» » Створення ОТГ - є ще й порушенням Конституції


Створення ОТГ - є ще й порушенням Конституції

23-03-2018, 13:42
Переглядів 955
Створення ОТГ -  є ще й порушенням  Конституції
Про це заявив голова виконкому Львівської обласної організації політичної партії «Наш край» Орест Матвіїшин, пише «Гал-інфо».

Відтак політик закликав Парламент терміново внести до Конституції визначення OTГ як адміністративних одиниць. 


«Влада згортає найважливішу реформу країни. Децентралізація може бути скасована рішенням Конституційного Суду, бо об’єднані громади не передбачені основним законом як адміністративні одиниці. «Наш край» вимагає від Верховної Ради терміново визначити конституційний статус об’єднаних територіальних громад», - зазначив Орест Матвіїшин. 

За словами політика, ВРУ та Уряд повинні ухвалити ще низку рішень для розвитку децентралізації:

«Ми вимагаємо передати OTГ землі через ухвалений закон, щоб закріпити їх у власності громад та позбавити Кабмін можливості у ручному режимі впливати на них. Також ми наполягаємо на забороні перекладання будь-яких витрат, які має забезпечувати держава, на плечі громад. Реформи для людей, а не люди для реформ».

Нагадаємо, Уряд схвалив розпорядження щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Відповідне рішення було ухвалене 31 січня 2018 року на засіданні Кабінету Міністрів за ініціативи Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

До речі, в Україні ще існує 152 райони, де не створено жодної ОТГ. Найпасивніші у цьому плані Київщина та Харківщина. В Україні є лише 16 районів, що повністю «накриті» «резерваціями». І дана “реформа” гальмує все більше - через несприйняття її селянами та нав’язування її адміністративними методами.

Та й результати від створення ОТГ (у багатьох випадках з грубим порушенням існуючого законодавства) не вельми привабливі, щоб мешканці сіл туди масово ринулися, знищуючи власну сільраду.

Важливо зазначити, що “реформовані” заїжджими грузинами за американським зразком поліція, прокуратура, суди, роблять вигляд, що не помічають грубих порущень законів та Конституції під час примусового створення ОТГ. Навіть якщо туди звертаються з аргументованими доказами. Це також показує результати й їхньої “реформації”.

dle
Рейтинг:
Новости Radtram:
Loading...