» » "Реформатори" села кричать: "караул!"


"Реформатори" села кричать: "караул!"

18-08-2018, 06:20
Переглядів 393
"Реформатори" села кричать: "караул!"
Житомирські "реформатори", які по команді з-за кордону займаються знищенням сільських рад і створенням "резервацій", знову б'ють на сполох. Раніше гальмуванням цього "вкрай важливого" для України процесу (бо він дає можливість можновладцям виклянчувати кредити і збагачуватися на цьому) виконавці раніше називали недолугість селян, які не розуміють свого "щастя", саботаж зі сторони сільських голів чи райдержадміністрацій, ігнорування зі сторони народних депутатів у Верховній Раді, і от знайшли нового "цапа-відбувайла" - Центральну виборчу комісію України. Так і хочеться сказати: хреновому танцюристу завжди щось заважає. І це ми бачимо з повідомлення, що розміщено нещодавно, зокрема, на сайті Житомир.інфо:

"Осінні вибори у новостворених об'єднаних територіальних громадах під загрозою. А все тому, що ЦВК 9 серпня 2018 звернулась до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя за роз'ясненнями щодо порядку проведення всеукраїнського та місцевих референдумів в Україні. Позаяк, на думку останніх, виникла правова невизначеність стосовно дії закону.

На роз'яснення парламентського комітету потрібен час, а для того, щоб вибори в ОТГ відбулися 28 жовтня 2018 року, ЦВК має оголосити про їхнє проведення не пізніше 17 серпня, - кажуть фахівці. Такий розвиток подій неабияк збурив представників територіальних громад Житомирщини, і ті забили на сполох".
А далі слово надано розгніваним "солов'ям" цієї "перебудови" на селі:

"Люди всі "за", люди хочуть затишку, працювати, своїми силами організувати, щоб було краще життя. Ті самі школи, дитячі садочки, бо їх немає, загублено все. Дороги, культура, медицина, освіта. Чому на людей не дивляться, як нам жити далі, працювати? Якщо не відбудуться у жовтні вибори - ми не знаємо, що на нас чекає далі", - ділиться Буряківський сільський голова Галина Кудлай.

Наразі в Житомирській області вже створені 51 ОТГ, своєї черги чекає ще близько 10. За підрахунками фахівців, якщо вибори затягнуться до грудня або ж взагалі не відбудуться, процеси розвитку у цих громадах зупиняться.

"Затягування часу із призначенням виборів загрожує втратою часу для новостворених громад. Якщо вибори відбуваються у жовтні, то 1 січня 2019 року у громад є час: сформувати нові органи управління, напрацювати штат, підготувати бюджет. Якщо вибори відбуваються пізніше, наприклад, у грудні, то залишається кілька тижнів, щоб вирішити ключові питання. Якщо вибори взагалі не відбуваються в цьому році, то це втрачений цілий бюджетний рік. Якщо громади сьогодні мають бюджет 200-300 тис. грн., дехто по мільйону, то об'єднана громада має у рази більший бюджет, і він втрачається. І ці громади живуть іще раз рік, як жили до цього", - розповідає радник із комунікацій Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування Дмитро Клименко (давній борець з "сепаратизмом" у журналістському середовищі, якого, як бачимо, його куратори з не дуже поважного порядними людьми відомства направили на новий "фронт" боротьби - з опонентами цього наскрізь прогнилого режиму в українському селі - авт.)".

То ж тепер на гнів "реформаторів" має очікувати ЦВК, де представники місцевих територіальних громад разом із Центром розвитку місцевого самоврядування готуються відстоювати свої права. Більше того, вони вже пишуть заяву до Мінрегіону зі своїми вимогами.

"Постанова ЦВК від 9 серпня 2018 року порушує конституційні права жителів територіальних громад, що прийняли рішення про добровільне об'єднання", - зачитує текст гнівної заяви директор Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування Василь Невмержицький і погрожує, що подібні заяви надійдуть і з інших областей України, і якщо їх не почують, представники територіальних громад готові їхати під стіни ЦВК".

Що тут скажеш? Сміх та й годі. Звичайно, працівникам Житомирського центру розвитку місцевого самоврядування є за що переживати. Якщо "загнеться" "реформа" з масового створення на селі "резервацій" (а вона вже "загинається" конкретно), то розженуть і цю контору "Рога і копита", що бездарно зжирає чималі кошти на своє утримання.

Як ці "раби адмінресурсу" будуть воювати з ЦВК і який з цього буде результат, ми побачимо. Тим більше, що це напряму відноситься й до Житомирського району, де, як відомо, четверо сільських голів вирішили також "ощасливити" земляків створенням "резервації" з центром у Березівці. Це Василівський сільський голова П.Андросович, Садківський - М.Яромов, Заможненський - П.Нагорнюк та Березівський - С.Чернуха. Не будемо говорити, що документи на цей проект сфальсифіковано, бо при нинішній владі це нічого не дасть, оскільки більшість ОТГ створено з грубим порушенням, а "реформованим" "кривоохоронцям" це все "по барабану". І от, як бачимо, створенню "райського куточка" з центром у Березівці стала на заваді ЦВК. От невдача.

Але, якщо говорити про "ощасливлення" всіх селян області шляхом створення ОТГ, то тут намітився "прогрес". Сам губернатор Гундич взяв справу у свої руки, бо, скоріш за все, захворів на манію - "залишити область без "білих плям", де відсутні ОТГ. Тобто чітко спланував, яке село до якої "резервації" має відійти і заганяє туди селян, по-більшовицьки, скопом. Про "добровільність" у цій справі вже ніхто не заїкається, про "європейські стандарти" теж. Навіщо тоталітарному режиму якась "демократія", яку Гітлер колись назвав "химерою".

Після того, як Гундич на карті намалював кордони "резервацій", їх відразу затвердили на сесії обласної ради, бо ж там вистачає голосів фракцій, які вірно служать цьому проамериканському режиму пройдисвітів.

Що ж надумав пан губернатор для селян Житомирського району? На що ж його "перст вказуючий" їх направив?

По-перше, Гундич приліпив Вереси до Житомира. Бо ж йому дуже потрібно, щоб Житомирщина була першою, де поєднано "коня і трепетну лань", чи "єжа з ужом" - хто як назве. Мається на увазі приєднання села Вереси до Житомира. Говорячи мовою теоретиків ганебної справи знищення українського села - це зараз називається створенням ОТГ шляхом приєднання села до обласного центру.

Тепер Зубко спатиме спокійно, бо відтепер він своїм "рідним" Житомиром буде "пудрити" мізки мерам інших обласних центрів, які поки що чомусь не лізуть у цю авантюру. Мабуть, через брак розуму, якого аж занадто у головах Зубка, Гундича, Сухомлина та вересівського сільського голови Шута, який, скоріш за все, отримає за все це Почесну грамоту КМУ чи ВРУ з 15%-ю надбавкою до пенсії.

По-друге, пан Гундич знову "нарізав" Іванківську сільраду Андрушівського району до Станишівської ОТГ, хоча про це було офіційно оголошено ще рік тому, але, як бачимо, справа чомусь не рухається з "мертвої точки".

Чи не тому, що ідеологи цієї "реформи" накрутили так, що зробити це фактично неможливо. Бо ж навіть з приєднанням Іванківців у раді Станишівської ОТГ має бути обрано 26 депутатів і вони вже обрані, тому місць для "приймаків" з Андрушівщини просто немає. Якщо ж приймати до своїх лав іванківців, то потрібно перерізати виборчі округи і проводити нові вибори до сільради. Хто на це піде? До того ж, тоді й постане питання про обрання повноцінних старост, а нинішні виконуючі обов'язки старост йти на вибори не хочуть - навіщо ризикувати: а якщо не виберуть?

Тому, скоріш за все, й цей пункт грандіозного плану губернатора залишиться на папері, як мінімум, до 2020 року, коли відбудуться вибори до місцевих рад. Якщо, звичайно, нова влада вже в березні не прикриє цю "реформу" остаточно.

Не довго думаючи, ставленик Порошенка на Житомирщині надумав ще одну "новацію": приліпив Левківську сільраду до Глибочицької ОТГ, хоча левківці надали офіційну відмову на пропозицію такого входження. Та хіба пана губернатора, як і всю нинішню владу, цікавить думка громад? Як сказав "пацан", що не буде "білих плям" в області, так "пацан" і зробив. Крутий хлоцець. Йому б ще шкіряну куртку і шкіряний кашкет з червоною зіркою, а в руку - наган, і геть був би схожий на більшовика, який заганяв селян у колгоспи.

Так само він й Іванівську сільраду приписав до ще не створеної і невідомо чи буде створеною Березівської "резервації". Та Бог йому суддя, тим більше якщо йому, як і його господарю, протирати штани в кріслі залишилося лише півроку. З нього ще й спитається за участь у розпалюванні міжконфесійного протистояння.

Але найбільше сміху у мешканців Житомирського району викликає намір пана Гундича щодо створення Сінгурівської "резервації". Знаєте, кого він туди запхнув? Загинайте пальці: Сінгурівська, Вертокиївська, Глибочанська, Головенківська, Коднянська, Миролюбівська, Новогуйвинська, Озерянківська, Руднє-Городищенська, Троянівська сільради!

Щодо створення Сінгурівської ОТГ, то вже її "створювали" стільки разів і у таких варіантах, що більшість сільських голів, які спочатку нібито й піддалися на умовляння та погрози влади щодо "добровільного" входження до цього новоутворення, зараз просто плюнули на це і мовчки спостерігають за цією "мишиною вознею".

На останню незаконну пропозицію секретаря Сінгурівської сільської ради Олени Смірнової погодилися лише голови з Кодні та Озерянки. Про це "Сільське життя" розповідало і навіть радила цим очільникам громад "сушити сухарі" - через незаконність їхніх дій. Але, досить несподівано, їх від очікуваного покарання звільнив сам губернатор, який не пропустив їхній варіант "резервації" на трьох, оскільки облдержадміністрація відмовила у наданні експертного висновку про спроможність ОТГ у складі Сінгурівської, Коднянської та Озерянківської територіальних громад, і запланував їм, як бачимо, більш заманливу альтернативу - у складі 9 сільрад та трьох селищ. То ж, пані та пан голови з Кодні та Озерянки, не забудьте завезти Гундичу по пляшці бурячихи, бо на волі все ж краще, ніж за гратами. І чи влізете ви у нову авантюру - побачимо.

Наостанок варто ще раз згадати пана Зубка, якого в Україні щодня селяни тисячі разів згадують "незлим тихим словом".

- У нас досі є 128 районів, котрі не мають жодної об'єднаної територіальної громади після чотирьох років реформи децентралізації, - нещодавно визнав цей "видатний діяч". - Це через, в першу чергу, саботаж з боку райдержадміністрацій. Ніяких пояснень у мене того, що керівник районного рівня не бере участі в ініціативах Президента, Парламенту та Уряду, окрім як його некомпетентність, або ж особиста зацікавленість у протидії реформі, немає. Головне - розуміння, що люди, котрі проживають у громадах, можуть активно впливати на життя громади, її якісні перетворення, на рівень свого життя, на подальший розвиток. Цьому заважає протистояння старої структури управління новоствореним ОТГ, яке подекуди загострюється. Ніхто не хоче втрачати владу. Ми зараз прискіпливо аналізуємо ситуацію і робимо це прозоро для всіх. Такий стан речей треба негайно виправляти", - зазначив Геннадій Зубко.

Стосовно пана Зубка вираз "видатний діяч" взято у лапки зовсім не випадково. Бо ж, він є справжнім злочинцем. І це пояснюється дуже просто.

У законі "Про добровільне об'єднання територіальних громад" ніяка діяльність райдержадміністрацій та районних рад не передбачена. І тому, згідно статті 19 Конституції України, їм заборонена будь-яка участь у процесі знищення сільрад та створення "резервацій". І хто з голів РДА бере участь у цьому, той порушує і Конституцію, і законодавство, а тому є злочинцем. Як злочинцем є й той, хто закликає чи змушує їх до цього. У тому числі й пани Гундич та Зубко. І відповідати їм за це неодмінно доведеться - вже весною 2019 року.

Ну, а хто теж заляпався у цьому лайні, вже час "стрибати в кущі" і сидіти мовчки, щоб про них не згадали у час "пошуку винних і крайніх". Оскільки цей час невблаганно наближається.

Тоді знову мешканці нашого району візьмуться за вила і спустять владу злочинців - в "унітаз".

А потім настане пора "люстрації", кримінальних проваджень, галасливих виправдовувань за деякі антинародні голосування тощо. І знову до влади дорвуться "порядні" чиновники і справжні "патріоти", яких вже за рік народ ненавидітиме за корупцію і бездарність.

Ну, ви, шановні читачі, це все знаєте, бо ми вже проходили це неодноразово. Бо ж лише українці можуть наступати на одні й ті ж граблі по п'ятнадцять разів, оскільки їх не цікавить те, що відбувається за власним парканом.

Тарас СРІБЛЯСТИЙ
dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...