» » Створення нових «резервацій» у Житомирському районі: чи почнеться «південний наступ»?


Створення нових «резервацій» у Житомирському районі: чи почнеться «південний наступ»?

19-02-2017, 09:27
Переглядів 715
Створення нових «резервацій» у Житомирському районі: чи почнеться «південний наступ»?
Нашим горе-«реформаторам», які за роки «незалежності» та правління режиму Порошенка провалили всі «реформи», для звіту перед своїми закордонними господарями потрібно проводити хоча б якісь зміни, щоб отримати черговий транш кредитів і після чергової «революції» замість оффшорів не опинитися за гратами. Тому вони знайшли «цапа-відбувайла» у вигляді українського села, яке, за мовчазної апатії його мешканців, заганяють у «резервації» і трезвонять на увесь світ про успіхи у «реформації», яка фактично знищує аграрний потенціал України.

Тільки-но відшуміли пристрасті навколо незаконного створення в нашому районі Станишівської «резервації», як головний ідеолог та головний ворог українського села житомирянин Зубко, який поки що займає посаду віце-прем'єр-міністра, вимагає від місцевої влади продовження «реформи».

Згідно Перспективного плану області, за виконання якого персонально відповідає в облраді «працівник за контрактом» колишній секретар Житомирського міського комітету Комуністичної партії України з ідеологічних питань 75-річний пан Рудницький, тепер у Житомирському районі дійшла черга за південним сільрадами.

Згідно того плану, авторство якого від нашого району вже два роки встановити не вдається, має бути створена Сінгурівська «резервація», яка має «проковтнути» села Коднянської, Миролюбівської, Вертокиївської, Озерянківської, Троянівської, Головенківської та Рудня-Городищенської сільрад.

До цього відповідального моменту Сінгурівський сільський голова Ю.Прокопець готувався відповідально. По-перше, він домігся включення до обласного Перспективного плану створення об'єднаної територіальної громади (ОТГ) з центром у Сінгурах. По-друге, він робить все можливе для покращення села, щоб саме воно мало найбільше шансів претендувати на адмінцентр. По-третє, він вже давно почав широку роз'яснювальну роботу серед сільських голів та мешканців сіл, які «нарізані» до Сінгурівської ОТГ.

Правда тут варто зазначити, що його спроби створити цю «резервацію» протягом минулих років успіху не мала - жодна з сільрад на ініціативу не погодилася.

Так, жителі Кодні вважають, що адмінцентр має були лише у їхньому древньому селі зі славною історією. Таку ж позицію займають троянівці, бо саме у їхньому селі колись був районний центр. А жителі Озерянківської сільради рік тому одностайно проголосували за те, щоб ні до кого не приєднуватися, а залишити свою сільраду у нинішньому статусі.

І от обласна влада знову подала команду на новий старт щодо створення «резервації» на теренах південних сільрад Житомирського району.

Інтриги цьому процесу додає те, що цього разу на старт вийшло відразу двоє гравців - Сінгурівська сільрада та Новогуйвинська селищна рада, які виступають ініціаторами цієї ОТГ і претендують на роль її адмінцентру.

Тут варто зазначити, що новогуйвинці взагалі знаходяться в цейтноті. Після кількох спроб створити «резервацію» з центром у їхньому селищі на базі всіх сільрад району, потім дванадцяти, затим восьми сільрад, що провалилися, вони не змогли «заарканити» і Станишівську ОТГ. В результаті, географічно вони поки що ще можуть об'єднатися з Сінгурами та селами бердичівського напрямку. А якщо сінгурівці їм відмовлять, то вони залишаться анклавом, який, за існуючого законодавства, не зможе ні приєднатися, ні об'єднатися, ні з ким, навіть з Житомиром. Тому нинішню спробу новогуйвинців можна назвати «останньою і рішучою битвою».

Як повідомила редакцію «Сільського життя» Новогуйвинський селищний голова З.Гончаренко, їхня рада вже прийняла рішення щодо ініціативи створення південної ОТГ під їхньою егідою, хоча поки його ще не розіслано.

При цьому вже йде процес «намацування грунту». Так, днями представники новогуйвинців виступали на зборах у Головенці та Вертокиївці з агітацією за входження їх до Новогуйвинської ОТГ. Правда, як і під час створення Станишівської «резервації», людей знову вводять в оману - їх ставлять перед вибором: приєднуватися до Новогуйвинського чи Сінгурів, не говорячи про те, що у них є й інший варіант: ні до кого не приєднуватися,а залишити свої сільради у нинішньому статусі.

Якщо ж й тут організатори знищення нинішніх сільрад Житомирського району, як і під час створення Станишівської ОТГ, запропонують сільським головам особисті фінансові пропозиції, від яких вони не зможуть відмовитися, а також гарантуватимуть працевлаштування у нових управлінських структурах «резервації» їхнім родичам, то процес піде значно швидше. Питання лише у тому, хто зробить щедріші пропозиції.

При цьому про думку місцевого люду ніхто й не згадає - хіба його хтось питатиме? Тим більше, що він інертний і байдужий до всіх цих «реформ» і ніякого спротиву знищенню українського села не чинить? Мабуть вважає, що редакції газети «Сільське життя» потрібно це більше за всіх.

Богдан СТРІХА
Створення нових «резервацій» у Житомирському районі: чи почнеться «південний наступ»?
Створення нових «резервацій» у Житомирському районі: чи почнеться «південний наступ»?
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...