У Житомирському районі створюється ще одна ОТГ » Сільське життя


» » У Житомирському районі створюється ще одна ОТГ


У Житомирському районі створюється ще одна ОТГ

9-08-2017, 10:07
Переглядів 1356
У Житомирському районі  створюється ще одна ОТГ
27 липня депутати обласної ради підтримали утворення у Житомирському районі ще однієї об'єднаної територіальної громади. Мова йде про Оліївську ОТГ, що об'єднуватиме 9 населених пунктів Оліївської, Кам'янської сільрад Житомирського району та Троковицької сільради Черняхівського району. На третьому році цієї «реформи», на даній сесії облради вдалося оформити на Житомирщині лише сім нових ОТГ, що засвідчує її непопулярність серед селян та різке зменшення темпів проведення.

А для новостворюваної Оліївської сільради у складі ОТГ настає період очікування. Обласна влада має надіслати до Кабміну пропозиції щодо внесення змін до обласного Перспективного плану утворення ОТГ, оскільки в існуючому плані Оліївка та Кам'янка мали відійти до ОТГ з центром у місті Житомир. Уряд має затвердити ці зміни, Центральна виборча комісія призначитиме вибори сільського голови та депутатів сільської ради, а Верховна Рада має внести зміни до державного бюджету, щоб виділити кошти на ті місцеві вибори. І лише після цього жителі цих сільрад обиратимуть свій орган влади.
За минулорічним досвідом створення Станишівської ОТГ даний процес може затягнутися аж до грудня.

До речі, рішення останньої сесії сільради стосується й Станишівської сільради, оскільки за нещодавно прийнятим законом, до неї висловила бажання приєднатися Іванківська сільрада сусіднього Андрушівського району.

Це питання також має пройти ту ж процедуру, як і з Оліївською ОТГ. Проте тут виникає одна колізія, яку потрібно буде вирішувати.

Річ у тім, що на території Станишівської сільради навіть разом з Іванківською сільрадою проживатиме така кількість населення, яка дозволяє мати у складі сільської ради 26 депутатів. Але ж до Станишівської сільради вже обрано саме таку кількість обранців. Що ж тоді робити?

Є кілька варіантів: призначати нові вибори, переробивши виборчі округи і включивши нову сільраду; позбавити кількох депутатів мандатів і віддати їх іванківцям, які мають провести вибори до місцевої ради; збільшити кількість депутатів Станишівської сільради і провести вибори в Іванківцях.

Хоча ці пропозиції є чисто теоретичними і законом не передбачені. Це ще раз засвідчує законодавчу непідготовленість цієї «реформи» з «децентралізації» навіть на третьому році її проведення.

Та й який може бути результат цієї «реформи», яка виконується лише за завданням Міжнародного валютного фонду для отримання кредитів, а не з дозволу українського народу, якого нинішній режим взагалі не помічає.

Та й шахрайство зі сторони «команди Порошенка», коли сільради обікрадені податком на доходи фізичних осіб і його віддано лише ОТГ добром не закінчиться. Негативний досвід «зразково-показової» Тетерівської ОТГ є яскравим тому прикладом.

Тарас Надійний
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...