» » Чи зникне Василівська сільрада?


Чи зникне Василівська сільрада?

2-04-2018, 20:31
Переглядів 999
Чи зникне Василівська сільрада?
Кілька десятків жителів сіл Болярка, Мусіївка, Рудківка та Василівка 24 березня вирішили знищити Василівську сільраду та йти у прийми: підтримали звернення сусідів з Березівки, Богданівки, Дубовця та Черемошного про утворення об'єднаної територіальної громади з адміністративним центром у Березівці Садківською, Заможненською, Василівською і Березівською громадами.

Таке ОТГ, якщо воно буде утворене, згідно з розрахунками, матиме 36-ти мільйонний річний бюджет, з яких 7,5 млн. грн. - профіцит. Крім цього, як зауважив голова Житомирської райдержадміністрації, об'єднана громада зможе розраховувати на куди більшу фінансову підтримку з державної казни, і не лише з Державного фонду регіонального розвитку, та набуде повноважень розпоряджатися землями навіть за межами своїх населених пунктів. У будь-якому випадку, запевнив Сергій Микитюк, у межах передбачених вітчизняним законодавством можливостей, і райдержадміністрація, і очолювана Сергієм Крутієм райрада завжди готові підтримувати слушні ініціативи мешканців району та допомагатимуть їм вирішувати наявні проблемні питання.

При цьому учасникам зборів не було чітко доведено, що знищення своєї сільради - це справа зовсім не обов'язкова, а добровільна. І знищувати свою сільраду, з усіма негативними при цьому наслідками, ніхто не може змусити. І сільський голова П.Андросович це добре знає. Шкода, що він поставив хрест на розвиткові Василівської сільради і став учасником маніпуляції нинішнього режиму проти народу. При цьому під час передвиборчих обіцянок він не казав, що буде знищувати сільраду, яку очолює протягом трьох десятків років. А, вийшовши на пенсію, круто змінив свою позицію.

Передували цьому рішенню звіти Василівського сільського голови Петра Андросовича та депутата Житомирської районної ради Володимира Оржехівського, роз'яснення реформи в галузі охорони здоров'я на первинному рівні керівника КНП "Центр ПМСД" Житомирської райради Геннадія Горбенка та інформація про наміри, зокрема і щодо збільшення орендної плати за земельні паї, місцевого сільгосппідприємця Олексія Панченка.

І хоч роботу сільського голови було визнано задовільною, болючих проблем, над якими доведеться попотіти, теж не бракувало. Найперше, і на цьому наголосив Петро Андросович, щонайменше 150 тис. грн. недоотримує сільський бюджет через недобросовісність низки місцевих підприємців, які неофіційно ведуть діяльність. Не лише фінансової, а й екологічної та шкоди здоров'ю, продовжує завдавати місцевим жителям нелегальне випалювання деревного вугілля.

Попри повідомлення дільничного працівника поліції, що відповідні матеріали уже направлені до суду, василівська громада песимістично налаштована щодо перспектив такого кроку правоохоронців. А ще громада вимагає відкриття у Василівці аптечного кіоска, чи в якийсь інший спосіб вирішити питання купівлі ліків на місці, оскільки і через мізерні доходи, і через фізичний стан здоров'я поїздки для багатьох її представників, найперше переселенців з уражених внаслідок радіації від аварії на ЧАЕС північних територій області, завдання не з простих.

Відверті та вичерпні відповіді лікаря Геннадія Горбенка, роз'яснення Володимира Оржехівського про фінансову підтримку з державного, обласного та районного бюджетів дрібних і середніх фермерських господарств, оголошення прагнення Олексія Панченка підняти до 10 відсотків від оціночної вартості землі орендної плати за пай хай і не розвіяли скептицизм присутніх на заході, проте відчутно позитивно відобразилися на їх настрою.

На цьому заході, від імені народного депутата України Віктора Развадовського, його помічником було надано посильні фінансові пожертви на храми віруючим православного та католицького обрядів, а сільській раді - багатофунціонального пристрою "PANTUM" - для того, щоб працівники органу місцевого самоврядування мали на чому друкувати та робити безкоштовні копії документів для місцевих жителів.

За інформацією з різних джерел

Коментар головного редактора газети “Сільське життя” Валерія Івановського:

- Вже три роки на всіх нарадах, зборах, у публікаціях, я постійно пояснюю людям всю згубність для подальшого розвитку сіл рішень щодо знищення сільрад, що вже підтверджується й невтішними результатами створення перших “резервацій”. Як пояснюю й те, що ніхто не має законного права змусити людей знищувати свою сільраду й приєднуватися до іншої сільради, чи як це офіційно називається - створювати ОТГ.

І мені прикро через те, що рішення про знищення Василівської сільради приймалося у громаді, де у нас найбільша кількість передплатників. Тобто, або люди доведені там до такого стану, що їм просто начхати на майбутнє своїх сіл та нащадків, чи підготовка до тих зборів була проведена таким чином, що туди потрапили лише мешканці, які, за різних обставин, і, перш за все, щоб утриматися на роботі, готові були підтримати рішення про ліквідацію Василівської сільради, щоб догодити владі і створити Березівську “резервацію”. Тому й вийшла “показуха” з суцільним “одобрямсом”, як у радянські часи. Цьому підтвердженням є й той факт, що редакцію “Сільського життя” на ті “збори” сільський голова не запросив.

До цього варто додати, що кілька десятків осіб, якщо у них є елементарна порядність, навряд чи мають право вирішувати подальшу долю кількох сіл, оскільки після цього можна ставити хрест на існуванні таких населених пунктів як Болярка, Мусіївка, Рудківка. Тому у Василівській сільраді мають бути вивішені списки тих, хто взяв на себе таку відповідальність і взяв участь у тому ганебному фарсі.

Також хочу ще раз наголосити, що досвід створення всіх “резервацій” на теренах нашого району показує, що їх було створено шляхом фальсифікації документації та введення в оману людей. От і рішення василівських “зборів” у мене викликають сумніви й з юридичної точки зору.

Як відомо, Березівська та Садківська сільради прийняли рішення про створення ОТГ лише з цих двох сільрад: Садківська ліквідується, а Березівська розширюється - як це і було оголошено людям на зборах у тих же Садках. При цьому ніякого рішення щодо Василівки не було, оскільки ще донедавна сільський голова П.Андросович був прихильником створення ОТГ з центром в Іванівці, що підтверджувалося і рішенням отаких же “зборів”. Після цього Березівська сільрада інших рішень не приймала. Тому, на якій підставі П.Андросович виніс дане рішення на загальні збори за місцем проживання - є незрозумілим? Знаючи його довгі роки, як справжнього очільника сільської громади, дуже не хочеться вірити, що він пішов на це, щоб отримати безправну посаду “в.о. старости” у новій “резервації” і тихенько сидіти собі на пенсії, як “миша за віником”, позбавивши себе зайвих турбот?

Як би там не було, хотілося б, щоб Василівський сільський голова через нашу газету пояснив людям свою дивну позицію, яка дуже часто змінюється, і більше схожа на елементарне пристосуванство під будь-які вказівки влади. Якщо це так, то треба бути чесним перед громадою, покласти “булаву влади”, подякувавши людям за терпіння, і перейти до тихого пенсійного життя. І дати можливість землякам обрати собі лідера, який буде сміливо захищати інтереси громади, а не заглядати “в рот” чиновникам, які, за вказівкою з-за кордону, цілеспрямовано знищують українське село.


dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...