«У мене захворіла дитина...» » Сільське життя


» » «У мене захворіла дитина...»


«У мене захворіла дитина...»

17-05-2017, 07:07
Переглядів 237
«У мене захворіла дитина...»

На жаль, часом усі радості материнства затьмарює хвороба дитини і обставини, коли потрібно звернутися по допомогу до медиків. Так сталося зі мною. Я з дитиною потрапила з інфекційним захворювання у дитяче відділення Житомирської ЦРЛ, де ми провели «незабутній вікенд» з пригодами, шокотерапією та екстримом.
Але все по-порядку.

Через відсутніть місць в інфекційному відділенні дитячої Обласної лікарні, всіх хворих діток відправляли у районне дитяче відділення Житомирської районної лікарні, де окремого інфекційного відділення немає. Діти з інфекційними хворобами тут ніяким чином не ізолюються. Мами разом зі своїми хворими чадами спокійно можуть вийти до кафетерію, аптеки, що знаходяться на першому поверсі лікарні. Такі мами, очевидно, прогулювали уроки медицини і не знають, як передаються інфекційні хвороби, або їм просто начхати на оточуючих, що скоріше всього.

У відділені вільних одномісних палат немає. Тому ми змирилися з тим, що в найближчі дні породичаємося з іншими мамами та нудно нам не буде. В палаті був мікс діагнозів, та ще й такий - що якщо якоїсь хвороби не мав - то матимеш...

Приїхали - будуть лікувати чи то заліковувати. Це вже як пощастить, бо медперсонал не дотримується своїх обов`язків.

От, наприклад, медсестра, яка колола антибіотик дитині, навіть руки не мила та не вдягала рукавичок. На моє запитання: "Чи не видає їм держава рукавичок?", вона відповіла здивовано: "Видає… А що вдягнути?" І потім в цих самих рукавичках "обслужила" всіх дітей! А шприци з ліками вже готові лежали в рядочок та чекали на своїх пацієнтів (хоч за статутом, ліки розводяться при пацієнтові).

Наступного дня, посеред коридору, не змінюючи рукавички, інша медсестра взяла аналіз крові з пальчика у всіх діток... Статут? Маніпуляційна?
Стерильність? Хвороби? Ні, не чули...Вся діяльність медперсоналу була порушенням... халатністю...байдужістю!

Ще нам сказали зібрати біологічні речовини для аналізу та запропонували оригінальну тару: баночку з-під майонезу, ампулу з-під антибіотику, ковпачок від голки в якості лопатки (сподіваюся, тут зрозуміло, що для чого) та скельце з скотчем для зіскобу. Виходить, десь складаються голки без ковпачків, що є порушенням (голкоспалювача в маніпуляційній не було).

Так от, повернемося до аналізів, місце їх збору - підвіконня у туалеті. Робиш свої справи і одночасно насолоджуєшся запахами… Аналізи моєї дитини простояли на тому підвіконні та `радували` нюх користувачів туалету 3 дні! На моє запитання, чому не забирають матеріал, медсестра відповіла: " Матеріали не зіпсуються і, якщо там щось є, вони це знайдуть..." Зачепивши інтимне питання туалету, не можу не сказати про замок у ньому, який знаходився зверху на дверях,і діти зростом до 150 см не дотягувалися до нього,тому двері залишалися відчиненими…

Добре запам`яталася "тиха" година у відділенні - купа відвідувачів в палаті (до 15 чоловік). І тут, я вважаю, винні як медперсонал, що не контролював це, так і самі мами, які вважають це нормою. В такі "тихі" години хотілося втекти з палати через шум та спеку. Та втекти було нікуди. Навіть ванна кімната була прокурена. Ви скажете: "А куди персонал дивився"? А я відповім:"Телевізор він дивився".

У відділенні також лежать підлітки, які цю димову завісу створювали потягом всього часу перебування у відділенні. Ніякого контролю та, тим паче, заходів (окрім провітрювання ванної кімнати) персонал не вживав.

Стан палат та речей у дитячому відділенні ви можете побачити на фото. Грибок на вікнах, підлозі, біля раковини. "Комфортабельні" вузькі ліжка з тонюсіньким бруднющим матрасом та подушкою. І на ньому має поміститися мама з дитиною. Хоч я невеличкої статури, а дитина ще грудна - я могла лежати лише на боку. На фото мої ноги після 4 днів "релаксу" на тому ліжку. А стан дитячого манежу просто жахає. Не уявляю маму, яка б лишила там свою дитину.

Мені цікаво, чи перевіряє хтось лікарні? Комісії з Міністерства ОЗ, Райдержадміністрації, інші контролюючі органи? Чи вони сліпі? Сам головний лікар районної лікарні бачив це неподобство??? Сидів на тому ліжку з фанери, ходив тими коридорами? Дивився дипломи своїх працівників?
Бо таке враження, що дитяче відділення сам Бог забув...

А ще, шановні керівники, ну раптом ви все-таки відвідаєте дитяче відділеня, не ходіть попід карнизами в коридорі та біля комоду з телевізором! Зі слів медсестри - вже були прецеденти їх падіння на пацієнтів.
І ще: мило з собою не забудьте взяти, бо у відділенні його ніде нема, хоч списочок на купівлю мила, миючого засобу та рушників був виданий нам у перший день.

Про харчування нічого не скажу - бо не харчувалася в лікарні. В мене і так було достатньо "позитивних" вражень.

Поставте собі запитання:"Хто у всьому цьому хаосі винен?"

Винні самі люди - бо народ і є наша держава, ми є наші освіта, медицина, культура, екологія, дороги… Ми віримо, ми обираємо, ми не знаємо своїх прав та обов`язків і не прагнемо їх виконання. Вірус... байдужості та безвідповідальності, і вакцинація тут не допоможе. Нашим дітям рости у цьому і ми маємо захистити їх від зараження цими вірусами. На щастя, він не передається повітряно-крапельним шляхом.

Україно, українці, житомиряни, еліта та робочий клас, медики, перш за все, почуйте та згадайте, чому ви обрали саме цю професію!? Кому ви служите? Коли кожен від чиновників до прибиральників чітко знатиме це, тоді, можливо, настане лад в державі і ми житимемо в здоровому суспільстві як в духовно- моральному, так і фізичному планах…

Небайдужа мама

Редакція газети «Сільське життя» вважає, що головному лікарю Житомирської ЦРЛ В.Шуляку варто прокоментувати даний лист.


«У мене захворіла дитина...»
«У мене захворіла дитина...»
«У мене захворіла дитина...»
«У мене захворіла дитина...»
«У мене захворіла дитина...»
«У мене захворіла дитина...»
«У мене захворіла дитина...»
«У мене захворіла дитина...»
«У мене захворіла дитина...»
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...