Микола Козарчук: Житомирський район має значний потенціал » Сільське життя


» » Микола Козарчук: Житомирський район має значний потенціал


Микола Козарчук: Житомирський район має значний потенціал

7-10-2017, 07:26
Переглядів 270
Микола Козарчук: Житомирський район  має значний потенціал
Менш ніж через місяць мине рік, як на посаду заступника голови Житомирської райдержадміністрації призначено Миколу Козарчука. Енергійна та завзята людина, має за плечима чималий досвід роботи на керівних посадах, яким з радістю ділиться з колегами для поліпшення життя мешканців Житомирського району.
Тож багато зроблено чи мало, що покладено в основу його повсякденної роботи, що уже вдалося реалізувати і про подальші перспективи діяльності, наш кореспондент запитав особисто у Миколи Петровича.


Микола Козарчук: Житомирський район  має значний потенціал
БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА.
Козарчук Микола Петрович народився 15.07.1975 року в м. Новоград-Волинський Житомирської області.
Освіта повна вища - спеціаліст‚ менеджер-економіст, у 2000 році закінчив Житомирський інженерно-технологічний інститут. Також має фах юриста, який здобув у 2016 році у Вищому навчальному закладі "Міжрегіональна Академія управління персоналом".
Працював на різних посадах у Головному управлінні економіки Житомирської облдержадміністрації; помічником заступника та першого заступника голови Житомирської ОДА.
Був приватним підприємцем. Також працював на різних посадах на митниці. Остання посада перед роботою у Житомирській РДА - заступник начальника управління організації митного контролю-начальником відділу організації митного контролю та моніторингу ризикових операцій Житомирської митниці ДФС.
З 31.10.2016 року працює заступником голови Житомирської райдержадміністрації.


- Миколо Петровичу, які ваші враження від Житомирського району? Як вам працювалося протягом цього періоду?

- Мої враження від району є дуже позитивними, адже район один із найкращих та найперспективніших в Житомирській області. Перший рік на будь-якій посаді є важким, тому що доводиться знайомитися з роботою, колективом. І я хочу подякувати апарату райдержадміністрації, усім структурним підрозділам, які працюють разом із райдержадміністрацією, та, звісно, голові Житомирської РДА, котрі разом зі мною вирішували багато питань для покращення соціально-економічного становища району.

- За який напрямок роботи ви відповідаєте?

- У моєму підпорядкуванні гуманітарна та соціальна сфера. Тобто це освіта, медицина, культура, соціальний захист населення і так далі.

- Нещодавно, 1 жовтня, відзначався День вчителя, давайте з цього напрямку і почнемо розмову. Що собою являє освітня галузь Житомирського району?


- На початок 2017-2018 навчального року в районі функціонує 2 гімназії, 16 шкіл І-ІІІ ступеня, 10 шкіл І-ІІ ст., 2 школи І ступеня, в яких навчається 4687 учнів. П'ять шкіл, а саме Ліщинську, Луківську, Пісківську, Станишівську, Зарічанську - передано до Станишівської селищної ради. Миролюбівську загальноосвітню школу І-ІІІ ст. реорганізовано з пониженям ступеня.

У районі функціонує 4 позашкільні установи: центр дитячої та юнацької творчості, дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки "Орбіта", станція юних натуралістів, клуб військово-патріотичного виховання "Сатурн".

Підтвердженням значного потенціалу дітей та вчителів Житомирського району є результативність участі у олімпіадах з навчальних предметів, конкурсах, турнірах.

У 2016-2017 навчальному році в обласних олімпіадах брали участь учні з 13 навчальних закладів району. Це учні Новогуйвинської та Озерненської гімназій, Березівської, Василівської, Високопічської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, Високопічської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, Іванівської, Левківської, Ліщинської, Пісківської, Садківської, Сінгурівської, Станишівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів.

Із 73 учасників обласних олімпіад з нашого району 30, а це складає 41%, стали переможцями та призерами. Уперше за три роки успішно виступила команда району в олімпіаді з хімії, здобувши диплом ІІІ ступеня, та з економіки.

У рейтингу команд за результатами ІІІ (обласного) етапу олімпіад 2017 року наш район посів серед районів області 9 місце. Серед кращих закладів сільської місцевості області за підсумками ІІІ етапу 2016-2017 н. р. є Новогуйвинська гімназія, яка посіла ІІІ місце.

- Миколо Петровичу, зараз на широкому загалі обговорюється реформа початкової освіти. Що для цього зроблено в нашому районі?

- Галузь освіти Житомирського району бере активну участь у реформуванні початкової школи на загальнодержавному рівні.

Так, з 1 вересня 2017 року 100 шкіл з усіх областей України розпочали впровадження науково-педагогічного проекту "Інтелект України". Надзвичайно приємно, що до цієї кількості навчальних закладів входять Новогуйвинська та Озерненська гімназії, вчителі двох початкових класів яких розпочали навчання за новими Стандартами.

- Не так давно ми спілкувалися з начальником відділу освіти Світланою Давиденко, говорили про школи району, а особливо закцентували увагу на цьогорічних нововведеннях. Розкажіть, на якій стадії наразі відбувається впровадження інклюзивного навчання?

- Класи інклюзивної освіти функціонують у 5-ти загальноосвітніх навчальних закладах (Новогуйвинська гімназія, Озерненська гімназія, Коднянська ЗОШ І-ІІІ ст., Іванівська ЗОШ І-ІІІ ст. Пряжівська ЗОШ І-ІІ ст.), в яких навчається 8 учнів.

З 1 лютого 2017 року в Новогуйвинському дошкільному навчальному закладі відкрито дванадцяту групу - інклюзивну, у якій виховується дві дитини з вадами психо-фізичного розвитку та введено в штатний розпис закладу посаду асистента вихователя. На відкриття та облаштування групи використано 138тис. 500 гривень.

На виконання постанови Кабінету Міністрів від 12.07.2017 №545, з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, райдержадміністрацією ініційовано питання створення комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр Житомирського району Житомирської області". На даний час розроблено та подано на розгляд районної ради проект статуту вказаного закладу. Центр планується розмістити в приміщенні Новогуйвинської гімназії. Поряд з цим, опрацьовується питання можливості його розміщення у приміщенні обласної комунальної власності в м. Житомирі. До складу персоналу інклюзивно-ресурсного центру орієнтовно входитиме психолог, логопед, дефектолог, інструктор ЛФК.

- Яка ситуація з дитячими садками в Житомирському районі? Що зроблено для покращення перебування дітей у дошкільних закладах?

- У районі відкрито 28 дошкільних навчальних закладів комунальної форми власності, де функціонує 66 груп, які відвідують 1360 дітей, це складає 91% від загальної кількості дітей району віком від 3 до 6 років). Крім того, різними формами дошкільної освіти охоплено 100% дітей віком від 3-х до 6 років.
Дванадцятою сесію Житомирської районної ради сьомого скликання передано в оренду Вертокиївській та Миролюбівській сільським радам частин приміщень шкіл для облаштування дитячих садків з довготривалим терміном перебування дітей, організацією сну та харчування.

Садківський дошкільний навчальний заклад "Ластівка" перейшов на повний режим роботи, а в Глибочицькому - відкрита третя дошкільна група, яка прийме 22 дитини.

Дошкільні заклади належним чином готуються до опалювального сезону. Високопічський Новогуйвинський ДНЗ та Озерненський ЦРД опалюються централізовано, автономне ж опалення встановлено у 25 садочках.

- Скоро розпочнеться опалювальний сезон. Наскільки готові заклади освіти до навчання у холодну пору?

- Загалом, заклади готові до опалювального сезону. Зараз проводяться роботи з реконструкції тепломережі та встановленню тепло генератора модульного у Іванівській ЗОШ І-ІІІ ст., завершується капітальний ремонт котелень у Головенківській та Озерянківській ЗОШ І-ІІ ст., проведено капітальний ремонт водопровідної мережі у Вертокиївській ЗОШ І-ІІІ ст., обладнано внутрішні санвузли у Руднє-Городищенській ЗОШ І-ІІ ст.

Слід відзначити якісний ремонт та естетичне оформлення класних кімнат початкових класів у Озерненській, Новогуйвинській гімназіях, Левківській ЗОШ І-ІІІст., Глибочанській ЗОШ І-ІІ ст.

- Для ефективного збереження та економії тепла у приміщеннях не менш важлива заміна старих вікон на нові. Де замінені вже вікна на металопластикові і де плануються замінити?

- На виконання заходів із енергозбереження у 15 навчальних закладах району проведено вибіркову заміну віконних (434) та дверних блоків (35) на енергозберігаючі - металопластикові на суму понад 2 мільйона гривень.

У Сінгурівській, Садківській, Оліївській ЗОШ І-ІІ ст. вже завершено заміну всіх дерев'яних вікон, завершуються роботи по заміні у Левківській ЗОШ І-ІІІ ст.

Загалом протягом вересня 2016 - червня 2017 років проведено реконструкцій, капітальних та поточних ремонтів на суму близько 7,8 млн.грн.

- Миколо Петровичу, які ще ремонтні роботи вдалося виконати протягом останнього часу?

- Протягом 2016-2017 навчального року приділялась велика увага проведенню реконструкцій, капітальних та поточних ремонтів загальноосвітніх навчальних закладів.

Відремонтовано дахи та покрівлі у таких навчальних закладах: Сінгурівська, Вертокиївська та Троянівська ЗОШ І-ІІІ ст., Озерненська гімназія, Березинська ЗОШ І ст.

Проведено капітальні ремонти систем опалення та котелень у Зарічанській, Кам'янській, Миролюбівській, Руднє-Городищенській ЗОШ І-ІІ ст. Виконано роботи по капітальному ремонту котельні Озерянківської ЗОШ І-ІІ ступенів.

Також проведені роботи щодо забезпечення учнів відповідними санітарно-гігієнічними умовами, а саме реконструйовано існуюче приміщення під блок санвузлів Ліщинської ЗОШ І-ІІІ ст., проведено капітальний ремонт приміщення санвузлів Станишівської ЗОШ І-ІІІ ст., поточний ремонт водопровідно-каналізаційної системи Василівської ЗОШ І-ІІІ ст., капітальний ремонт існуючого приміщення для облаштування внутрішнього санвузла у Руднє-Городищенській ЗОШ І-ІІ ст., на стадії завершення роботи по капітальному ремонту системи водопостачання Вертокиївської ЗОШ І-ІІІ ст.

У 2016 році розпочато будівництво та капітальний ремонт спортивних майданчиків з штучним покриттям у Зарічанській ЗОШ І-ІІ ст. та Станишівській ЗОШ І-ІІІ ст.

- Як справи з матеріально-технічною базою?

- Матеріально-технічна база загальноосвітніх навчальних закладів постійно поліпшується шляхом поповнення комп'ютерної техніки. Зокрема, для районних закладів освіти було придбано 33 ноутбуки, 7 комп'ютерів, 4 проектори, 2 інтерактивних комплекси (ноутбук, інтерактивна дошка, проектор), 1 багатофункціональний пристрій, 24 комп'ютери з ліцензійним програмним забезпеченням. До кінця поточного року буде придбано 6 мультимедійних комплексів для проведення інтерактивних занять у Новогуйвинській та Озерненській гімназіях. Усі навчальні заклади району підключені до глобальної мережі "Інтернет".

- А скажіть, чи на достатньо високому рівні перебуває медицина району?


- Адміністрацією та депутатським корпусом безперечно приділялася велика увага розвитку та зміцненню матеріальної бази закладів охорони здоров'я району. Так, на цю галузь у поточному році з районного бюджету додатково виділено 4 709 343 грн.

Зокрема, майже 2 мільйони гривень спрямовано до КУ "ЦРЛ" Житомирської районної ради. Кошти використано для придбання колоноскопа, прального обладнання, апарату штучної вентиляції легень, лабораторного аналізатора, комп'ютерної техніки, ремонт терапевтичного відділення №2 у с. Троянів, виготовлення і встановлення дверей і вікон та закупівлю м'якого інвентарю у цьому відділенні.

100 тис. грн. коштів районного бюджету спрямовано на виконання Районної програми щодо забезпечення громадян Житомирського району, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного харчування на 2016-2020 роки.
Понад 2,2 млн. грн. спрямовано до створеної у минулому році КУ "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Житомирської районної ради. За ці кошти проведено капітальні ремонти Левківської амбулаторії загальної практики сімейної медицини ,утеплення фасаду та виготовлення проектно-кошторисної документації капітальний ремонт будівлі Вересівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, поточного ремонту приміщення фельдшерсько-акушерського пункту у с. Гай, с. Руднє-Городище, с. Миролюбівка, с. Барашівка, с. Березина, поточний ремонт системи газопостачання в амбулаторіях с. Глибочиця, с. Василівка, с. Сінгури, с. Троянів, с. Зарічани, с. Садки, с. Лука, с. Вертокиївка, ФАПах смт. Гуйва, с. Скоморохи, с. Волиця, с. Пряжів, с. Кам'янка, поточний ремонт системи опалення з влаштуванням твердопаливного котла та котельного обладнання в АЗПСМ с. Сінгури, ФП с. Волиця, ФП с. Двірець , ФАП с. Головенка.

До кінця року буде встановлено два модульного приміщення (будівлі) для розміщення ФАПу в с.Іванківці та с. Глибочок, орієнтована вартість яких складає близько 300 тис. грн. за кожний.

- Що робиться для поліпшення їхнього життя найменш захищених верств населення, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування?

- З метою захисту прав дітей різних категорій у районі функціонує "Цільова програма щодо забезпечення та захисту прав дітей у Житомирському районі на 2017-2018 роки". З 208 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейних формах влаштування перебуває 187 дітей (138 - під опікою, піклуванням, 20 - в прийомних сім'ях, 29 - в дитячих будинках сімейного типу). Відсоток дітей, влаштованих в сімейні форми виховання, в районі становить 90,3 %.

Загалом у районі функціонують 5 дитячих будинків сімейного типу родин та 8 прийомних сімей.

На виконання соціальної Програми 2013-2017 років з місцевого бюджету виділено кошти у сумі 250 тис. грн. для придбання житла особам з числа дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та особам з їх числа.

- Як відбувається соціальний захист громадян? Адже в країні постійно йде здорожчання цін, особливо гостро це відчувається на оплаті за комунальні послуги, деякі громадяни змушені рахувати кожну копійчину та економити на найнеобхіднішому. Чи надаються таким людям субсидії?

- Станом на 1 вересня 2017 року на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення перебуває 4846 отримувачів державних соціальних допомог. За 8 місяців 2017 року вказаній категорії громадян проведено соціальних виплат на суму 63 815,3 тис. грн.

Призначено субсидій на житлово-комунальні послуги 9 052 сім'ям на загальну суму 77 032,0 тис .грн., на тверде паливо та скраплений газ на суму 1 801,3 тис. грн. Обсяг фінансування видатків за бюджетною програмою "Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за січень-серпень цього року склав 2 305,7 тис. грн.

Протягом січня-серпня 2017 року видано 33 посвідчення, які дають право на пільги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
На обліку для забезпечення санаторно-курортними путівками перебуває 34 учасники АТО, учасники бойових дій.

- Миколо Петровичу, у чому ви вбачаєте майбутнє Житомирського району?

- Іноземні інвестиції є сьогодні саме тим ресурсом, який уже в найближчій перспективі здатен найбільш відчутно сприяти підвищенню ефективності функціонування Житомирського району, реально поліпшити соціальний захист громадян.

За результатами оцінки результативності діяльності районних державних адміністрацій та виконкомів рад міст обласного значення за січень-червень 2017 року, за напрямом "Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця", що включає 4 показники, які характеризують ситуацію із залученням у розвиток районів міст обласного значення інвестиційних ресурсів та стан зовнішньої торгівлі товарами (експорт) Житомирський район посів 4 місце.

Станом на 1 липня 2017 року в економіку району залучено 4159,2 тис. дол. США прямих іноземних інвестицій. Обсяг капітальних інвестицій за січень-червень 2017 року становить 210,3 млн. грн.

Серед країн світу лідерами прямого іноземного інвестування в економіку району є: Австрія, Німеччина, Франція, Нідерланди, Польща, Молдова, Кіпр, Азербайджан, Узбекистан.

Заходи щодо поліпшення інвестиційного клімату та активізації інвесторів у район здійснюються в межах компетенції та у відповідності до заходів "Програми залучення інвестицій в економіку Житомирського району на 2016-2020 роки", затвердженої рішенням Житомирської районної ради шостої сесії сьомого скликання від 29 липня 2016 року.

- Вдячна за відверту розмову. Успіхів Вам у подальшій трудовій діяльності.

Світлана Яременко dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...