» » Землі району - під народний контроль!


Землі району - під народний контроль!

22-08-2014, 17:09
Переглядів 4312
22 серпня Житомирська громадська організація «Влада – народу!», яку очолює головний редактор газети «Сільське життя» Валерій Івановський, провела Громадські слухання на тему: «Становище з дотриманням вимог земельного, лісового та водного законодавства України на території Житомирського району». У даному засіданні взяли участь прокурор Житомирського району Олексій Лугинець, начальник Житомирського РВ УМВС Олександр Мельник, начальник управління Держземагентства у Житомирському районі Микола Чайківський, а також представники громадських організацій, місцевих громад, громадські активісти та представники ЗМІ. У результаті виступів запрошених посадовців та представників громадськості Н.Желєзнікової (смт Гуйва), Г.Ковальської (с.Зарічани), Г.Галицького (ГО «Громада Довжика»), М.Левківської (с.Зарічани), О.Галицького (с.Сінгури), В.Купрійчука (ВО «Майдан»), Н.Куркчі (ВО «Матері Майдану»), А.Забродського (с.Оліївка), О.Закшевського (смт Гуйва), Т.Гончаренко (ГО «Тетерівський масив»), Ж.Васильченко (с.Іванівка), А.Світич (смт Гуйва), Д. Шелюка (ГО «В своїй хаті своя правда» с.Кам’янка), С.Чуяна (ГО «Щит Житомирщини» с.Березівка), С.Гнатюка (ГО «Щит Житомирщини» с.Березівка), Ю.Колокольцева (с. Кам’янка), Ю.Вербилюка (с.Ліщин) було висловлено невдоволення станом справ з дотриманням на території Житомирського району у сфері земельного та лісового законодавства і роботою правоохоронних органів у цьому напрямі. У своєму виступі голова ЖГО «Влада – народу!» В.Івановський закцентував увагу присутніх на тому, що активним учасником порушень законодавства у сфері земельних відносин було керівництво Житомирського району. Він навів факт, що протягом 2010-2014 років прокуратура району та області та району офіційно зафіксувала та домоглася спростування близько сорока розпоряджень колишнього голови Житомирської РДА А.Кулика, але жодної разу ні до кримінальної, ні, навіть, до адміністративної відповідальності його не притягнула. У ході обміну думками прозвучало чимало фактів порушень земельного законодавства в районі, а також неадекватного реагування на них правоохоронцями. Всі вони передані особисто керівникам прокуратури та міліції, які обіцяли відреагувати на це належним чином. Учасники Громадських слухань з розумінням поставилися до того факту, що керівники прокуратури, міліції, управління Держкомзему району щойно призначені і тому просили їх докорінно змінити стиль роботи цих структур. Як позитивний момент, було відзначено їхню готовність до співпраці з громадськістю у вирішенні нагальних питань з життя Житомирського району. Підвівши підсумки обговорень, учасники зібрання прийняли резолюцію.
РЕЗОЛЮЦІЯ
Учасники Громадських слухань на тему: «Становище з дотриманням вимог земельного, лісового та водного законодавства України на території Житомирського району», що були організовані та проведені ЖГО «Влада – народу!» 22.08.2014 року в Житомирі, заслухавши виступи керівництва прокуратури та міліції, управління Держземагенства Житомирського району, а також представників громадських організацій, місцевих громад, громадських активістів прийшли до висновку, що робота правоохоронних органів у даному напрямку є незадовільною. Враховуючи все це, представники громадських організацій та місцевих громад, для покращення ситуації у сфері дотримання земельного, лісового та водного законодавства України на території Житомирського району, пропонують наступне: 1. Заснувати при прокуратурі Житомирського району та Житомирському РВ УМВС Громадські ради (чи колегії) – на зразок громадських утворень, що вже засновані при прокуратурі області та УМВС; 2. Переглянути доцільність закриття кримінальних справ та проваджень, що розглядалися у прокуратурі Житомирського району та Житомирському РВ УМВС протягом 2006-2014 років. Особливу увагу звернути на порушення земельного та лісового законодавства на території Кам’янської, Новогуйвинської, Іванівської, Зарічанської, Левкіської, Березівської, Оліївської сільрад та на припинення незаконного видобутку піску, особливо на територіях Корчацької, Кам’янської та Левківської сільрад; З. Особливої уваги потребує розслідування роздачі земельних ділянок у Довжикському лісі, на місці масових страт жертв фашизму у 1941-43 роках - для ведення садівництва, що було допущено розпорядженням голови Житомирської РДА А.Куликом у 2011 році; 4. Розглянути питання про притягнення до відповідальності колишнього голови Житомирської РДА А.Кулика за порушення земельного та лісового законодавства, яких прокуратурою зафіксовано й оприлюднено майже чотири десятки протягом 2010-2014 років; 5. Житомирській РДА, Житомирській райраді, Управлінню Держкомзему в Житомирському районі підвищити рівень гласності під час підготовки та прийнятті рішень щодо земельних питань 6. Прокуратурі Житомирського району, Житомирському РВ УМВС, управлінню Держземагенства, реєстраційнній службі Житомирського району посилити співпрацю із ЗМІ з метою інформування громадськості про всі виявлені факти порушення у сфері земельного, лісового та водного законодавства України та притягнення до відповідальності винних осіб. 6. Наступне засідання за даною темою провести у лютому 2015 року.
Голова Житомирської громадської організації «Влада – народу!» В.ІВАНОВСЬКИЙ 22.08.2014
Виступає представник ГО "Громада Довжика" Генадій Галицький. Голова ЖГО "Влада - народу!", головний редактор газети "Сільське життя" Валерій Івановський. Начальник управління Держземагентства у Житомирському районі Микола Чайківський (ліворуч) та прокурор Житомирського району Олексій Лугинець. Учасники громадських слухань. Начальник Житомирського РВ УМВС Олександр Мельник. Виступає О.Галицький з Сінгурів.
Фото Світлани ЯРЕМЕНКО
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...