Перевізники - за монетизацію. Де взяти 30 млн. грн.? » Сільське життя


» » Перевізники - за монетизацію. Де взяти 30 млн. грн.?


Перевізники - за монетизацію. Де взяти 30 млн. грн.?

18-11-2016, 16:05
Переглядів 420
Перевізники - за монетизацію. Де взяти 30 млн. грн.?


17 листопада голова райдержадміністрації Сергій Микитюк провів робочу нараду з представниками перевізників, які працюють на автобусних маршрутах району, з питання належного забезпечення права пільгових категорій населення району на безкоштовне перевезення автомобільним транспортом загального користування.

Участь у роботі наради взяли заступник голови райдержадміністрації Микола Козарчук, начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Олена Гречко, голова Житомирської районної громадської організації «Асоціація перевізників Житомирського району «Чумаки» Олександр Шатківський та один із найбільших перевізників нашої області Аркадій Савіцький.

Серед іншого на нараді обговорено проблемні питання дії районної Програми фінансування видатків та компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на приміських автобусних маршрутах загального користування у Житомирському районі на 2016 рік. Йшлося й про можливість затвердження подібної програми на 2017 рік та заслухано побажання перевізників щодо її змісту.

На думку перевізників, чинна нині програма не вирішує основної проблеми – належного та в повному обсязі надходження коштів за надані перевізниками послуги. «Оскільки програма була затверджена районною радою серед року, в липні 2016 року, більшість сільських рад не знайшли можливості внести відповідні зміни до своїх бюджетів, відповідно – ми не отримали належної компенсації», - зазначив О.Шатківський.

За словами ж А.Савіцького його підприємство уклало відповідні угоди лише з Луківською та Коднянською сільськими радами, які вчасно внесли відповідні зміни та забезпечують своїх пільговиків відповідними талонами на безкоштовний проїзд. Однак і тут є проблеми – талони легко підробити за допомогою сучасної копіювальної техніки.

Учасники наради зійшлися на думці, що найкращим виходом із ситуації є втілення в дію механізму монетизації пільг. Серед іншого це не лише дозволить транспортникам нормально та не збитково працювати, але й дасть змогу зняти соціальну напругу серед різних категорій пільговиків та решти пасажирів.
Є надія й на законодавців. Як підкреслив голова райдержадміністрації Сергій Микитюк, наразі Асоціацією міст України розроблено законопроект, відповідно до якого пропонується повна монетизації пільг на перевезення та розроблено пропозиції щодо внесення змін до Бюджетного Кодексу України в частині запровадження грошової компенсації за проїзд. Відповідно до цих змін планується закласти в основному фінансовому документі країни в межах 2 млрд. грн. на вирішення цієї проблеми в масштабах всієї держави.

А. Савіцький підтримав такі ініціативи та висловив думку, що пряма матеріальна грошова допомога пільговикам є найбільш прийнятною, оскільки тоді усувається можливість для зловживань. «Голови сільських рад добре знають своїх людей і знають, хто реально потребує допомоги», - підкреслив Аркадій Альфредович. А до відповідної районної Програми на 2017 рік варто включити типовий договір на пільгове перевезення, який би гарантував відповідні виплати перевізникам. Підтримав колегу і О.Шатківський, який зазначив, що скільки перевізники не працюють з бюджетними коштами, завжди була проблема недофінансування.

Як би то не було, але за будь яких умов, з огляду на велику соціальну значимість проблеми, наші перевізники гарантують 100% забезпечення пільговим проїздом учасників бойових дій, зокрема – АТОшників, та інвалідів І групи.

Загалом же, за словами голови райдержадміністрації на відшкодування перевізникам пільгового проїзду жителів району потрібно близько 19 млн. грн. Однак нашими маршрутами їздять і жителі інших регіонів, і, що основне, - жителі обласного центру, багато з яких мають дачні будинки саме у Житомирському районі. Тому, як зауважив А.Савіцький, якщо влада готова виділити на пільгове перевезення у районі 30 млн. грн., перевізники будуть «без питань» возити усіх пільговиків.

Йшлося на нараді й про необхідність підвищення уваги водіїв автобусів до підозрілих пакунків з огляду на можливість терористичних актів та необхідність толерантного ставлення до пасажирів.

За повідомленням Житомирської РДА
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...