Субсидії: чому управління соцзахисту в облозі розгніваних мешканців району? » Сільське життя


» » Субсидії: чому управління соцзахисту в облозі розгніваних мешканців району?


Субсидії: чому управління соцзахисту в облозі розгніваних мешканців району?

12-01-2017, 09:08
Переглядів 637
Субсидії: чому управління соцзахисту в облозі розгніваних мешканців району?
Процес призначення житлових субсидій населенню потребує суттєвого удосконалення


10 січня голова райдержадміністрації Сергій Микитюк спільно з головою районної ради Сергієм Крутієм провели чергову нараду з керівництвом селищної та сільських рад району з питання оптимізації процесу надання житлових субсидій.
Участь у нараді взяли заступник голови райдержадміністрації Микола Козарчук, керівник апарату райдержадміністрації Алла Ковальчук, сільські голови та секретарі сільських рад району, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.


Як наголосив відкриваючи засідання Сергій Микитюк, питання оформлення та надання житлових субсидій є одним із самих проблемних у діяльності структурних підрозділів райдержадміністрації. Наразі маємо 14 тис. 567 звернень громадян району про надання субсидій.

При цьому працівники управління праці та соціального захисту населення, на яких покладено завдання з оформлення цього виду державної допомоги, часто мусять працювати і у вихідні дні. Лише упродовж 2016 року в управління звільнилося 9 спеціалістів. Однак органи влади мають виконувати покладені на них завдання, тому до роботи у відділ державної соціальної допомоги залучаються спеціалісти з інших відділів управління. Допомагають і працівники Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадян Житомирського району та уповноважені особи деяких сільських та селищної рад.

«Саме тому й було ініційовано проведення сьогоднішньої наради – адже жителі району вже отримують послуги в умовах активного опалювального сезону. Враховуючи постійне зростання комунальних тарифів та велику кількість звернень щодо оформлення субсидій, зрозуміло, що не всі наші жителі можуть сплачувати за спожиті послуги у повному обсязі. Тому наше першочергове завдання - допомогти нашим людям із оформленням належних їм житлових субсидій», - відзначив С. Микитюк.

Детально про ситуацію із наданням житлових субсидій у районі доповіла начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Людмила Вакулюк. За її словами, порівняно з минулим роком навантаження на управління з питань оформлення житлових субсидій зросло майже вдвічі. При цьому, штатна чисельність управління залишається незміною. Наразі в управлінні п’ять вакансій, і усі – у відділі з надання державних соціальних допомог.

Для вирішення проблеми із оформленням субсидій у районі сьогодні як ніколи необхідна підтримка уповноважених осіб селищної та сільських рад з цих питань. На жаль, на даний час з управлінням у цьому питанні належним чином співпрацюють лише 7 сільських та селищна рада.

Важливим кроком у вирішенні проблеми стане запровадження в управлінні системи електронного документообігу. Однак, це питання часу, на вирішення якого необхідно як мінімум півроку – від підготовки плану завдання на розробку програмного продукту та виділення коштів до інсталяції відповідної програми на робочих місцях та навчання персоналу.

На нинішньому ж етапі мають активніше працювати саме уповноважені на місцях. Принаймні формування справ має відбуватися на рівні селищної та сільських рад, аби документи «не ходили по колу». Для організації належної співпраці уповноважених та спеціалістів управління праці та соціального захисту населення голова райдержадміністрації дав доручення управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації скласти відповідний графік прийому громадян та уповноважених селищної та сільських рад, а селищного та сільських голів закликав до призначення осіб, уповноважених на підготовку документів щодо одержання громадянами субсидій.

zhytomyr-rda.gov.ua
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...