» » На Житомирщині масово гине риба на річках


На Житомирщині масово гине риба на річках

10-08-2017, 13:05
Переглядів 2460
На Житомирщині масово гине риба на річках
8 та 9 серпня 2017 року стали трагічними для річок Житомирської області.

В результаті реагування на звернення небайдужих громадян на «гарячу лінію», представниками Управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області та Державної екологічної інспекції у Житомирській області було зафіксовано три факти масової загибелі риби.

Так, 8 серпня, працівники Житомирського рибоохоронного патруля оглянули правий берег ставу, розташованого в руслі р.Мика в межах м.Радомишль, в результаті чого була виявлена загибла риба, а саме: плітка, окунь, щука, в загальній кількості майже 1200 екземплярів. Також було встановлено, що вода в річці була світло-зеленого кольору та мала неприємний запах.

В той же день, оглянувши місце події в с.Лука на р.Гуйва в районі центрального мосту, представники рибоохоронного патруля виявили у воді та прибережних заростях більше 2200 екземплярів різних видів загиблої риби: окунь, плітка, карась, щука, ротань, лин та інші. Вода в річці під час обстеження мала каламутний жовто-зелений колір та неприємний специфічний запах.

9 серпня в м.Житомирі рибоохоронний патруль провів обстеження лівого берегу р.Тетерів в районі Гідропарку. Було зафіксовано, що вода в річці має природній колір та запах, проте, при обстеженні водойми було виявлено близько 2400 екземплярів загиблих водних біоресурсів, серед яких були лящи, судаки, щуки, коропи, окуні, раки тощо.

По даним фактам були складені Акти обстежень місць загибелі риби. Для з’ясування причин загибелі, працівниками Державної екологічної інспекції у Житомирській області, були відібрані, у відповідних місцях, проби води для проведення лабораторного аналізу, а Житомирським рибоохоронним патрулем – зразки загиблої риби, які направлені на дослідження до Житомирської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини.

На даний час очікуються висновки щодо причин загибелі водних біоресурсів та підраховуються збитки.

Вже вкотре за короткий термін в Житомирській області спостерігається масовий замор водних біоресурсів. Що це? Природні катаклізми чи екологічне лихо? Маємо надію, що причини будуть з’ясовані. В будь-якому випадку, звертаємося до всіх громадян – не будьте байдужими, бережіть навколишнє середовище, думайте про майбутнє, в якому будуть жити наші діти.

Якщо ви стали свідком недбайливого ставлення до водних ресурсів нашої області, а саме: забруднення водойм, шляхом скидів шкідливих та отруйних речовин, каналізаційних стоків тощо, організаціями, підприємствами, закладами загального харчування, просимо повідомляти на «гарячу лінію» за номерами телефонів: (0412)24-57-81 та +380-67-414-60-74.

На Житомирщині масово гине риба на річках
На Житомирщині масово гине риба на річках
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...