» » Створення об'єднаних громад: відкрито південний «фронт»


Створення об'єднаних громад: відкрито південний «фронт»

5-03-2017, 08:25
Переглядів 983
Створення об'єднаних громад: відкрито південний «фронт»
27 лютого у великій залі Житомирської райради голова Житомирської РДА С.Микитюк та голова райради С.Крутій за участі керівника обласного офісу реформ В.Невмержицького провели нараду з обговорення перспектив створення нових об'єднаних територіальних громад (ОТГ).

Як відомо, після створення у Житомирському районі Станишівської ОТГ, голова облдержадміністрації І. Гундич почав вимагати від керівництва району продовження створення нових громад. І зрозуміло чому - бо лише цю справу поки ще можна представити закордонним кредиторам у вигляді успішної "реформи".
Створення об'єднаних громад: відкрито південний «фронт»

Вже все більше наших співвітчизників розуміють, що на "децентралізацію" очікує таке ж фіаско, як і з "реформами" економіки, поліції, прокуратури, суду, освіти, медицини, але поки влада бачить, що селяни мовчки спостерігають, як нищиться їхнє майбутнє, то процес буде продовжуватися під "бравурні мелодії" провладних олігархічних ЗМІ.

Як би там не було, а у Житомирському районі зараз на перший план виходить протистояння між Новогуйвинською селищною радою та Сінгурівською сільською радою за право об'єднати та очолити села сільських рад південного напрямку: Коднянської, Вертокиївської, Миролюбівської, Озерянківської, Троянівської, Головенківської, Руднє-Городищенської.

Зараз саме йде процес бурхливого обговорення цих двох варіантів. Причому керівництво району виступає за створення південної ОТГ з центром у Новогуйвинському, тоді як Сінгурівський сільський голова, місцеві депутати та люд, категорично відстоюють "пальму першості" саме за Сінгурами.
Причому 25 лютого вже відбувся запеклий "бій" між безпосередніми прихильниками цих варіантів - у Сінгурах відбулося громадське обговорення, на якому новогуйвинці мали переконати їх приєднатися до їхньої громади. Не вийшло. І розмова була дуже гострою.

Ось яку інформацію надав редакції Сінгурівський сільський голова Ю.Прокопець:

"25 та 26 лютого 2017 року в селах Сінгурівської сільської ради пройшли громадські слухання щодо об'єднання в територіальну громаду. За результатами слухань громади сіл Сінгури, Пряжів, Двірець, Волиця, Вишневе прийняли рішення про підтримку створення Сінгурівської територіальної громади.
Результатами слухань по селам:

За Сінгурівську громаду проголосували: с. Сінгури - 185 чол., с. Пряжів - 119 чол., с. Двірець - 50 чол., с. Волиця - 82 чол. та с. Вишневе - 28 чол. Всього - 464 голоси.

За Новогуйвинську громаду проголосували: с. Сінгури - 5 чол., с. Пряжів - 6 чол., с. Двірець - 1 чол., с. Волиця та с. Вишневе - жодного голосу. Всього - 12 голосів".

У такій ситуації виникає питання: чи варто взагалі новогуйвинцям проводити агітацію в інших сільрадах, якщо вони з ними не межують, а тому створити ОТГ у таких умовах не дозволяє закон?

Щодо інших сільрад південного напрямку, то у ініціаторів ще, як мінімум, у двох з них виникнуть проблеми. Судячи з минулого року славетна Кодня навряд чи "ляже" чи то під Сінгури, чи під Новогуйвинське. Тим більше, що коднянцям "локшини" на вуха не навісиш - вони добре знають, що жоден закон не змушує їх "добровільно" знищити свою сільраду і вони можуть ще скільки завгодно залишатися у нинішньому статусі. Жителі Кодні - розумні люди і бачать, що ця "реформа" нічого не дає, тільки породжує ще більше проблем. Вони вимагають справжніх економічних реформ на селі, а не зміни вивісок на сільрадах. І чим вони гірші за сінгурівців, які організовано відстоюють свої інтереси?

Та й Троянів, не менш гордий за Кодню, тим більше, що він вже був навіть районним центром. Тому сільський голова М.Білеуш, авторитетна й дуже досвідчена у справі місцевого самоврядування людина, говорить конкретно: хочете створити ОТГ - давайте, але з центром у Троянові.

І доводи, що 2017 рік - це останній рік "добровільного" об'єднання, а затим примусово приєднають до когось, не проходить, бо таке ж говорили й у 2015 році, й у 2016-му, але нікого примусово не приєднали, а дана "реформа" ще більше пробуксовує.

"Краще б прийняли закон про передачу земель за межами населених пунктів сільрадам", - говорять троянівці народним депутатам, які вже третій рік не можуть прийняти конче необхідні "децентралізації" закони та відповідні зміни до Конституції, без чого ця "реформа" не має законодавчого та конституційного підгрунтя.

Інші ж сільські голови південного напрямку мають незначний стаж роботи на посадах, а тому досвіду поводження у такій неординарній ситуації у них не вистачає. Дехто з них, через брак авторитету, просто сліпо виконує вказівки зверху, приховуючи від земляків правду, що у даній ситуації є й інший варіант - ні до кого не приєднуватися, а залишатися у нинішньому статусі сільської ради.

Як би там не було, а поки що на південному "фронті" найближчим часом увага буде сконцентрована на протистоянні Новогуйвинське - Сінгурі. Хто переможе у цьому особистому двобої, той пройде до другого туру, де буде мати право вмовляти інші громади. Поки що можна констатувати, що й тут використовується не зовсім чесний метод впливу на свідомість людей: їх ставлять перед вибором йти до Новогуйвинського чи до Сінгурів, при цьому замовчується те, що є й третій варіант - залишатися у нинішньому статусі сільради і ні до кого не приєднуватися.

Судячи з виступів на нараді, досить цікавим виглядає розклад щодо створення ОТГ у сільрадах західно-північно-східного регіону.

Почнемо з Левкова. Ні до міста, ні до когось іншого він приєднуватися не збирається. "У нас вже є добре об'єднана громада у складі Левкова, Калинівки та Клітчина і нам більше нікого не треба",- говорить сільський голова Олександр Окоча і його підтримують мешканці цих сіл.

Глибочиця, як відомо, минулого року намагалася створити ОТГ з Вересами та Левковом - не вийшло, бо не змогли визначитися з адмінцентром. До міста Житомира глибочинці приєднуватися також не бажають, бо, як сказав на нараді сільський голова Сергій Сокальський, вони хочуть "зберегти українське село". Тому керівництво Глибочицької сільради почало наступ у коростишівському напрямку: запропонували об'єднатися з Кмитівською та Студеницькою сільрадами. Чим це закінчиться - невідомо, бо даний варіант вимагає внесення змін до обласного перспективного плану, а з цим можуть виникнути проблеми.

Вересівський сільський голова Олександр Шут сказав на нараді, що його громада на громадських слуханнях виступила одностайно за збереження сільради у нинішньому статусі. Він не відкидає обговорення пропозицій щодо об'єднання, але переконаний, що адмінцентр має бути саме у Вересах, бо там для цього є всі умови.

Оліївський сільський голова Михайло Скок, як один з найдосвічедніших у районі, у всіх минулих варіантах приєднання-об'єднання особливої наснаги не проявляв і зараз, оцінивши ситуацію, запропонував свій варіант - створити ОТГ з Кам'янською сільрадою та Троковичами з Черняхівського району. І тут оліївці мають безумовний пріоритет, бо це саме та "коза, яку будуть доїти". Тобто - це багата сільрада, яку нинішні реформатори хочуть "розкуркулити" і запхнути їй у прийми тих, хто за "щасливих" років "незалежності" так і не зміг збудувати заможне європейське життя, та ще й знищили колгоспи, повіривши таким само "реформаторам" у 2000-му році.

Сільські голови із Заможного, Василівки, Березівки та Садок нібито також хочуть створити ОТГ з центром у Березівці, але вони надто "бідні", щоб породити спроможну громаду, а тому навряд чи цей варіант в області пройде. Раніше була спроба створити цю "резервацію" з центром в Іванівці, але зараз чомусь це вже не обговорюється, хоча у Іванівській сільраді майже стільки ж мешканців, скільки у всіх перерахованих сусідніх сільрадах разом. А це важливо під час отримання субвенцій з державного бюджету.

Залишилися лише дві "відрізані" від Тетерівської ОТГ сільради - Високопічська та Глибочанська.

Високопічський сільський голова Анатолій Маслов повідомив на нараді, що на громадському обговоренні у них було прийнято рішення ні до кого не приєднуватися, а залишатися у нинішньому статусі. Проте він не відкидає можливість створення об'єднаної громади з селами Чуднівського та Романівського району. Про спроможність ОТГ у такому варіанті поки що невідомо. Географічно Високопічська сільрада може приєднатися й до Новогуйвинського, якщо Троянівська та Руднє-Городищенська також підуть туди, але ж за методикою створення спроможних громад адмінцентр має бути на відстані до 25 кілометрів.

На нараді ніяких рішень прийнято не було. Лише керівництво району, сільські голови та керівник обласного офісу реформ обмінялися думками. Всі зрозуміли, що основні події найближчим часом розгортатимуться на південному напрямку. У декого виникла думка: а потім час буде згаяно, і ніхто нікуди не піде, просто треба пережити ці лихі часи…

Іван МАРЧУК
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...