Кам'янка об'єднується, але без оптимізму » Сільське життя


» » Кам'янка об'єднується, але без оптимізму


Кам'янка об'єднується, але без оптимізму

30-05-2017, 13:26
Переглядів 1022
Кам'янка об'єднується, але без оптимізму


Кам'янська сільська рада, до складу якої входять села Кам'янка, Сонячне, Довжик та Новоселиця, в останні роки показує приклад позитивного розвитку місцевих громад. Тут зроблено багато добрих справ для людей. А якби київські можновладці не забрали у них ще й податок з доходу фізосіб, то покрщення було б вдвічі більшим. І все ж, виконуючи вказівки зверху, кам'янці вирішили ліквідувати власну сільраду і об'єднатися в ОТГ з центром в Оліївці. Чому? Про це кореспонденту «Сільського життя» розповів Кам'янський сільський голова Валерій Петрук.

Кам'янка об'єднується, але без оптимізму


-Валерію Митрофановичу, розкажіть, будь ласка, нашим читачам, чим живе зараз ваша громада?

- Мешканці та місцева влада Кам'янської сільської ради продовжують типове життя сучасного українського села - намагаємося зробити все від нас залежне, щоб допомогти людям виживати у цих непростих умовах нинішнього сьогодення.

Як відомо, вирішення багатьох питань з життєдіяльності громади залежить від наповнення її казни. То ж, якщо взяти фінансову сторону нашого життя, то варто зазначити, що тут справи у нас йдуть непогано.

Так, доходи минулорічного бюджету у нас склали 152% до плану, а за перший квартал поточного року перевиконання склало 160 %.
Завдяки цьому нам вдалося зробити багато добрих справ.

У Сонячному освітлено вулиці, у Довжику та Кам'янці проведено ремонт доріг, капітально відремонтовано клуб у Сонячному, облаштували сцени у клубах Сонячного, Довжика, пошито костюми для художньої самодіяльності, облаштували кладовища, підремонтували пам'ятники воїнам-визволителям за межами села та біля Будинку культури у Кам'янці, продовжується утеплення та ремонт дитсадка "Золоте сонечко" у Кам'янці.

Також цього року ми плануємо провести капітальний ремонт кам'янського БК, оскільки капремонт закладів культури в інших селах вже завершено. В ході цієї реконструкції ми переобладнаємо й котельню під спортивну залу.

Не забуваємо ми й про підростаюче покоління - цього року закупили й встановили два дитячих майданчики у Сонячному та Кам'янці. За допомогою депутата облради Р.Павлюка сподіваємося встановити такий майданчик й у Довжику. Якщо це не вдасться, то зробимо це за власні кошти.

На даний час завершуємо у Довжику обладнання вуличного освітлення - по вулиці Богдана Хмельницького, затим перейдемо до 1-го провулку Арзамакіна у Кам'янці та закінчимо освітлення й Сонячного - в районі нового масиву.

Також з сільського бюджету виділено кошти на ремонт дороги по вулиці Б.Хмельницького у с. Довжик та поточний ремонт дороги на вулиці Садовій у Кам'янці.

Як відомо, опалення будівлі нашої сільради вже кілька років провадиться на твердому паливі, і, щоб ще більше економити на цьому, ми вирішили цього року утеплити нашу будівлю.

То ж цього року ми намагаємося зробити все по максимуму, бо невідомо яким буде рік наступний. А якщо ми ввійдемо в об'єднану громаду, то кошти будуть виділятися з бюджету новоутвореної структури.

- Хто є найбільшими наповнювачами бюджету сільради?

- Минулорічний наш бюджет склав 4 мільйони гривень. Варто зазначити, що ще чотири мільйони від нашої сільради пішло до бюджету районної ради - за рахунок податку з доходів фізичних осіб (ПДФО).

Найбільше до нашого бюджету сплачують СТО «Житомиравто» та підприємства з Довжика.

- Що найближчим часом планує зробити місцева влада?

- Наша увага зосереджена на виконанні плану соціально-економічного розвитку населених пунктів Кам'янської сільради, що прийнятий на сесії.
До того, що вже сказано, нам потрібно зробити інвентаризацію земель, на що сподіваємося залучити кошти з районного бюджету. Також нагальним питанням є ремонт дороги у Сонячному, де проходить маршрут транспортного сполучення № 110, оскільки вона у такому стані, що власник маршруту може відмовитися обслуговувати людей. Зараз ми взяли цю дорогу на баланс сільської ради і виділяємо кошти на ремонт.

-Валерію Митрофановичу, наша редакція також відзначає, що на території Кам'янської сільради зроблено багато добрих справ. І ваш потенціал ще багато в чому не розкритий. То чому ж, ви вирішили ліквідувати власну сільраду і створювати ОТГ з центром в Оліївці?

- Ви знаєте, що я був і залишаюся противником «децентралізації» і об'єднання громад у тому вигляді, що запропоновано урядом. Тим більше, що кам'янська громада є самодостатньою і могла б розвиватися значно результативніше, якби державні чиновники не забрали у нас податок ПДФО.
Але ми є свідками того, що відбувається в Україні та області. Верховна Рада продукує все більше законів, що обмежують права громад і посилюють фактор примусовості у справі об'єднання громад, яка не є популярною в народі.

Влада проявила себе так само й під час перейменування вулиць: люди були проти, але голова ОДА своїм розпорядженням надав нові імена майже восьми сотням вулиць, чим додав зайвого клопоту і органам місцевої влади, й жителям, особливо, під час оформлення субсидій.

Так от, щоб не потрапити під примусове об'єднання ми вирішили піти на найбільш прийнятний для нас його варіант. Тим більше, що згідно з обласним перспективним планом, автора якого, до речі, ми не можемо віднайти вже два роки, Кам'янка має відійти до міста Житомира, з чим абсолютно не згодні наші жителі.

Тому, за ініціативи Оліївської ради, та за підтримки її Троковицькою сільрадою Черняхівського району, ми зараз проводимо процес створення Оліївської ОТГ.

Причому ми не поспішаємо, як це було під час створення інших ОТГ, витримуємо всі строки. Щоб потім до нас не було ніяких нарікань.

Правда, міська та обласна влада у цьому питані постійно щось «крутить»: то погоджується, то - ні.

- А в чому причина?

- Причин тут дві. Перша це та, що міська влада Житомира, хоче «відкусити» від Оліївської сільради землі, що межують з обласним центром. А друга причина полягає в тому, що Черняхівська РДА хоче затягнути Троковичі у новостворювану нею ОТГ.

- Якщо припустити, що ви об'єднаєтеся, як задумали, з центром в Оліївці, то там будівля сільради надто мала, щоб розмістити всі служби...

- Ми вже думали над цим і один з варіантів може бути розміщення працівників виконкому ради у приміщеннях, що розташовуються на в'їзді в Оліївку - на території колишнього колгоспного тракторного парку. Звичайно, після відповідного ремонту.

- А наскільки фінансово спроможною буде Оліївська ОТГ?

- Доходи очікуються більше 36 млн. грн., а витрати - 21 мільйон. Тобто профіцит складатиме 15 млн. грн. і Оліївська ОТГ буде спроможною.
Але я ще раз наголошую, що якби я не був переконаний, що у 2018 році настане час примусового об'єднання, то не пропонував би землякам ліквідовувати свою сільраду.

- Але ж примусовим приєднанням погрожували й у 2015, 2016, 2017 роках, але цього не сталося...

- Я хочу ще раз нагадати про те, як перейменовувалися вулиці, і подивіться, що зараз робиться у Верховній Раді. Ніякої впевненості, що нас «добровільно» не приєднають до когось - немає.

- Зрозуміло. Валерію Митрофановичу, скажіть, а якщо буде створено Оліївську ОТГ, ви будете балотуватися на її голову?

- Про це ще говорити зарано, час покаже.

- Бажаю успіхів.


Сергій Юрченко

Кам'янка об'єднується, але без оптимізму
Кам'янка об'єднується, але без оптимізму
Кам'янка об'єднується, але без оптимізму
Кам'янка об'єднується, але без оптимізму
Кам'янка об'єднується, але без оптимізму
Кам'янка об'єднується, але без оптимізму
Кам'янка об'єднується, але без оптимізму
Кам'янка об'єднується, але без оптимізму
Кам'янка об'єднується, але без оптимізму
Кам'янка об'єднується, але без оптимізму
Кам'янка об'єднується, але без оптимізму
Кам'янка об'єднується, але без оптимізму
Кам'янка об'єднується, але без оптимізму
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...