Хто викинув рештки тварин біля села Кам'янка? » Сільське життя


» » Хто викинув рештки тварин біля села Кам'янка?


Хто викинув рештки тварин біля села Кам'янка?

25-07-2017, 21:10
Переглядів 2079
Хто викинув рештки  тварин біля села Кам'янка?
Під Житомиром люди виявили незаконний скотомогильник. Про сморід та розкидані неподалік водойми залишки тварин місцеві повідомили владу.
В.о. начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Микола Міщенко.розповів:


- Нам надійшло повідомлення про те, що поблизу Житомира по трасі, неподалік села Кам'янка, там де знаходиться несанкціоноване звалище різних відходів, виявили рештки різних тварин: і великої рогатої худоби, і свиней. Від населеного пункту це несанкціоноване звалище знаходиться на відстані близько 2 кілометрів, від водойми - 150 м. Вчора виїжджали наші працівники розібратися з ситуацією, були й раніше на тому місці. Там же були виявлені бірки великої рогатої худоби, за ними ми вияснили місця, де були ідентифіковані тварини: це підприємства у Волинській та Тернопільській областях. Вже зробили запит на керівників цих фірм, аби дізнатися, кому вони реалізовували цю худобу, чи, можливо, вивозили рештки. Також сьогодні на місце виїжджав голова Житомирської РДА, слідчо-оперативна група, яка зафіксувала повідомлення про виявлені відходи. О 12:00 у кабінеті голови РДА збиралася комісія, яка вирішувала, що ж робити далі з цими рештками тварин. Але попередньо вирішили, що перекопається дорога до того несанкціонованого сміттєзвалища, спаляться рештки тварин та продезінфікується. Якщо буде знайдений власник - це робитиме він, або за власні кошти, більше за все, утилізуватиме Житомирська РДА. А взагалі, інформація про знайдені рештки великої рогатої худоби нам надійшла ще з 30 червня, і з того часу воно все тягнеться.


Пройшло засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації


25 липня під керівництвом голови Житомирської райдержадміністрації Сергія Микитюка пройшло засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при РДА.

На порядку денному засідання було питання про ліквідацію несанкціонованого сміттєзвалища із відходів тваринного походження на території Кам'янської сільської ради.

Заслухавши та обговоривши інформацію голови райдержадміністрації С.Микитюка та в. о. начальника управління Держпродспоживслужби в Житомирському районі Бориса Гущина щодо виявлення факту звалу відходів тваринного походження, і оскільки відходи є особливо небезпечними і можуть нести в собі збудники інфекційних хвороб, та встановлено, що дані відходи є від тварин, які були забиті чи загинули від хвороб невстановленої етіології, керуючись ст. 1.2. Правил облаштування і утримання діючих (існуючих) худобомогильників та біотермічних ям для захоронення трупів тварин у населених пунктах України, керуючись частиною 4 ст. 9, ст. 12, ст. 21 Закону України "Про відходи", Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при райдержадміністрації вирішила:

- взяти на облік відходи тваринного походження, що знаходяться на несанкціонованому сміттєзвалищі на території земель запасу Кам'янської сільської ради (відповідальний - Кам'янська сільська рада);

- нарахувати збитки, завдані державі відповідно до методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства (відповідальний - в.о. начальника Державної екологічної інспекції в Житомирський області Зибалов С.В.);

- забезпечити ліквідацію даного несанкціонованого звалища відходів, шляхом спалювання на ділянці із максимальним рівнем стояння ґрунтових вод не менше 2,5 м від поверхні ґрунту (відповідальний - Кам'янський сільський голова).

Окрім того, Житомирська районна лікарня ветеринарної медицини (Вітюк С.Д.) на територіях ліквідації несанкціонованого звалища відходів та спалювання відходів має провести дезінфекцію у відповідності до вимог.

У свою чергу районне відділення поліції Житомирського відділу поліції ГУНП в Житомирській області (Крошко С.О.) має забезпечити проведення розслідування щодо встановлення власників відходів на несанкціонованому звалищі відходів та притягнення їх до відповідальності.

Також районне відділення поліції Житомирського відділу поліції ГУНП в Житомирській області (Крошко С.О.) спільно з управління Держпродспоживслужби району (Гущин Б.Б.) має провести перевірки громадян, які займаються подвірним забоєм сільськогосподарських тварин в районі на предмет причетності до організації звалу відходів.

Під'їзд до місця несанкціонованого звалища передбачається перекопати ровом задля унеможливлення злочинних дій надалі.

Визначитися з підрядником робіт для ліквідації звалища відходів та їх фінансуванням має Кам'янська сільська рада.

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...