» » Черговий скандал у показовій Тетерівській "резервації"


Черговий скандал у показовій Тетерівській "резервації"

1-07-2017, 09:33
Переглядів 2524
Черговий скандал у показовій Тетерівській "резервації"
Тетерівська ОТГ знову дивує своєю незрозумілою політикою в галузі освіти. Після спроби закрити Корчацьку школу керівництво разом із депутатами взялися за Денишівську ЗОШ І-ІІІ імені В.Г.Бондарчука.

Навчальний заклад не ліквідують, але хто з 1 вересня буде ним керувати - невідомо.

До 20 серпня за умовами контракту директоркою Денишівської школи залишається Лариса Вербило. На сесії Тетерівської сільської ради, що відбулася 20 червня, їй контракт не продовжили, а нового керівника не призначили.

Ще у травні Лариса Вербило написала заяву з проханням розглянути питання щодо продовження контракту. За цей час ніхто із посадовців з нею не зустрічався і не розмовляв. Лише 19 червня до неї зателефонували із сільської ради та запросили на сесію. Таке затишшя викликало занепокоєння у директорки, педагогічного колективу та батьків учнів. За 9 років під керівництвом нинішньої директорки школа позитивно змінилася. Протягом 2008-2016 років Денишівська ЗОШ була беззаперечним лідером у рейтингу навчальних закладів Житомирського району. Та й сама Лариса Василівна у 2014 році потрапила до десятки кращих директорів України за підсумками конкурсу «Вчитель року» в номінації «Директор школи».

Лариса Вербило впевнена, що її присутність на посаді директора не бажана для керівництва Тетерівської ОТГ. Вона пригадує, як начальник відділу освіти виконкому Тетерівської сільради Віктор Весельський кілька разів запитував, чи не збирається вона писати заяву про звільнення за власним бажанням.

«Якось Віктор Весельський був у нашій школі і сказав мені, що з вами далі контракту продовжувати не буду», - розповідає Лариса Вербило. Така відкрита заява насторожила директорку. Поки депутатський корпус готувався до сесії, батьки учнів були на прийомі в заступника голови облдержадміністрації Ярослава Лагути, написали звернення на ім’я голови ОДА та депутатам Тетерівської сільської ради, щоб підтримати кандидатуру Лариси Вербило на посаду директора. Щоправда, всі ці зусилля виявилися марними.

Коли на сесії підійшли до розгляду кадрового питання по Денишівській ЗОШ, із виступом вийшов В. Весельський. Зі слів колективу навчального закладу, його риторика була дуже подібною до того, що він говорив на адресу директорки Корчацької школи Лариси Галицької.

Мова йшла про численні порушення, виявлені під час перевірки, але конкретними фактами чиновник не оперував. Працівники відділу освіти, справді, відвідали школу після того, як батьки дітей були на прийомі в заступника голови ОДА. Та тільки наказу на проведення перевірки вони не показали і потім жодних рекомендацій щодо виправлення недоліків не надсилали.

Сама ж Лариса Вербило пригадує потік бруду, який виллявся на неї під час сесії: «Начальник відділу освіти почав із того, що директор ігнорує звіти і комунікацію. Та це неправда, бо ми вчасно все подаємо і відповідаємо на листи. З його боку був наклеп, що я нібито збирала проти нього підписи».

На сесії ніхто навіть не згадав про клопотання, які надійшли в підтримку кандидатури Лариси Вербило від педагогічного колективу, батьків школярів та обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Відтак, із 16 присутніх на сесії депутатів 8 проголосували проти продовження нинішньому директору контракту ще на 1 рік, 5 – утрималися і 3 було «за». Жодних пояснень, чому та чим не влаштовує депутатів, Лариса Вербило не почула.

Вже після сесії вчителі ознайомилися з її протоколом. У колективі його називають сфальсифікованим, адже вказані у списку виступаючих люди навіть не брали слова. Тетерівська ОТГ вже не раз прославилася своїми інноваціями та особливостями прийняття рішень. До речі, Лариса Вербило депутат Житомирської районної ради від Блоку Петра Порошенка. Зі своїх депутатських коштів вона вже виділила 221 тис. 331 грн. на рідну школу для обладнання комп’ютерного класу конференц-залу. Цього року Денишівська ЗОШ разом із 5 іншими навчальними закладами області отримала сертифікат від Міністерства освіти і науки України в рамках проекту «Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу».

Педагогічний колектив впевнений, що ініціатива Лілії Гриневич «Нова українська школа», на 50% реалізована у Денишівській ЗОШ вже зараз. Більше того, депутати забули, що таке людяність. Не так давно вони несли квіти на могилу трагічно загиблого чоловіка Лариси Вербило. А тепер вирішили психологічно дотиснути вразливу й слабку жінку.

У Лариси Вербило своє пояснення, чому їй не продовжили контракт: «Ніхто не спілкувався з батьками, вчителями, дітьми, аби була повна картина ситуації у школі. Питання так і залишилося невивченим, а депутати керувалися, вибачте на слові, розсадником пліток. Знаю, що комусь дуже заважає моя компетентність. Навіть впевнена, що на мою посаду, точніше на все готове, є своя людина. Ця школа – моє життя. У роботі я керувалася сильною мотивацією, аби зробити сільську школу потужною, яка даватиме дітям сильні знання. Думаю, нам спільно є чим пишатися, але цю роботу не цінують. Закрадається думка, чи це стало своєрідною розправою з боку колишніх «регіоналів»?».

З третього липня Лариса Вербило у відпустці. Після останньої сесії сільської ради з нею ніхто не розмовляв про те, чи буде вона, як вчитель із 33-річним педагогічним стажем викладати в школі українську мову і літературу. Незрозуміло і з директором, якого від 20 серпня в школі не буде.

Але якщо взяти до уваги те, що денишівські освітяни у 2015 році підтримували ганебну справу знищення українського села шляхом незаконної ліквідації чотирьох сільрад та створення "резервацій", то можна сказати, що вони "напоролися на те, за що боролися".

"Раби адмінресурсу" з душею галерного раба, які й виховують таких же рабів, мають сліпо виконувати всі вказівки влади. А то влаштували тут "вибрики". У тоталітарній державі часів Порошенка такого бути не повинно. "Європейські цінності", які у Денишівській школі пропагують заповзято, цього не передбачають. І у Європі жоден директор школи не буде повчати редакцію газети, що їй потрібно друкувати.

На фото: Лариса Вербило (у центрі) із заступниками. Січень 2015 року. Фото з архіву редакції газети "Сільське життя"

За повідомленням Житомир-онлайн
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...