Житомирська РДА: налагодити співпрацю з ОТГ » Сільське життя


» » Житомирська РДА: налагодити співпрацю з ОТГ


Житомирська РДА: налагодити співпрацю з ОТГ

5-12-2016, 17:47
Переглядів 574
Житомирська РДА: налагодити співпрацю з ОТГ
1 грудня голова райдержадміністрації Сергій Микитюк провів нараду щодо співпраці структурних підрозділів очолюваного ним органу державної влади та Тетерівської об’єднаної територіальної громади.

Участь у засіданні взяли заступник голови райдержадміністрації Микола Козарчук, керівник апарату райдержадміністрації Алла Ковальчук, голова Тетерівської сільської ради об’єднаної територіальної громади Валентина Ільницька, головний лікар КУ «ЦРЛ» Валерій Шуляк та його заступник Євгенія Бурлаченко, начальник відділу агропромислового розвитку РДА Володимир Оржехівський, начальник відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури РДА Ігор Блажиєвський, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Тетяна Яворська, спеціаліст з розвитку туризму районного відділу культури і туризму Олег Рогов, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Ірина Лимар, директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) громадян Житомирського району Олександр Мельник, начальник архівного відділу РДА Валентина Шахворост, начальник відділу житлово-комунального господарства та цивільного захисту населення РДА Євгенія Гуленко та начальник служби у справах дітей РДА Антоніна Черняк.

Головною метою зібрання було напрацювання плану дій щодо покращення співпраці райдержадміністрації та першої у нашому районі об’єднаної громади.
«Ми маємо розуміти потреби мешканців населених пунктів об’єднаної територіальної громади та продовжувати спільний поступальний розвиток наших територій», - підкреслив С.Микитюк.

Ключовою проблемою у розвитку медичних послуг в Тетерівській ОТГ наразі є, за словами В. Шуляка, неврегульованість механізму розподілу медичних субвенцій та питання щодо фінансування вторинної медицини. Незважаючи на це КУ «ЦРЛ» продовжує надавати медичні послуги усім, хто звертається за допомогою. У тому числі й жителям сіл Тетерівської громади.

За словами ж В.Ільницької, у разі повного перерахування субвенції на вторинний рівень у громади буде недостача коштів на первинну ланку. За словами голови райдержадміністрації, є сподівання, що ці питання в найближчій перспективі будуть врегульовані на законодавчому рівні. Серед іншого очікується й збільшення державного фінансування на забезпечення ліками пільгових категорій населення.

По лінії культурного розвитку проблем немає – налагоджена плідна співпраця між профільним відділом та спеціалістами ОТГ, проводяться спільні заходи та ведеться спільна звітність.

Говорили на нараді й про розвиток туризму. Актуальність цього питання обумовлена наявністю поблизу Денишів відомого далеко за межами району та області скельного масиву, який приваблює до себе безліч туристів, у тому числі й з інших країн. Однак використання даної території не врегульоване і потребує належної уваги з боку влади. Серед іншого, за словами Т. Яворської тут можна організовувати міжнародні фестивалі бардівської пісні.

Більш детально про перспективи розвитку туризму у районі та відповідні плани розповів О. Рогов. За його словами, зараз у процесі розробки знаходиться програма розвитку туристичної діяльності на місцевому рівні.

За словами ж голови райдержадміністрації особлива увага має бути спрямована саме на скельний масив, де потрібно розвивати відповідну інфраструктуру після погодження питання із власником – ДП «Житомирське лісове господарство».

У свою чергу В.Ільницька зазначила, що наразі сільською радою розробляється проект створення у Денишах відповідної зони відпочинку. При цьому І. Блажиєвський наголосив на необхідності розроблення відповідної містобудівної документації та Генерального плану розвитку територій. Лише після цього можна буде говорити про введення території навколо скельного масиву в межі с. Дениші. За словами голови громади, робота у даному напрямку вже почалася.

С. Микитюк також зазначив, що в рамках триваючої територіальної реформи передбачається передача земель поза межами населених пунктів в управління відповідним громадам, але поки що без права відчуження.

Було піднято й питання щодо поводження із побутовими відходами. Як повідомив С.Микитюк, наразі у роботі знаходиться проект створення спільного для сіл Новоград-Волинського напрямку та Тетерівської ОТГ полігону для утилізації сміття. Голова райдержадміністрації закликав голову ОТГ розглянути питання централізованого збору та утилізації відходів на сесії сільської ради.

Підняв голова РДА й питання щодо наявності на території ОТГ вільних земельних ділянок для залучення інвесторів, зокрема – для реалізації проектів з вирощування ягід. Начальнику відділу АПР було дано доручення підготувати відповідну інформацію. Йшлося й про перспективи розвитку кооперативного руху, як дієвого механізму покращення добробуту на селі.

Ряд невирішених питань в частині розподілу повноважень є у сфері захисту прав дітей, соціального захисту та в питаннях сім’ї, молоді і спорту. Однак і тут налагоджено механізми дієвої співпраці та віднаходяться шляхи вирішення поточних проблем.

На завершення наради С.Микитюк наголосив, що співпрацю між райдержадміністрацією та ОТГ потрібно розвивати і надалі, а такі зустрічі проводити по мірі необхідності для оперативного вирішення нагальних питань нашого спільного розвитку.
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...