» » Селу Березівка – 330 років


Селу Березівка – 330 років

23-10-2017, 16:56
Переглядів 790
Селу Березівка – 330 років
14 жовтня на Покрову мешканці Березівки Житомирського району відсвяткували свій ювілейний День села - 330 років. Основні заходи пройшли у місцевому клубі.

Святковий концерт був відкритий піснею «Українське село», яку виконав соліст народного гурту « Джерела» Дмитро Куліш.

З вітальними словами та нагородженнями виступив голова Березівської сільради Сергій Чернуха.

До Березівки завітав і голова Житомирської районної державної адміністрації Сергій Микитюк , який привітав людей та нагородив найактивніших жителів села.

З вітальними словами виступили до присутніх також виступили директор Березівської школи Святослав Савіцький, а від відділу культури райдержадміністрації Наталія Довгалюк.

Святковий концерт підготували кращі солісти сільської ради, народний гурт « Музики», бандуристка Світлана Ніканурова та гурт «Джерела», учні Березівської школи та танцювальний колектив Березівського реабілітаційного центру.

Світлана Рачковська
Селу Березівка – 330 років
Селу Березівка – 330 років
Селу Березівка – 330 років
Селу Березівка – 330 років
Селу Березівка – 330 років
Селу Березівка – 330 років
Селу Березівка – 330 роківЗ історії села Березівка


БЕРЕЗІВКА — село, центр сільської Ради, розташоване за 16 км від районного та обласного центру й за 5 км від залізничної станції Дубовець. Через село проходить автошлях Київ— Львів. Дворів — 306. Населення — 1125 чоловік. Сільраді підпорядковані села Богданівна, Вигода, Дубовець, Садки, Черемошне.

На території Березівки розміщена бригада колгоспу ім. Ватутіна, центральна садиба якого міститься в Дубівці. Вирощують переважно зернові культури, картоплю, хміль, льон.

Тут є середня школа, де 35 учителів навчають 460 учнів, спецшкола-інтернат на 196 дітей, де працює 46 вчителів, клуб, три бібліотеки з книжковим фондом 26 тис. примірників, лікарня на 25 ліжок, аптека, будинок побутового обслуговування.

За успіхи у праці 56 трудівників села відзначено орденами й медалями СРСР, серед них: орденом Леніна нагороджений учитель О. Н. Таргоній.

Партійна організація налічує 43 комуністи, комсомольська — 124 члени ВЛКСМ.

Село засноване в XVII столітті.

Радянська влада встановлена в січні 1918 року.

На фронтах Великої Вітчизняної війни проти фашистів билися 240 жителів села, з них 33 загинуло, 205 — нагороджено орденами й медалями Радянського Союзу. У боях за визволення Березівки загинув 31 солдат Червоної Армії, серед них А. Н. Мещеряков, В. А. Ткачов, Г. К. Музиченко, X. Бахтияров, К. Тімербаєв, К. Байкуловта та інші.

Воїнам, які полягли в боях за визволення Березівки від німецько-фашистських загарбників, трудящі села встановили два пам’ятники.

Поблизу Черемошного знайдено кам’яні знаряддя доби бронзи та предмети кінської збруї давньоруських часів.

Історія міст і сіл УРСР. 1973 рік

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...