висловив особисту думку, що блокада Криму представниками меджлісу викликає ще більше відторгнення півострова від України. СБУ вважає, що таким чином я сприяв окупації. Раз «сприяв окупації», значить вів підривну діяльність. Вони більше року слухали мої розмови по телефону. Моя знайома подарувала мені кота по кличці Пампух. СБУ включила кота в матеріали кримінальної справи вважаючи, що Пампух - це позивний агента ДНР. Тільки уявіть, кіт - агент ДНР! Це не жарти, а матеріали обвинувачення. Вони звинувачують мене навіть у тому, що я принижую українську мову і культуру. Незважаючи на те, що за освітою я український філолог. Звинувачення навіть не спромоглося це перевірити», - заявив Муравицький.

Координатор правозахисної групи «Успішна варта» Тетяна Галонза заявила, що в ході суду були зафіксовані очевидні процесуальні порушення.

«По-перше, Василя тримають під вартою вже більше 3-х місяців, але його вина не доведена. Тобто, термін його ув'язнення можуть продовжувати до нескінченності без належних на те підстав. По-друге, його тримають у клітці, хоча, повторюся, він не є засудженим і не представляє небезпеки для суспільства. По-третє, суд не задовольнив процедуру відводу суддів, яку подав захист обвинуваченого», - перерахувала факти порушень сьогоднішнього процесу Галонза.

За її словами, «Успішна варта» зафіксувала всі ці порушення і планує звернутися з даними фактами в європейські правозахисні структури.

«Випадок Муравицького, на жаль, не єдиний, де правосуддя виконує політичну волю чинного режиму. Ми маємо намір боротися за кожного політв'язня. «Успішна варта» документує всі факти політично мотивованого правосуддя в Україні», - зазначила координатор «Успішної варти».

У свою чергу представник прокуратури відмовився давати будь-які коментарі. Крім цього, на засіданні суду були присутні кілька агресивних провокаторів.

Нагадаємо, Василя Муравицького затримали 1 серпня 2017 року. Журналісту інкримінують «допомогу інформаційної організації МІА «Росія Сьогодні» і «психологічне маніпулювання свідомістю», допомогу діяльності «терористичним організаціям ДНР і ЛНР».

Раніше, Андрушівський районний суд Житомирської області присудив журналістам Дмитру Васильцову та Євгену Тимоніну, обвинуваченим у державній зраді і пособництві тероризму, по 9 років позбавлення волі.

Випадки Васильця, Тимоніна і Муравицького були представлені в моніторингу порушення прав людини в Україні, який представники партії «Успішна країна» презентували 27 вересня в Брюсселі на круглому столі за участю європарламентаріїв.dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...