» » І шо там, у Вересах? Манка з небес вже сиплеться?


І шо там, у Вересах? Манка з небес вже сиплеться?

19-08-2018, 06:47
Переглядів 352
І шо там, у Вересах? Манка з небес вже сиплеться?
Як відомо, Житомир - перший в Україні обласний центр, де лише на четвертому році "реформи" зі знищення сільрад буде створено ОТГ. З колись запланованого місцевими "реформаторами" приєднання до міста чверті Житомирського району, як відомо, вийшов "пшик" і жодне село не забажало йти в цупкі обійми житомирських бізнесменів при владі.

Але, на превеликий жаль, наша область є батьківщиною головного виконавця у справі "децентралізації" - місцевого мільйонера пана Зубка, а тому той робить все можливе, щоб "його рідна Житомирщина" була прикладом у цій ганебній справі. Тут враховано й те, що поліщукам притаманна така риса як пристосуванство під будь-які влади: хто б не сидів у Києві і не приймав будь-які рішення, житомирське чиновництво завжди "прогиналося" і намагалося утримувати першість у втіленні в життя керівних настанов зверху: польського короля, російського імператора, Петлюри, Сталіна, Гітлера, Хрущова, Брежнєва, Горбачова, Кравчука, Кучми, Ющенка, Януковича, як і нинішнього американського ставленика, судити якого Гаагським трибуналом закликають все більше представників української та міжнародної спільноти.

До речі, й тоді житомирські чиновники всіх рангів - від губернатора до сільських голів і директорів шкіл - будуть проявляти найбільшу активність. Порода така. Не марно ж вже більше чверть віку наше чиновництво має особливу назву - "житомирське болото".

І от ці "кікімори" болотні розробили проект - зробити місто Житомир першим містом-ОТГ в Україні, де, до речі, у 130 районах ще не створено жодної "резервації".

Скільки коштів витрачено на цей проект і кому скільки за цю авантюру дісталося, ми, рано чи пізно, дізнаємося. А поки що повідомимо читачів про останні події у цій справі:

Як відомо, після добре організованого житомирськими бізнесменами "громадського обговорення" у Вересах, а також постійних і підозрілих ОДНОГОЛОСНИХ голосуваннях на сесіях сільради та на різних нарадах з цього приводу, "естафету" тепер передано до рук житомирських бізнесменів. Вони вже повністю володіють "булавою влади" над цим колись славним і могутнім селом, яке свої найкращі часи пережило за існування хмелерадгоспу.

Так от, отримавши, хай і сфальсифіковане, "добро" на приєднання Вересів до міста, депутати-бізнесмени Житомирської міськради швиденько одноголосно проголосували за приєднання його до території "їхніх можливостей". Одночасно йдуть торги за посади та кошти, що можуть випросити вересівці у своїх нових господарів.

До речі, щодо грошей. Поки що міська влада приховує від селян, які ж кошти отримає міська казна від цього "добровільного" приєднання Вересів. Зрозуміло, що передбачуване фінансування окупить сторицею всі фінансові витрати на "одобрямси" у Вересах, а також той десяток мільйонів гривень на рік, що виділятимуться на розвиток Вересів, Смаковки та забудов біля аеропорту. То ж житомирські бізнесмени задоволені - авантюра вдалася: і зароблять добряче, і продемонструють київським держимордам, керованими американським посольством, "успіхи" у справі створення "резервацій".

То ж, що має відбутися найближчим часом у цій афері?

Попереду ще по дві сесії Житомирської міськради та Вересівської сільради, які повинні остаточно ліквідувати юридичне існування останньої. А що ж буде замість неї?

Взагалі то, за "позитивним" досвідом створення ОТГ тут має залишитися в.о. старости, діловод та ще, можливо, землемір - з нинішніх дев'яти посадових осіб у сільраді. До речі, виборів повноцінних старост ще не проведено у жодній "резервації", до цієї "дрібниці" у "реформаторів" не доходять руки - простіше призначити свого "кишенькового" в.о. старости, ніж мати справу з обранцем, який по-справжньому захищатиме інтереси своєї громади.

То ж, розглядаючи майбутнє владне утворення у Вересах, житомирські бізнесмени також зупинилися на посаді в.о. старости, на яку, скоріш за все, буде призначено нинішнього сільського голову О. Шута, як своєрідну плату йому за активну участь у справі здачі села місту.

Але це не все. За останніми даними, житомирські бізнесмени, щоб догодити всім депутатам сільської ради, яким потрібно працевлаштувати своїх родичів, вирішили не скупитися, оскільки, як говорилося вище, від цієї афери вони матимуть суттєві прибутки.

То ж, поруч з в.о. старости вони планують створити у Вересах ціле УПРАВЛІННЯ з начальником на чолі та 12 посадовими працівниками. Тобто управлінський апарат у Вересах має збільшитися з нинішніх дев'яти до 12-ти. Чи не приведе це до двовладдя, а також конфліктів у селі - сказати важко. Але очолити цю структуру може нинішній секретар сільради Г.Лялевич, який довгі роки пліч-о-пліч працює з нинішнім сільським головою.

Зараз у кабінетах міської ради розробляється положення про дане управління і що з того вийде - побачимо.

Крім цього, між сільрадою та керівництвом Житомира розробляється проект Меморандуму, в ході якого вересівські керманичі хочуть підстрахуватися і письмово закріпити всі обіцянки вересівцям зі сторони міського голови С.Сухомлина. Зокрема, у ньому має бути передбачено ремонт дороги по Вересівському шляху від села до міської вулиці Саєнка і запуск по ній маршрутки, а також ремонт доріг та освітлення вулиць на Смаковці та біля Аеропорту тощо.

При цьому варто зазначити, що Меморандум по своїй суті - це лише декларація про наміри і він житомирську владу юридично ні до чого не зобов'язує.

Захочуть депутати міськради виділити кошти на Вереси - проголосують, а якщо при цьому виникне для когось з них більш вигідна альтернатива, то, можна не сумніватися, що бізнесмени проголосують саме за неї.

Хоча у вересівців є й своєрідна "страховка": до першої створеної в Україні ОТГ у складі обласного центру і села буде прискіплива увага і зі сторони поважних "реформаторів", яким дуже потрібен позитивний приклад для його розголосу на провладних телеканалах.

До того ж, біля Житомира ще є "вільні" Іванівська та Левківська сільради, які будуть дуже прискіпливо слідкувати за "вересівським весіллям", щоб визначитися, повторювати їм "подвиг" вересівців приєднанням до міста чи ні?

Правда, варто відзначити, що за півроку у нас буде новий президент, а за рік й новий склад Верховної Ради. І,скоріш за все, на справі "децентралізації" буде поставлено крапку. До цього варто додати, що за два роки будуть й місцеві вибори і маловірогідно, що пан Сухомлин вдруге обдурить житомирян і знову стане міським головою. А з нового керманича обласного центру та депутатів міськради що візьмеш, якщо вони вересівцям нічого не обіцяли і у них будуть зовсім інші пріоритети? І нічого юридично не вартий меморандум їм буде "до самої спини".

Підсумовуючи все це, можна сказати, що вересівці (вірніше, їхні обранці) вирішили пограти у лотерею, справжніх гарантій у якій немає, а тому наслідки у цій справі можуть бути непередбачуваними.

Вересівці вже забули про авантюру з розвалом радгоспу, від якої вони не можуть очухатися до цих пір, про відвертий грабунок нинішньої влади пройдисвітів стосовно їхніх пасовищ. Нічому не вчить життя наших селян, які звикли за принципом "моя хата зкраю". А місцева еліта, як бачимо з покоління в покоління продається існуючій владі, замість того, щоб згідно свого статусу, організовувати земляків на захист інтересів громади. Від цього і всі біди наші. Амінь.

Іван МарчукНа фото: Інформація для вересівців - ось як господарює в Житомирі “команда Сухомлина”. На фотознімку, зробленому кореспондентом “Сільського життя” 14 серпня на вулиці Бородія (“декомунізованого”, до речі, Сухомлиним на Сльоти) видно, у якому стані смітники в обласному центрі. Як бачимо, перейменування вулиць зовсім не покращило їхній санітарний стан. Бо смерд стоїть неймовірний - на радість зеленим і синім мухам, які у захваті й від того, що відходами від кавунів заллято вулиці й двори. То ж, звикайте, вересівці, вже згодом й у вас таке буде. Титул кращого населеного пункту району у вас навряд чи надовго залишиться...
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...