» » У Зарічанах здирають кошти на вибори в "резервації"?. ВІДЕО


У Зарічанах здирають кошти на вибори в "резервації"?. ВІДЕО

15-11-2016, 08:01
Переглядів 1070
У Зарічанах здирають кошти на вибори в "резервації"?. ВІДЕО

У Зарічанах розгорівся гучний скандал між сільським головою та тамтешніми депутатами. У ході сесії сільської ради 11 листопада сільський голова Володимир Ткачук з усіх сил вмовляв та тиснув на депутатів прийняти рішення на користь приватного підприємця, який має намір придбати на території села півгектара землі. Депутати ж виступали проти, мовляв, за безцінь землю не продаватимуть.

У Зарічанах здирають кошти на вибори в "резервації"?. ВІДЕО


Власники приватного підприємства «Домінант» представили на розгляд сільської ради результати експертної грошової оцінки земельної ділянки, яку на сьогоднішній день орендують під ведення свого бізнесу. Експерти оцінили ділянку площею 0,63 га – у 190 тис. грн. Більшість присутніх депутатів не погодилися затверджувати таку грошову оцінку, обґрунтувавши своє рішення тим, що комерційна вартість цієї земельної ділянки у рази вища від тієї вартості, яку представив орендар.«Одна сотка землі у Зарічанах, щоправда, під будівництво, коштує у середньому 18 000 грн. Ціна, яку пропонує підприємець сільській раді, – трохи більше 3 000 грн за сотку. Виходить, що нас просять продати ділянку за безцінь. Ми цього не дозволимо! І я особисто в цьому питанні буду відстоювати інтереси громади села», – сказав у коментарі «Вголос.zt» член земельної комісії Віталій Сорока.

Депутат Денис Білий озвучив пропозицію виставити ділянку на аукціон і продати тому, хто заплатить більше. Підтримала колегу й депутатка Людмила Єлісєєва. За її словами, виручені кошти депутати хочуть спрямувати на дитячий садок, тому зацікавлені продати земельну ділянку вигідно.

Сільський голова Володимир Ткачук з усіх сил намагався вмовити депутатів підтримати підприємця. Не дивлячись на присутність журналістів, Ткачук почав тиснути на депутатів, які виступали проти продажу земельної ділянки за таку низьку вартість.

«Я не розумію, чому ви душите людину. На якій підставі ви хочете продати їй землю дорожче? Людина лавочки біля школи встановила, допомагає скільки… Так же не гарно, товариші! Ми таких людей маємо в одне місце цілувати. Тим паче, скільки там тієї землі… Давайте підтримаємо підприємця. На якій підставі ви не голосуєте? Ви не маєте права не голосувати!!!», –неодноразово із подібним текстом він звертався до присутніх.

Обурювався й сам підприємець, який прийшов на сесію сільської ради. За його словами, орендувати землю йому не вигідно. Мовляв, в оренду ділянку він брав з метою подальшого викупу.

У Зарічанах здирають кошти на вибори в "резервації"?. ВІДЕО


«Ви дозволили – ми зробили оцінку землі, а тепер дайте викупити. В чому питання?» – сказав Роман Сіроватський.

Врешті, член земельної комісії Віталій Сорока запропонував провести державну землевпорядну експертизу та розглянути дане питання на позачерговій сесії сільської ради. І хоча дану пропозицію депутати підтримали, сільський голова був невгамовний. Він продовжував наполягати на переголосуванні, а також пропонував прийняти рішення з формулюванням «у разі позитивної землевпорядної експертизи продати земельну ділянку підприємцю».

Деякі депутати у розмові з журналістами припустили, що керівництво сільської ради було матеріально зацікавлене у прийнятті позитивного рішення. Також зауважили, що такі питання депутати розглядають під тиском вже не вперше.
Vgolos.zt

А ось як прокоментував ситуацію сам підприємець Роман Сероватський у Фейсбуці:

«Наше виробництво почало процес свого становлення у 2002 році з одного верстата та 30 метрів квадратних суборендної площі. За кілька років ми орендували одне за одним примішення, докуповуючи обладнання та відновляючи ці приміщення.

Коли протягом 10 років їх ремонт було закінчено і це вже стало схоже не на сараї, а на виробництво европейского рівня, ці будівлі ми викупили у попереднього власника, заплативши податки у бюджет селищної ради.

Потім ми отримали дозвіл від депутатів на оренду землі для обслуговування цих виробничих приміщень та під'їздних шляхів. Декілька років перебуваючи в оренді, ми модернізували покриття доріг та огорожу навколо орендної території, при цьому справно сплачуючи вартість оренди в сумі більш ніж 30 000 грн. на рік.

Декілька місяців тому з боку сільської ради почалися розмови про те, що нам потрібно викупати землю та сплатити значну суму грошей одним платежем у бюджет села. Ми згодились та попросили у сільради дозвіл на розробку експертної оцінки землі для свого виробництва. Сільрада за наші кошти замовила оцінку промислової землі, а отримавши її, з нею не погоджуються.

Спочатку рішення не приймали, бо, мовляв, мали питання щодо сусідніх територій, створили комісію. Але як довелося розповісти, що ж вона робила, то сказати було нічого, бо вона просто тягнула час, за який ми повинні були домовитись за "додаткову плату" до фонду майбутніх виборів у об’єднану громаду та для «біднесеньких» членів земельної комісії.

Після того, як на сесію села нами було запрошено експерта, то комісія і слова путнього вставити не могла, але рішення на викуп так і не наддала: мовляв, ціні, яку склав експерт і якому вона сама заплатила гроші за експертизу - занизька. Вирішили перевірити на державній експертизі.

Згоден, але для чого збиратися знову? Ми попросили депутатів погодити викуп за умови позитивної відповіді державної експертизи, на що отримали відповідь: ні, нам треба почекати.

Таке враження, що людям які звикли торгувати землею під маєтки, просто в голові не владається, як земля під єдине на все село виробництво, яке вже викупило всі приміщення, може коштувати 200 000 грн. Навіть не дивляться на те, що це підприємство ще й податки в село платити буде протягом всього свого існування та даватиме робочі місця жителям села».


Взагалі, протягом останніх років, громаду села Зарічани не полишають конфлікти та скандали.

Спочатку частина депутатів сільради вимагала ліквідації Зарічанської сільради та приєднання до Новогуйвинської «резервації». Проте місцевий люд на громадських слуханнях виступив категорично проти цієї спроби. При цьому і очільник громади В.Ткачук притримувався цієї ж позиції.

Але пройшло небагато часу і він та депутати сільради вже «переграли» і підтримали пропозицію влади щодо знищення Зарічанської сільради і входження тепер вже до Станишівської «резервації». Тоді ж пройшла чутка про те, що всі сільські голови, які погодилися на це також отримали по 10 тисяч доларів. Скільки перепало депутатам сільрад та різним активістам – невідомо. Але добре відомо, що їм та їхнім родичам обіцяно посади в управлінні новостворюваної «резервації».

Тобто чутки про продажність сільських голів та депутатів сільрад мають підгрунтя.

Тут стосовно зарічанських скандалів варто зазначити, що робота місцевого органу влади завжди викликала занепоєння у жителів та органів правопорядку. Так, кілька років тому головний бухгалтер мала звільнитися по-тихому після того, як виявилося, що вона отримала незаконно 90 тисяч гривень премії. А буквально цього року сільрада підозріло довго не могла визначитися із забудовником дитсадка.

І от нова конфліктна ситуація у Зарічанах. Знову йде мова про підкуп депутатів сільради.

Складається враження, що місцеві обранці просто «здали» своє село, погодившись на знищення Зарічанської сільради (найбагатшої сільради району) у нинішньому статусі, просто нахабно «зашибають бабло».

Ось до якого блюзнірства довела «реформа» українського села під назвою «децентралізація» у формі знищення сільрад та створення для селян «резервацій». Що тут можна сказати – ганьба проамериканським «реформаторам» та місцевим «депутатам» і сільським головам, які з потрохами за долляри продали майбутнє своїх сіл.

А чому б і ні? Ці шахраї добре знають, що цей народ живе за принципами «моя хата скраю» та «своя сорочка ближча до тіла», а тому буде сидіти, мов «миші за віником», і мовчки спостерігатиме за всім цим неподобством.dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...