Чи скинуть директори шкіл "ярмо", яке натягнули за вказівкою Кулика? » Сільське життя


» » Чи скинуть директори шкіл "ярмо", яке натягнули за вказівкою Кулика?


Чи скинуть директори шкіл "ярмо", яке натягнули за вказівкою Кулика?

13-05-2017, 13:48
Переглядів 559
Чи скинуть директори  шкіл "ярмо", яке натягнули  за вказівкою Кулика?

У Житомирській районній раді відбувається підготовка до пленарного засідання сесії, що запланована на 16 травня. Попередній розгляд питань відбувається й на засіданнях постійних депутатських комісій. Зокрема, 5 травня відбулося засідання й постійної комісії з гуманітарних питань, охорони здоров'я та соціального захисту населення, яку очолює депутат О.Гребенюк.

Разом з головою районної ради С. Крутієм, заступником голови районної ради О. Білецьким, заступником голови райдержадміністрації М. Козарчуком у засіданні комісії взяли й ряд директорів шкіл району, представники профспілки освіти району.

Річ у тім, що у багатьох директорів шкіл закінчуються терміни контрактів, які з ними заключила районна рада на керування освітніми закладами. Ситуація така, що лише у трьох керівників шкіл з терміном усе гаразд, а іншим потрібно проходити процедуру заключення контрактів з самого початку.

Справа у тому, що у грудні 2011 року, у "регіональні часи", коли сумнозвісний пан Кулик, не лише крав усе безбожно і намагався знищити "неслухняну" редакцію газети "Сільське життя", а й накидав усім посадовцям "зашморги" на шиї, щоб були слухняними, особливо у періоди передвиборчої агітації. З цією ж метою депутатами райради за пропозицією Кулика й було підтримано рішення від 28.12.2011 року про перевід усіх директорів шкіл на роботу за контрактом. І ці директори, на відміну від нашої редакції, мовчки "проковтнули" це рішення й натягнули "ярмо" на шию у вигляді контрактів. Не дивлячись навіть на те, що це рішення було незаконним і Житомирська райрада була єдиною в області, що прийняла подібне рішення.

І от лише зараз вони оговталися і звернулися до депутатів районної ради з проханням відмінити рішення від 28.12.2011 року про запровадження контрактної форми роботи для керівників загальноосвітніх навчальних закладів району та замінити її безстроковим трудовим договором.

Представники профспілки працівників освіти О. Хіміч та О. Любишкін лише зараз, через шість років звернули увагу на те, що профільним законом про освіту не передбачене укладання контрактів з директорами комунальних навчальних закладів.

За переконанням присутніх на засіданні комісії директорів шкіл, вони мають призначатися на посаду райвідділом освіти за погодженням з органами влади.

Директор Березівської школи С. Савіцький висловив думку, що оцінювати роботу директора школи мають професіонали. А щодо участі у цьому громадськості, то кожен директор школи щорічно звітує перед батьками, педколективом, громадськістю.

За словами директора Озерненської гімназії А. Власюка, тодішнє рішення районної ради було швидше політичним, і прийняте всупереч трудовому законодавству та Закону про освіту.При цьому він не згадав, що сам тоді був депутатом Житомирської райради, членом фракції Партії регіонів, а також багато в чому підтримував діяльність "команди професіоналів" пана Кулика.

Під час підведення підсумків розгляду даного питання депутати не прийшли до єдиної думки. Так, голова постійної комісії О. Гребенюк підтримав звернення керівників шкіл щодо скасування рішення районної ради від 28.12.2011 року про введення контрактної системи для директорів шкіл, а троє депутатів-членів комісії утрималися, запропонувавши винести обговорення питання безпосередньо на сесію.

То ж, якщо директори шкіл покажуть на сесії райради себе організованою силою, то вірогідність досягнення ними перемоги у цій справі є досить високою. А як воно станеться - побачимо 16 травня.

Богдан СТРІХА
Чи скинуть директори  шкіл "ярмо", яке натягнули  за вказівкою Кулика?
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...