» » "Батьківщина" проти продажу землі за безцінь


"Батьківщина" проти продажу землі за безцінь

26-04-2017, 11:58
Переглядів 698
"Батьківщина" проти продажу землі за безцінь
19 квітня в Києві відбулися збори громадян України щодо проведення Всеукраїнського референдуму про заборону продажу сільськогосподарської землі, у яких прийняло участь понад 2 тисячі учасників. На зборах було оголошено початок процедури проведення Всеукраїнського референдуму з питання заборони продажу сільськогосподарської землі. Ініціатором даного заходу стала політична партія ВО "Батьківщина" та її лідер Юлія Тимошенко.

Саме тому 21 квітня відбулась прес-конференція голови Житомирської районної "Батьківщини" Юрія Вербилюка, присвячена питанню підготовки до всеукраїнського референдуму, адже на членів ініціативної групи ВО "Батьківщина" з Житомирського району покладено надзвичайно відповідальне завдання - кожен з них має зібрати не менш ніж 300 підписів. Юрій Вербилюк наголосив, що процедура збору підписів має бути виконана з дотриманням усіх вимог діючого законодавства. Адже нинішня влада намагається відкрити ринок землі для продажу сільськогосподарських земель по низьким цінам, щоб дати можливість аграрній мафії купити землю за копійки, у той час коли в Німеччині один гектар землі коштує 20 000 євро.

Водночас голова партійної організації ВО "Батьківщина" пояснив журналістам, що під час зборів громадян України було затверджено склад ініціативної групи у кількості більш, ніж 10 000 осіб. Також він роз'яснив, що мораторій на продаж землі не означає, що якимось чином порушені права власників земельних наділів, які хочуть їх продати, адже на розгляді у Верховній Раді України знаходиться законопроект під авторством лідера ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко, який передбачає, що землю у селян може скуповувати лише держава або спеціально уповноважений державний орган. Таким чином, земля буде у власності держави, а вона буде давати її в оренду фермерам, які готові на ній працювати.

Юрій Вербилюк проінформував про підсумки проведених у Києві зборів громадян, під час яких на посаду уповноваженого представника ініціативної групи за народною ініціативою обрано голову Асоціації фермерів та приватних землевласників та визначено формулювання питання, яке буде винесено на референдум: "Чи підтримуєте ви продовження існуючої заборони на продаж земель сільськогосподарського призначення безстроково?".

Юрій Вербилюк впевнений, що лише народ України у своєму демократичному волевиявленні шляхом проведення референдуму може вирішувати долю своєї землі. Також були висловлені побоювання, що влада олігархів спробує "ламати" ЦВК, аби не допустити проведення референдуму, тож українці мають бути готовими до того, що хтось із членів ЦВК не витримає тиску, та виявиться неспроможним захистити референдум, на якому має вирішитися подальша доля нашої держави.

Прес-служба Житомирської районної партійної організації ВО "Батьківщина"
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...