» » Антицерковний шабаш у Сінгурах


Антицерковний шабаш у Сінгурах

6-03-2019, 12:20
Переглядів 1581
Антицерковний шабаш у Сінгурах
Група осіб на чолі з жінкою, яка назвалася настоятелем нової громади УПЦ КП, заявила, що вважає себе правонаступником громади УПЦ і претендують на її храм.

5 березня 2019 року в селі Сінгури Житомирського району, група осіб, яка оголосила себе правонаступником діючої релігійної громади УПЦ (за документами, нібито виданими УПЦ КП), спробувала захопити Свято-Хрестовоздвиженський храм, повідомило джерело СПЖ.

«Вони вимагали звільнити культову приміщення, віддати від нього ключі і в разі відмови - погрожували зрізати замки з храму», - розповів настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму ієрей Вадим (Давнюк).

На місце події відразу прибули представники релігійної громади храму УПЦ і поліції.

«Щоб бути правонаступником громади, необхідно щоб попередня релігійна громада припинила своє існування, а вона - існує і буде існувати! І у неї є настоятель, статут і всі установчі документи », - пояснила присутнім юрист Житомирської єпархії Світлана Круковська, попросивши назвати «настоятеля» нової громади.

«Я - настоятель нової громади», - після деякого замішання заявила одна з активісток УПЦ КП.

Після емоційних суперечок і дискусій з приводу тлумачення законодавства України, група радикально налаштованих осіб покинула територію храму, надавши перед тим пояснення поліції.

«Не думаю, що на цьому вони зупиняться - сказав СПЖ настоятель храму ієрей Вадим. - Швидше за все питання буде вирішуватися в суді і юристи Житомирської єпархії вже готують відповідні документи ».

Як повідомляв СПЖ, 31 січня 2019 року релігійне громада Хрестовоздвиженського храму в селі Сінгури Житомирського району Житомирської області одностайно підтримала Українську Православну Церкву на чолі з Блаженнішим Онуфрієм.

Приємно зазначити, що релігійна громада Хрестовоздвиженського храму в селі Сінгури показала себе згуртованою силою, що здатна дати відсіч будь-яким провокаціям.

Антицерковний шабаш у Сінгурах
Антицерковний шабаш у Сінгурах

х х х х х

Як повідомив редакцію газети «Сільське життя», настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму ієрей Вадим (Давнюк), «настоятелем» групи осіб, що прийшли захоплювати сінгурівський храм, назвалася Шаталова Людмила Миколаївна.

За даними сайту ЦВК 2015 року, вона народилася у 1978 р., місце проживання - с. Сінгури. З інших джерел відомо, що вона місцевий підприємець, вид діяльності якої - роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами. Тримає кіоск у Сінгурах по вул. Житомирська, 1.

Ніякої духовної семінарії чи училища вона не закінчувала.

Як така особа може бути настоятелем релігійної православної громади – відомо лише Порошенку та його прихвосням? Що вона збирається робити у тому храмі – торгувати напоями та тютюновими виробами?

До речі, активним членом ініціативної групи для підготовки передвиборчого трюку під назвою «збори громади» у Сінгурах, є колишня комсомолка та активістка художньої самодіяльності, колишня член ющенкової партії «Наша Україна», а нині член «Свободи» Тетяна Голік, яка б без санкції голови Житомирської районної ради С.Крутія, який очолює районну «Свободу», навряд чи пішла б на цей ганебний крок. Тим більше, що серед «візітерів» до сінгурівського храму був його водій.

Все це є свідченням того, що керівництво Житомирського району бере активну участь передвиборчих авантюрах Порошенка.

Про розвиток подій у Сінгурах та інших селах Житомирського району – у подальших номерах.

Будьте з нами. Передплачуйте «Сільське життя».

Богдан Стріха

Р.S. Як стало відомо, підприємницька діяльність новоявленого “настоятеля” релігійної громади Л.Шаталової не вдалася. Зараз вона підробляє по 3 години в день в Районному Будинку культури в с. Сінгури, який також безпосередньо підпорядкований Житомирській райраді.

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...