"Агро-Юніверсал" стає потужно на землю » Сільське життя


» » "Агро-Юніверсал" стає потужно на землю


"Агро-Юніверсал" стає потужно на землю

3-10-2017, 10:31
Переглядів 452
"Агро-Юніверсал" стає потужно на землю
Вже кілька років сільськогосподарським виробництвом рослинницького напрямку на території Вересівської, Оліївської, Глибочицької та Левківської сільських рад займаються спільно ТОВ "Агро-Юніверсал" на чолі з Олексієм Бойко та ТОВ "Сатурн-Агрос". Виробнича база цього об'єднання знаходиться у Вересах на території зерноскладу та тракторного парку колишнього радгоспу. Виконавчим керівником цієї аграрної структури є Ніна Захарчук, яка колись очолювала місцеву сільраду.

Днями вона розповіла кореспонденту газети "Сільське життя" про виробничу діяльність підприємства, яким керує.


- Ніно Михайлівно, позаду вже залишилися жнива ранніх зернових культур, розкажіть, будь ласка, чого вдалося досягти вашому підприємству?

- Всього ми орендуємо три тисячі гектарів земель на території чотирьох сільських рад. З них ранніми зерновими цього року було засіяно близько тисячі гектарів - пшеницею та житом. Зібрано було хороший урожай з урожайністю понад 50 центнерів з гектара. Зерно відразу завезли на елеватор.
Все це вимагало великої копіткої роботи наших працівників, яка почалася ще з осені минулого року: сівба, підживлення, мінеральні добрива тощо.

- А яка техніка застосовується у вас для аграрного виробництва?

- На сьогоднішній день у нас є три сучасні важкі трактори: два "Джон Діри" придбано раніше і ще один - по весні. Саме ними ми і проводимо основні польові роботи. Для цього маємо все необхідне сучасне причіпне обладнання - від плугів і дисків до оприскувачів. При цьому хочу зазначити, що у нас працюють сумлінні робітники, які вчасно і якісно виконують всі завдання.

Наше підприємство також має новий комбайн "Кассель", яким і збирали зернові. Для пришвидшення жнив та збирання врожаю в оптимальні строки залучалися ще чотири комбайни.

Серед наших працівників особливо варто відзначити механізаторів Василя Кравченка та Івана Волинця, які працюють у полі день і ніч.

А взагалі до виробничого процесу на підприємстві залучено понад двох десятків чоловік: п'ять механізаторів, водій, навантажувач, четверо різноробочих на базі, адміністрація та ін. Всі вчасно отримують зарплату. Ми людей поважаємо, нормально до них ставимося.

- Ніно Михайлівно, а як ви розраховуєтеся з власниками земельних паїв, у яких орендуєте землю?

- З липня ми почали виплачувати орендну плату. Орендарі у Вересах, Гадзинці, Оліївці отримали плату зерном повністю. Завершується цей процес у Левкові та Калинівці. За кожний пай люди отримують 500 кг зерна або дві тисячі гривень. Це на руки. Крім цього, йдуть відрахування до сільського бюджету, як і інші податки. У Вересах, наприклад, близько 150 пайовиків захотіли отримати гроші. Тут зараз складаються списки і на початку жовтня ми розрахуємося з ними повністю.

Гадаю, що всі, хто довірив нам свої майнові сертифікати не шкодують, оскільки отримують все обіцяне.

-Де розміщується ваша виробнича база?

- Наше підприємство викупило у вересівців майнові сертифікати і використовує під виробничі потреби зерносклад, де розміщується і адміністрація з охороною, а також приміщення тракторної бригади. На цих об'єктах зроблено частково ремонт, який буде продовжуватися до наведення повного ладу на них. Також, для забезпечення підприємства водою, було викопано свердловину, обладнано ємкості для пального тощо.

- У вас на базі зберігається чимало тюків пресованої соломи з нового урожаю. Для чого?

- По-перше, ми продаємо її по 100 грн. тим, кому вона потрібна у домогосподарстві. По-друге, ми будемо використовувати цю солому для опалення майстерні та побутових приміщень на тракторному стані, де обладнали приміщення для відпочинку наших робітників та залучених зі сторони. Особливо це нам потрібно під час польових робіт та жнив, коли дорога кожна хвилина робочого часу.

- Які ваші плани на майбутнє?

- Найближчим часом у нас у плані вчасно зібрати пізні зернові культури: соняшника 800 гектарів, більше трьохсот гектарів сої, до вісімсот гектарів кукурудзи. Пальним для цього ми забезпечені повністю.

Якщо говорити про більш довгострокові плани, то ми збираємося розширяти нашу матеріально-технічну базу.

- А землі для обробітку збільшувати будете?

- Поки що нам вистачає й нинішніх площ. Але, якщо люди будуть здавати нам свої земельні паї, то відмовлятися ми не будемо. Наприклад, до нас багато звернень від жителів з Оліївської сільради. Але у нас ще не всі орендовані землі рекультивовані - на деяких через довгі роки без обробітку вже росте ліс. І хоча ми ці землі поки що не обробляємо, люди все одно отримують орендну плату.

І все ж ми йдемо назустріч тим, хто звертається до нас з пропозицією здати свої паї в оренду. Більше того, все оформлення ми беремо на себе. Навіть спадщину допомагаємо переоформити. У нас у Вересах було шістдесят чоловік, які вважали, що вже ніколи не використають свої земельні паї, бо не оформили спадщину. Ми всім їм допомогли вирішити всі юридичні питання і люди зараз мають свідоцтва на землю батьків та здають ці землі нам. І дуже вдячні за це.

То ж всі бажаючі можуть звертатися за телефоном 067-409-78-26.

І взагалі, ми не стоїмо осторонь від життя громади і намагаємося допомагати землякам у всьому - від оформлення будинку до спонсорської допомоги школі. Якщо буде звертатися й місцева влада, то будемо співпрацювати й у цьому напрямку.

-Дякую за розмову. Бажаю успіхів.


Сергій Юрченко

На фото: працівники ТОВ "Агро-Юніверсал"- Андрій Стройванс, керівник Ніна Захарчук, Петро Рожко, Олена Сікайло на зерноскладі, де розвантажується насіння для майбутнього урожаю.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...