Станишівська ОТГ: шість місяців становлення » Сільське життя


» » Станишівська ОТГ: шість місяців становлення


Станишівська ОТГ: шість місяців становлення

13-06-2017, 10:52
Переглядів 668
Станишівська ОТГ: шість місяців становлення
Як відомо, 18 грудня 2016 року відбулися перші вибори у новоствореній Станишівській ОТГ, в ході яких було обрано 26 депутатів сільради та сільського голову - Юрія Матвійчука. До нового адміністративно-територіального утворення ввійшли землі та мешканці ліквідованих Зарічанської, Станишівської, Пісківської, Луківської, Ліщинської та Туровецької сільрад. Як відбувається становлення цього утворення кореспонденту газети «Сільське життя» розповів очільник громади - в будівлі контори колишнього колгоспу «Зоря», в кімнаті, де колись розміщувався кабінет В.Галицького - добре відомого в області керівника місцевого сільгосппідприємства. Саме тут тимчасово розміщується виконавчий апарат ради Станишівської ОТГ.

- Юрію Вікторовичу, розкажіть, будь ласка, з якими показниками в роботі зустрічає Станишівська сільрада перші шість місяців у новому статусі?

- Перше півріччя нашої роботи було націлене на розбудову нового органу влади, створення його організаційно-штатної структури, ліквідацію колишніх сільрад, розробку плану соціально-економічного розвитку наших населених пунктів.

У нас обрана і постійно функціонує сільська рада з 26 депутатів, утворено постійні депутатські комісії, створено виконавчий комітет ради та апарат управління громадою, який забезпечено усім необхідним для нормальної праці.

Вся ця діяльність вимагає від нас великих зусиль, але ми з нею впоралися, не припиняючи при цьому щоденної роботи щодо забезпечення життєдіяльності та розвитку сіл нашої громади.

- Як відомо, результати роботи будь-якого органу місцевого самоврядування багато в чому залежать від наповнення його бюджету...

- Тут у нас ситуація нормальна - за 5 місяців поточного року очікуємо на перевиконання. Найбільше надходжень ми отримуємо від ПДФО, який залишається у нашій казні на рівні 60%.

Менше запланованого ми отримали від акцизного збору, бо держава вчергове змінила його розмір для сільського бюджету, хоча з 1 липня нам обіцяють його підняти.

- Апарат управління громади тимчасово переїхав до офісу Станишівського овочевого комбінату. Що буде з будівлею сільради?

- Приміщення Станишівської сільради очікує капітальна реконструкція з добудовою другого поверха. Згідно проектно-кошторисної документації (ПКД) вартість робіт становить 3,5 млн. грн. Сподіваюся, що до кінця поточного року ремонт завершиться.

- А яка організаційно-штатна структура виконавчого апарату?

- Вона передбачає 60 посад. Голова, два заступники, які вже приступили до роботи після спецперевірки, оргвідділ, юридичний, земельний, культури, сім'ї та молоді, по роботі з дітьми та інші. Для більш ефективного керівництва медичною галуззю, ми створили комунальну установу "Амбулаторія загальної практики сімейної медицини", а тому працівники ФАПів та амбулаторій вже попереджено про істотні зміни в умовах праці.

Відділ освіти ми плануємо створити з липня поточного року. До того відділ освіти РДА має завершити цей навчальний рік, а далі ми фінансуватимемо галузь самі. Через це ми не могли провести чимало робіт у закладах освіти, бо не можна фінансувати з двох бюджетів. Тому у першому півріччі наша увага в освіті була зосереджена на розробці ПКД, які у другій половині року ми профінансуємо.

- Юрію Вікторовичу, як відомо, в ході децентралізації ОТГ рекомендовано мати рятувальників, відділення поліції, держказначейство...


- Я вважаю, що тут доцільно дотримуватися принципів поступовості та доцільності. Якщо нас поки що влаштовує співпраця з районним держказначейством, то навіщо нам створювати й нас цю структуру? Щодо відділення поліції, то у правоохоронних органах відбуваються постійні зміни, а тому, на мою думку, потрібно дочекатися якоїсь стабільності, щоб приймати якесь рішення.

Більш реалістично поки що виглядає створення команди рятувальників разом з пожежними. З цього приводу ми зараз вивчаємо пропозиції Державної служби надзвичайних ситуацій і можливо незабаром у нас з'явиться пожежне депо десь посередині громади - у Пісках, наприклад.

Поки що вважаю більш доречним створення Центру надання адміністративних послуг. До речі, найближчим часом, за рахунок кадрових перестановок, ми маємо скоротити кількість посад апарату на десять чоловік.

- Коли у селах буде обрано повноцінних старост?

- Поки що наші представники у селах процюють у статусі «виконуючих обов'язки старост». Згідно закону саме наша рада має призначати вибори старост, але депутати не вважають за доцільне призначати вибори найближчим часом.

До речі, жителі наших сіл можуть звертатися до в.о. старост з тих самих питань, що й раніше, а тому ніяких незручностей після ліквідації сільрад вони відчувати не повинні.

- Юрію Вікторовичу, наших читачів цікавить, які ж плани керівництва Станишівської сільради відносно їхніх населених пунктів. Якщо можна, розкажіть по кожному селу.

- Давайте почнемо із Зарічан. Найближчим часом тут плануємо термосанацію школи, Будинку культури. З будівництвом дитсадка, нажаль, виникла серйозна проблема - колишні архітектурні фірми, що складали ПКД на замовлення Зарічанської сільради не провели відповідні геолого-розвідувальні роботи і не врахували, що на місці будівництва грунтові води починаються на глибині 0,6 метра, а тому цокольне приміщення будувати там просто неможливо. Зараз ми перероблюємо КПД і почнемо будівництво.

На жаль, допущено помилки й під час проектних робіт щодо реконструкції медамбулаторії: не передбачено ні забезпечення водою, ні водовідведення. Тому й тут потрібно розробити нову ПКД, а затим завершувати реконструкції цієї медичної установи.

Також у приміщенні колишньої сільради ми плануємо розмістити керівництво комунальної установи, що керуватиме медициною.

У Зарічанах, як і в інших населених пунктах ми плануємо, де завершити, де продовжити облаштування освітлення вулиць та ремонт доріг.

У Станишівці, окрім будівлі сільради, плануємо довершити ремонт школи, а у вересні відкрити й стадіон, який буде одним з найкращих в районі і значно пришвидшить розвиток спорту і у Станишівці, й у всій громаді.

У Пісках плануємо ремонт школи та амбулаторії, Будинку культури.

У Луках також маємо зробити чимало важливих справ. Потрібно облаштувати територію навколо дитсадка - зробити ігрові майданчики з навісами, огородити. Також, на прохання місцевих жителів, маємо намір створити ще одну групу у дитсадку за рахунок звільнення приміщення від переносу старостату в іншу будівлю - приміщення, що порожнє поруч з медамбулаторією.

Також маємо вирішити питання з опаленням спортивної зали місцевої школи, а також приміщення початкових класів.

Давно визрів й ремонт луківського Будинку культури, який дістався нам у спадок в аварійному стані, тому ми зараз вирішуємо, як це краще зробити.
У Млинищах будівля з клубом та бібліотекою у досить нормальному стані, але потребує внутрішнього ремонту та ремонту фасаду. Як відомо, у нас дві школи - Зарічанська та Ліщинська - опалюються газом, а тому плануємо перевести їх і на твердопаливні котли. Також на ліщинську школу очікує й термосанація, як і на місцевий дитсадок.

У Ліщині в останні роки визріло питання перенесення місцевої медичної амбулаторії в інше місце через те, що фундамент осів і в стіні з'явилася тріщина. Так, у нас визріло рішення перенести її у приміщення колишньої сільради. Також у Ліщині варто зробити ремонт Будинку культури.

У Туровці великих перестановок не передбачається. Будівля колишньої сільради невелика і якраз підходить для розміщення старостату. Ми там плануємо замінити вікна у приміщенні колишньої школи, де розміщується зараз дитсадок, бібліотека, спортивна зала та пошта, а також продовжити освітлення вулиць та ремонт доріг, зокрема, на в'їзді до Туровця та на Грабівку.

Ось такі у нас плани роботи на нинішній рік. Сподіваюся, що ми їх виконаємо.

- Під час створення нових ОТГ, сільські голови часто сподіваються, що багато чого в селі вдасться зробити за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Чи вдалося вам залучити це джерело фінансування?

- Ми також подали чотири пропозиції. Але пройшли лише дві з них - освітлення сіл Скоморохи та Піски.

- Юрію Вікторовичу, ви вже шість місяців очолюєте нове адміністративно-територіальне утворення. Які ви вбачаєте недоробки держави у ході цього реформування?

- Тут нашим законодавцям є ще над чим працювати. Негайно потрібно приймати закони, що визнані урядом терміновими. Нажаль, народні депутати відверто ігнорують ними.

Щодо перших півроку роботи у нових умовах, то хочу сказати, що давно назріло питання передачі земель за межами населених пунктів у відання сільських рад і ОТГ. Зараз це призводить до їхньої безконтрольності і значних зловживань зі сторони працівників держгеокадастру, "чорних лісорубів", "піщаних бізнесменів", шахрайства з водоймищами тощо.

-Дякую за розмову. Бажаю успіхів.

Сергій Юрченко
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...