» » У селі Ліщин працює Інтернет-центр


У селі Ліщин працює Інтернет-центр

12-03-2017, 06:04
Переглядів 1598
У селі Ліщин працює Інтернет-центр

Добре розуміючи, що наявність у сучасній бібліотеці всесвітньої мережі не просто забаганка, а гостра необхідність, Ліщинська сільська бібліотека прийняла участь у проекті "Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету" в рамках програми «Бібліоміст». І ось, нарешті - перемога. Завдяки виграному гранту бібліотека отримала 3 комп’ютери з веб-камерами, навушниками, які підключені до мережі Інтернет. Є зона - Wi-Fi. Завдяки програмі «Бібліоміст» бібліотека має ліцензійне програмне забезпечення корпорації Майкрософт.

У 2012 році в сільській бібліотеці було відкрито сучасний Інтернет - центр вільного доступу до мережі Інтернет», який покликаний перетворити бібліотеку на сучасний інформаційний центр.

З того часу наша бібліотека надає послуги жителям села, використовуючи мережу Інтернет. Одне з основних завдань Інтернет–центру – забезпечення оперативного доступу читачів до різносторонньої інформації.

Інтернет–центр бібліотеки створює рівні можливості у пошуку інформації для людей різних соціальних верств населення і допомагає становленню та розвитку їхньої загальної інформаційної та інтелектуальної культури. Створення Інтернет-центру дозволило значно розширити коло наших читачів, на сьогоднішній день його послугами користуються користувачі різних вікових категорій.

Відкриття Інтернет–центру стало значною подією в житті Ліщинської бібліотеки та її користувачів і від початку своєї діяльності та на протязі цілого часу він надзвичайно швидко сформував контингент користувачів.

Адже читачі отримали безкоштовний доступ до інформаційно–мережевих ресурсів Інтернету, бібліотека стала основним місцем, де відвідувачі мають змогу користуватись ним. За ці роки до мережі «всесвітньої павутини» було майже 60 тисяч звернень. Змінились способи надання бібліотечних послуг.
Велика кількість відвідувань свідчить про популярність Інтернет-центру в селі Ліщин.

Інтернет допомагає задовольнити найрізноманітніші запити користувачів на інформацію, в тому числі і на ту, що відсутня в бібліотеці. Питання, з якими звертаються користувачі різноманітні: від типових, простих до найскладніших: це і перегляд політичних та економічних новин, пошук рефератів, курсових, автомобільні новації, застосування новітніх технологій у медицині, пошук текстів улюблених пісень, вибір товарів через Інтернет-магазини тощо.

Користувачам надаються послуги із запису інформації на оптичний диск та флеш-носії, роздруківку матеріалів, набір тексту.

З метою кращого задоволення потреб користувачів створені рекомендаційні вебліографічні списки сайтів.

Підбір сайтів допомагає в освоєнні фахових навиків і знань, дає певні підказки для здійснення професійної діяльності, можливість завжди бути в курсі новин, кращого досвіду. Користувачі, в першу чергу, здивовані якістю технічного оснащення, а також задоволені безкоштовним доступом до світових інформаційних ресурсів. Особливо вдячні за доступ до Інтернету студенти вузів та учні школи села.

Ведеться документація щодо обліку роботи Інтернет-центру:

- журнал попереднього запису,

- журнал обліку читачів.

Кожний користувач бібліотеки, попередньо записавшись, може впродовж 1 години безкоштовно працювати в Інтернеті.

Завдяки проекту одне з основних завдань бібліотеки - забезпечення читачів оперативним доступом до різносторонньої інформації – набуло реальності. За час роботи Інтернет-центру користувачі здобули навики роботи з комп'ютером, навчилися шукати та опрацьовувати інформацію з Інтернету.
У селі Ліщин працює Інтернет-центр

С.Ю.Панченко, бібліотекар
с.Ліщин
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...