» » 29 жовтня Кам'янська сільрада складає повноваження. Що далі?


29 жовтня Кам'янська сільрада складає повноваження. Що далі?

23-10-2017, 07:37
Переглядів 1439
29 жовтня Кам'янська сільрада складає повноваження. Що далі?
Кам'янська сільська рада Житомирського району, до складу якої входять села Кам'янка, Сонячне, Довжик та Новоселиця, і яку очолює сільський голова Валерій Петрук, в останні роки показує приклад позитивного розвитку місцевих громад. Тут зроблено багато добрих справ для людей. І все ж з 29 жовтня дана громада припиняє своє існування. Чому? Відповідь на дане питання кореспондент "Сільського життя" почув під час зустрічі у Кам'янці.

Наша довідка.
Петрук Валерій Митрофанович народився 9 лютого 1958 року у Казахстані, де батьки освоювали цілину. З 1960 року проживає на Житомирщині, закінчив школу, відслужив у лавах Радянської Армії, закінчив Житомирський сільськогосподарський інститут. Працював бригадиром комплексної бригади у колгоспі імені Мічуріна в селі Кам'янка. З 1985 по 1998 рік обирався головою Кам'янської сільради, затим працював на посадах в управлінні агропромислового розвитку Житомирської ОДА, радником голови Житомирської райради, заступником начальника управління АПР Житомирської РДА. У 2010 та 2015 роках обраний Кам'янським сільським головою.


-Валерію Митрофановичу, за кілька лічених днів припинить своє існування Кам'янська сільська рада. Як ви гадаєте, для її мешканців чим запам'ятається останній рік діяльності місцевої влади?

- У поточному році на території Кам'янської сільради зроблено багато добрих справ для покращення соціально-економічного розвитку наших населених пунктів.

Зокрема, у Кам'янці зроблено повністю ремонт Будинку культури, де облаштовано й сцену, закуплено музичне обладнання та тенісні столи, встановлено чотири ігрові майданчики для дітей - у Довжику два, у Сонячному та Кам'янці, поремонтовано дороги у Довжику на вулиці Нескорених, у Кам'янці на вулиці Садовій і зараз робиться дорога по провулку Іванівському. Завершуємо освітлення всіх населених пунктів, зокрема, у Кам'янці та Довжику. Доремонтували дитсадок у Кам'янці.

Зараз продовжується ремонт приміщення під спортзал біля Будинку культури у Кам'янці.

Також у Кам'янці ми робимо квартиру для медика, щоб заохочити медпрацівника постійно знаходитися на місці і вчасно надавати медичну допомогу населенню. Ми зробимо якісний ремонт житлового приміщення і по угоді надамо його медичному працівнику, який матиме право після 15 років роботи на місці приватизувати дане житло.

Наша сільрада надала субвенцію райвідділу освіти для кам'янської школи, хоча вона використовується не так щвидко, як хотілося б.

У нас уже готова програма для розгляду на сесії сільради щодо оплати проїзду пасажирів пільгових категорій та школярів на маршруті № 147 у Довжику.
Ось такі основні досягнення Кам'янської сільради протягом поточного року. До цього варто додати щоденну копітку працю працівників сільради щодо надання необхідних послуг населенню та вирішення поточних питань з життя людей та наших населених пунктів.

Звичайно, багато в чому наш успіх можливий через постійну турботу про наповнення нашого бюджету.

Тут варто зазначити, що фінансові плани ми перевиконуємо. Так, якщо річний план надходжень до бюджету сільради складав 1 млн. 650 тис. грн., то лише за 9 місяців ми вже маємо надходжень на рівні 4 мільйонів. У відсотковому відношенні це найвищі надходження серед усіх сільрад району.

-Валерію Митрофановичу, наша редакція також відзначає, що на території Кам'янської сільради протягом останніх років зроблено багато добрих справ. І ваш потенціал ще багато в чому не розкритий. То чому ж ви вирішили ліквідувати власну сільраду і створювати ОТГ з центром в Оліївці?


- Ви знаєте, що я був і залишаюся противником "децентралізації" і об'єднання громад у тому вигляді, що запропоновано урядом. Тим більше, що кам'янська громада є самодостатньою і могла б розвиватися значно результативніше, якби державні чиновники не забрали у нас податок ПДФО.

Водночас, ми є свідками того, що відбувається в Україні та області. Верховна Рада продукує все більше законів, що обмежують права громад і посилюють фактор примусовості у справі об'єднання громад, яка не є популярною в народі.

Влада проявила себе так само й під час перейменування вулиць: люди були проти, але голова ОДА своїм розпорядженням надав нові імена майже восьми сотням вулиць, чим додав зайвого клопоту і органам місцевої влади, й жителям, особливо, під час оформлення субсидій.

Так от, щоб не потрапити під примусове об'єднання ми вирішили піти на найбільш прийнятний для нас його варіант. Тим більше, що згідно з обласним перспективним планом, автора якого, до речі, ми не можемо віднайти вже два роки, Кам'янка має відійти до міста Житомир, з чим абсолютно не згодні наші жителі.

Тому, за ініціативи Оліївської сільради, та за підтримки її Троковицькою сільрадою Черняхівського району, ми зараз проводимо процес створення Оліївської ОТГ.

У результаті консультацій з іншими сільськими головами, розмов з людьми, зустрічей з представниками влади, ми разом з Оліївським сільським головою Михайлом Скоком та Троковицьким сільським головою Наталією Рубан дійшли до висновку про створення ОТГ. Після цього у нас був передбачений законодавством процес, що складався з ініціативи створення ОТГ, обговорення його на зборах громадян, рішень сесій сільрад, розпорядження голови облдержадміністрації тощо. І вже 26 липня Житомирська обласна рада прийняла рішення про внесення змін до Перспективного плану області щодо створення Оліївської сільської ради у новому статусі - у складі 9 сіл Оліївської, Кам'янської сільрад Житомирського району та Троковицької сільради Черняхівського району.

Затим були відповідні рішення Кабінету Міністрів, ЦВК, після чого й було призначено вибори органів влади в Оліївській ОТГ на 29 жовтня.

При цьому, коли ми говоримо про створення Оліївської ОТГ на базі трьох сільських рад, то варто зазначити, гріх не використати фінансові можливості, що надаються об'єднаним громадам. Особливо це стосується податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), який за нинішнім законодавством до сільського бюджету не потрапляє. А це чималі кошти. Наприклад, підприємствами на території Оліївської сільради щороку сплачується 19 млн. грн. ПДФО, Кам'янської - майже два мільйони. То ж після об'єднання наш загальний бюджет автоматично поповниться ще на два десятки мільйона гривень.

- Валерію Митрофановичу, ви знаєте, мені неодноразово довелося побувати у селах цих сільрад і хочу сказати, що, за нинішнього стану речей, найбільш проблематичною є ситуація у Троковицькій сільраді. Ви вже радилися з приводу того, як там виправляти ситуацію?


- Так, Троковицька сільрада є дотаційною і тому для належного утримання об'єктів комунальної власності коштів не вистачає. Через це, вважаю, що новій владі потрібно буде залучити туди значні фінансові ресурси для ремонту доріг, закладів освіти, зокрема, утеплення троковицього ліцею та ремонту даху. Для цього, на мою думку, варто залучити не лише кошти з бюджету ОТГ, а й використати ще один шанс, що надається новим громадам урядом - кошти з державного фонду регіонального розвитку.

У Троковичах варто приділити увагу й внутрішньому облаштуванню медамбулаторії, але найбільше витрат з бюджету необхідно буде докласти до введення в дію Будинку культури, який зараз геть занедбаний, а в радянські часи був найкращим в районі. З ним потрібно визначатися: відновляти його відразу чи поетапно, але у такому великому селі як Троковичі має функціонувати заклад культури, де люди можуть зібратися на збори, а також проводитися культурно-масові заходи, розвиватися художня самодіяльність.

Для села Некраші актуальним є ремонт клубу та дитсадка. Приміщення потребують утеплення, ремонту даху, необхідно переводити опалення з електричного на більш сучасне та менш енергозатратне - потрібно побудувати котельню на твердому паливі. У Некрашах потребує термінового втручання й ФАП, який має непривабливий вигляд, потребує утеплення і школа, бо у класах температурний режим недостатній.

Дуже актуальним для подальшого розвитку села Некраші є ремонт дороги з Троковичів. Бруківку потрібно замінити на асфальтове покриття.

Всі ці об'єкти, на мою думку, новою радою мають бути включені до плану соціально-економічного розвитку ОТГ і на них мають бути виділені відповідні кошти.

Переконаний, що поступово ситуація у Троковицькій сільраді зміниться на краще. Ми допоможемо це зробити, інакше для чого було "город городити"?

- Коли ви, троє сільських голів, обмірковували Оліївку як "столицю" майбутньої великої громади, то чи думали ви над тим, де ж розмістити органи управління, оскільки нинішня будівля Оліївської сільради для цього замала?

- Так, ми зійшлися на тому, що для цього варто використати приміщення колишнього оліївського колгоспу - тракторної бригади, що порожніють на в'їзді в Оліївку. Після належного ремонту, там можна розмістити офіс нової ОТГ, де й розмістити органи управління. Також для цього мають бути використані й будівлі комунальної власності нинішніх сільрад.

Якщо ми говоримо про Оліївку, то я, як мешканець цієї сільради, також зацікавлений у її подальшому прогресивному розвиткові.

Хочу сказати відверто, що протягом останніх років тут кардинально поремонтовано школу: дах, вікна, двері, опалення, зроблено внутрішній санвузол зі свердловиною, придбано шкільний автобус, зараз там на території монтується сучасний спортивний майданчик тощо. Будинок культури також із занедбаного і холодного перетворено на один з найкращих в районі, поремонтовано будівлю сільради, вуличні дороги не лише ремонтуються, а й асфальтуються, на них змонтовано освітлення.

Це ж зроблено і в Світині, де капітально поремонтовано й клуб з бібліотекою, і в Піщанці, де зроблено й євроремонт ФАПу, для покращення якості медичного обслуговування туди придбано автомобіль. Тому я, як мешканець Піщанки, можу відзначити велику роботу, що зроблена працівниками Оліївської сільради, депутатським корпусом та особисто сільським головою Михайлом Скоком.

Гадаю, що й нова влада продовжить свою діяльність на побудову дитсадка для маленьких олїівців. Наскільки мені відомо, зараз завершується виготовлення проектно-кошторисної документації.

- Валерію Митрофановичу, а як вся ця реорганізація позначиться безпосередньо на людях?


- Згідно задумів, у будівлях нинішніх Кам'янської та Троковицької сільрад будуть розміщені старости, а також діловод та землевпорядник. Тому більшість нагальних справ селяни матимуть змогу вирішувати також на місцях, не виїжджаючи без особливих потреб до Оліївки.

- А хто, на вашу думку, має очолити новостворювану Оліївську ОТГ?

- Звичайно, це мають визначити люди шляхом голосування 29 жовтня. Але з власного службового та життєвого досвіду знаю, що багато зусиль потрібно буде приділити ліквідації нинішніх сільрад, юридичному створенню Оліївської сільради у новому статусі, організації роботи нової сільської ради, створення виконкому, старост, діловодів, землевпорядників у Кам'янці та Троковичах тощо. Тому бажано, щоб це була людина з досвідом роботи в органах місцевого самоврядування, яка б знала й місцеву специфіку. Будь-якому "варягу" чи бізнесмену це навряд чи до снаги така титанічна робота.

Сергій ЮРЧЕНКО
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...